اقدام عجیب در جلسه تجلیل از دانش آموزان نخبه استان قم

تجلیل از نخبگان قمی بدون رعایت پروتکل ها

اتوبوس نخبگان اینبار به سبک عدم رعایت فاصله گذاری در جلسه تجلیل از این سرمایه های ملی

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان قم , دستورالعمل فوریتی ایجاد محدودیت‌های دوهفته‌ای در کشور برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، و کاهش آسیب‌های ناشی از این ویروس به خوبی نشان می‌دهد، هر روز بیش از روز قبل پایبندی به رعایت فاصله گذاری اجتماعی ضروری است.
اما ظاهرا این موضوع برای برخی مسئولین اصلا تبئین نشده است...


در حالی که رعایت این شیوه نامه‌ها به ویژه در بین دانش آموزان اصل مهمی در جلوگیری از شیوع ویروس کروناست ،در دومین روز از ابلاغ محدودیت‌های شدید کرونا جلسه‌ای به منظور تجلیل از دانش آموزان نخبه بدون رعایت کمترین فاصله گذاری اجتماعی در قم برگزار شد.


بر اساس همین گزارش و به دنبال مشاهدات عینی خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در قم، اصل فاصله گذاری تنها برای مسئولان رعایت شد و نخبگان و خانواده هایشان که مهمانان این مراسم بودند، بر روی صندلی‌های بهم نزدیک در این جلسه حضور داشتند.

 

اکنون این سوال پیش می‌آید که چرا باید برای مسئولین و مدیران فاصله گذاری اجتماعی اجرا شود، ولی برای نخبگان که سرمایه‌های ملی کشور هستند، فاصله گذاری اجتماعی نادیده گرفته شود.

اگر فردی در این جلسه ناقل کرونا بوده باشدچه کسی پاسخگو است؟

این نخبگان با تلاش شبانه‌روزی باعث افتخار آفرینی در مسابقات بین المللی علمی شده اند و ممکن است در پی بی دقتی و بی توجهی برگزار کنندگان این برنامه، شاهد از دست دادن سرمایه‌های ملی کشورمان شویم.


نکته قابل توجه اینکه، آموزش و پرورش که پرچمدار پرورش دانش‌آموزان و نخبگان است، چطور در این شرایط خطرناک اقدام به برگزاری همایش نموده، آن هم بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی و جان مردم را به خطر انداخته است.

موضوعی که در صورت عدم نظارت و کنترل و تکرار آن، باعث بروز فاجعه‌ای انسانی در جامعه‌ی نخبگان و خانواده‌های آنان خواهد بود.

زمان انتشار: دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶:۰۳

شناسه خبر: 92994

مطالب مرتبط :
کادر درمان

گزارش تصویری؛

تلاش های بی وقفه کادر درمان برای بهبود وضعیت بیماران کرونایی

پزشکان، پرستاران و کادر درمان با شیوع ویروس کرونا در خط مقدم مبارزه با این ویروس قرار دارند و به صورت شبانه‌روزی در پیشگیری از شیوع این ویروس، قطع زنجیره انتقال و بهبود بیماران مبتلا به ویروس کرونا تلاش می‌کنند. (عکس: محمدکاظم منصوروار از فسا)

ببب

جهادگران عرصه علم و فناوری بسیج در ایلام تجلیل شدند

مسئول سازمان بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری استان ایلام گفت : در این مراسم ضمن رونمایی از محصولات فناورانه و کاربردی مخترعان بسیجی ، از نخبگان علمی برگزیده جشنواره جهادگران علم و فناوری تجلیل خواهد شد .

واکسن کرونا

خبرهای خوب از واکسن ضدکرونا برای جهان

کرونا رسما واکسن دار شد !

به گزارش توئیت پرس :واکسن های کرونا مدرنا با موفقیت ۹۵ درصدی و بدون نیاز به حمل و نقل خاص , احتمالا واکسن مورد مصرف جهان شود .

ویروس کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اعلام کرد؛

آمار ابتلا و فوتی های جدید کرونا در قم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم آخرین وضعیت ابتلا به ویروس کرونا در استان قم تا دوم آذر ماه را اعلام کرد.

پروتئین

ویروس کرونا به این پروتئین در ریه حمله می‌کند+عکس

مطالعات جدید ‌انجام شده بر روی فعالت ویروس کرونای جدید نشان می دهد این ویروس فعالیت آنریمی را دیواره سلول های ریه متوقف می‌کند. به عبارت دقیق تر ویروس سارس-کووید-۲ باعث کاهش فعالیت آنزیم ACE۲ در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ می‌شود.

چربی

محقق آکسفورد: بافت چربی در موارد شدید کووید-۱۹ نقش مهمی دارد

سازمان بهداشت جهانی می گوید: بیماری کووید-۱۹، به‌خصوص در کودکان و جوانان معمولاً به شکل خفیف است. با این وجود، این بیماری می‌تواند مشکلات جدی‌تری را ایجاد کند: از هر ۵ نفر مبتلا، یک نفر نیاز به مراقبت‌های بیمارستانی دارد. پس کاملا طبیعی است که افراد نگران تأثیر طغیان این بیماری بر خود یا عزیزانشان باشند.

رمدسیویر

سازمان بهداشت جهانی:

رمدسیویر برای درمان کرونا استفاده نشود

سازمان بهداشت جهانی با استناد به نتیجه گیری‌های یک گروه بین‌المللی متخصصان توصیه کرد، از داروی رایج ضد ویروس رمدسیویر برای درمان کووید ۱۹ استفاده نشود.خبرنگار:حسینی مفرد

معاونت جهاد علمی و پژوهشی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر؛

دوازدهمین همایش جهادگران علم و فناوری استان بوشهر برگزار می‌شود

همزمان با هفته بسیج، معاونت جهاد علمی و پژوهشی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر، دوازدهمین همایش جهادگران علم و فناوری به منظورتجلیل از مخترعین و مبتکرین پژوهشگران برتر در روز یکشنبه در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار می نماید.

کمیته

خبرگزاری علم و فناوری از قم خبر داد :

نوبت دهی هوشمند کمیته امداد قم

مدیرکل کمیته امداد قم عنوان کرد: راه اندازی اولین سیستم نوبت‌دهی هوشمند کشور در کمیته امداد قم

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب