رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد خبر داد

حمایت از ۳۰ طرح و پروژه فناورانه در یزد

رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد گفت: به طور متوسط بسیج علمی استان یزد سالانه از قریب به ۳۰ پروژه و طرح حمایت مادی و معنوی می کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد شامگاه یکشنبه در آیین اختتامیه جشنواره مجازی جهادگران علم و فناوری یزد با تبریک هفته بسیج گفت: جشنواره جهادگران علم و فناوری یزد با هدف شناسایی و ترویج فرهنگ جهاد علمی و الگوسازی و ایجاد خودباوری در جامعه فرهیختگان برگزار شده است.

سیدمحمد میرقانعی اظهار داشت در دستورات دینی ما بسیار سفارش به علم و علم آموزی شده است. بر همین اساس امام خمینی (ره) تاکیدات بسیاری در این زمینه داشتند و معتقد بودند که پیشرفت با اعتماد به خود میسر می شود.

وی گفت: رهبر انقلاب نیز در همین راستا می فرمایند که بسیج باید جلوتر از بقیه وارد مباحث علمی ‌شود. همچنین اولین توصیه ایشان در گام دوم انقلاب به جامعه و بخصوص جوانان بحث علم و پژوهش است.

 وی در ادامه افزود: بسیج علمی و پژوهشی در سال ۸۷ به منظور شبکه سازی و منسجم سازی فعالیت اقشار مختلف دانشور در بسیج تاسیس شد.

این مقام مسئول تاکید کرد: خوشبختانه از ظرفیت‌های بسیار خوبی در استان برخوردار هستیم. موسسه شهید الله دادی در مجموعه بسیج با سابقه ۱۰ ساله در یزد فعالیت می‌کند. همچنین یکی از سرمایه‌های ما خانه علمی نخبگان بسیج است.

میرقانعی اضافه کرد: 24 پایگاه علمی در استان یزد ظرفیت بسیار ارزنده‌ای را شکل داده اند. همچنین وجود ۷۰ هزار دانشجو در استان یزد فرصت های بسیاری را در اختیار بسیج علمی قرار داده است. از سوی دیگر وجود مراکز علمی و فناوری و شرکت های دانش بنیان بسیار یکی دیگر از ظرفیت های استان یزد است.

 وی گفت: مراکز رشد خلاقیت و نوآوری که محلی برای تحقق ایده ها و  ساخت نمونه اولیه است می‌توانند به افراد و گروه‌های مختلف کمک کنند تا بتوانند در ادامه به شرکت‌های دانش بنیان تبدیل شوند.

میرقانعی با اشاره به حمایت از طرح های نخبگان و محققین اظهار کرد: به طور متوسط بسیج  علمی استان یزد  سالانه  از قریب به ۳۰ پروژه و طرح حمایت مادی و معنوی می کند.

 

تشکیل۱۳ کارگروه در خانه نخبگان بسیج علمی استان یزد

دکتر محسن حکیمی رئیس خانه نخبگان بسیج علمی استان یزد نیز در  این مراسم اظهار داشت: لازم است بسیج در پیشرفت علمی کشور همت ویژه‌ای داشته باشد.  البته تا کنون اقدامات خوبی انجام شده اما هنوز جای کار وجود دارد.

وی با اشاره به راه اندازی  ۱۳ کارگروه در این مجموعه اظهار کرد: اقشار مختلف می توانند با عضویت در این کارگروه ها در خانه نخبگان بسیج به ایفای نقش بپردازند.

حکیمی بیان داشت: به عنوان مثال در استان یزد یزد ۵۵ هزار بیکار وجود دارد که از این تعداد ۳۰ هزار نفر فارغ التحصیل دانشگاهی هستند که یکی از مشکلات بزرگ جامعه ما همین مساله است. لذا در کارگروه اشتغال به دنبال این هستیم تا بستری را ایجاد کنیم که در سال‌های آینده این تعداد به حداقل برسد.

عضو هیات علمی دانشگاه یزد تصریح کرد: رویداد کارآفرینی ویژه دانش آموختگان نیز یکی از اقداماتی است که صورت گرفته تا دانش آموختگان در آستانه فارغ التحصیلی خودشان یک شغل ایجاد کرده و در آن به فعالیت بپردازند.

 وی با اشاره به اهمیت بحث معادن در استان یزد اظهار کرد: استان یزد یکی از استان صاحب معادن فراوان است و چالش خام‌فروشی در آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. لذا اقدامات عملیاتی و هدف محور برای این مساله در کارگروه معدن در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۷:۳۴

شناسه خبر: 92974

مطالب مرتبط :
میرقانعی

رئیس سازمان بسیج علمی یزد تشریح کرد:

دستاوردهای برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری در یزد

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد اعلام کرد: جشنواره در قالب کمک های مؤمنانه علمی در راستای کمک به تقویت درسی، ارائه خدمات علمی، آموزشی، مشاوره تحصیلی و جبرانی برای دانش آموزان در شرایط کرونا ادامه خواهد داشت.

ضدعفونی کننده

ساخت دستگاه ضدعفونی کننده منحصر به فرد در یزد

دو تن ازنخبگان بسیجی یزد موفق به ساخت دستگاه ضدعفونی کننده ای منحصر به فرد شدند که با استقبال خوب بازار نیز مواجه شده است.

زایمان زودرس

یک متخصص هشدار داد

خطرات زایمان زودرس برای جنین و مادر

دکتر نیرومنش گفت: یک تاریخ نباید عاملی شود تا والدین پزشک را تحت فشار قرار دهند و درخواست زایمان زودتر از موعد داشته باشند.

موفقیت معاونت علمی پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد در تشکیل بانک اطلاعاتی نخبگان با تعداد ۲۲۰۰ نفر

در بازدید فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان مطرح شد؛

موفقیت معاونت علمی بسیج نجف آباد در تشکیل بانک اطلاعاتی نخبگان با تعداد ۲۲۰۰ نفر

داود نصیران مسئول معاونت علمی پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد، در بازدید سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه صاحب الزمان(عج) اصفهان و مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان از این مرکز که همزمان با هفته گرامیداشت بسیج انجام شد، با بیان این که معاونت علمی پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج نجف آباد بیش از ۶۸۰ مورد ایده و خلاقیت نوآرانه را شناسایی و هدایت کرده است، بیش از ۴۰ محصول دانش بنیان هم تولید شده، اظهار کرد: این مرکز موفق به تشکیل بانک اطلاعاتی نخبگان به تعداد ۲۲۰۰نفر شده است.

گفتمان فرهنگ استکبارستیزی و روحیه مقاومت، روحیه‌ و باور «ما میتوانیم» به عنوان اصول اساسی ترویج گردد

بیانیه معاونت علمی پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج مبارکه در گرامیداشت هفته بسیج؛

روحیه مقاومت و روحیه‌ و باور «ما میتوانیم» به عنوان اصول اساسی ترویج گردد

معاونت علمی پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج مبارکه با صدور بیانیه ای به مناسبت هفته بسیج، امیدورا است گفتمان فرهنگ استکبارستیزی و روحیه مقاومت، روحیه‌ و باور «ما میتوانیم» به عنوان اصول اساسی مد نظر همگانی باشد و ترویج گردد.

پورشمسی

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد اعلام کرد

حرکت بسیج علمی نوید بخش دستیابی به تمدن بزرگ اسلامی

فرمانده سپاه الغدیر یزد بیان داشت: انشاالله حرکت بسیج علمی در راستای ارزش های انسانی و الهی و رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی که از آرمانهای رهبر معظم انقلاب است باشد.

مخت

سلسله گزارشات از مخترعین و نخبگان بسیجی استان قم‌

مخترع بسیجی قمی با ۱۵ اختراع

گپ و گفتگو دوستانه خبرگزاری علم و فناوری استان قم با مخترعو نخبه بسیجی قمی که ۱۵ اختراع ثبت شده دارد .

۰۲۵

بمناسبت سالروز تشکیل بسیج دانشجویی به فرمان امام راحل؛

سمنان|دومین جشنواره نهضت جوانان مسأله محور

جشنواره نجم (نهضت جوانان مسئله محور) امسال برای دومین سال متوالی بنا به رعایت پروتکل های بهداشتی بصورت مجازی همزمان با حضور نواحی بسیج دانشجویی سراسر کشور برگزار گردید.

ماسک

ساخت فنی‌ترین دستگاه تولید ماسک کشور در مازندران/ تفاوت قیمتی یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومانی دستگاه تولید داخل با مشابه خارجی

نخبه مازندران با اشاره به حمایت‌های سازمان بسیج علمی از دستگاه تولید ماسک صنعتی در مازندران، گفت: دستگاه تولیدی این مجموعه یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان از مشابه خارجی ارزانتر است

میرقانعی

رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد خبر داد:

حمایت از طرح ها و ایده های ابتکاری محققین در بسیج علمی استان یزد

میرقانعی گفت: سازمان بسیج علمی با راه اندازی خانه نخبگان، مراکز هدایت و حمایت از تحقیقات تجربی و فنی، راه اندازی مراکز رشد خلاقیت و نوآوری، حمایت از طرح ها و ایده های ابتکاری محققین بسیجی و پایگاه های علمی و پژوهشی به مبتکرین و پژوهشگرن استان خدمات ارائه می کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب