معاون هماهنگ کننده سپاه استان زنجان:

چه بهتر که علم با فرهنگ جهادی و بسیجی گره بخورد

دکتر عباس بابایی به بیان رهبری مبنی بر تولید ثروت از علم اشاره کرده و گفت: امروزه به هر دلیل برخی نخبگان که سرمایه های ما هستند از کشور خارج می شوند و ما در ساختار بسیج سعی داریم با تقویت روحیه دلسوزی و جهادی این سرمایه ها را تثبیت کنیم

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زنجان، دکتر بابایی معاون هماهنگ کننده سپاه انصار المهدی استان زنجان در جشنواره جهادگران علم و فناوری استان زنجان با اشاره به بند دانش و پژوهش در بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: برای رسیدن به تمدن اسلامی توجه فراوان به علم و پژوهش اهمیت فراوانی دارد چرا رهبری نیز در بیانیه گام دوم قبل از اقتصاد، فرهنگ، معنویت و ... ابتدا به نقش دانش و پژوهش اشاره کرده اند.

عباس بابایی با بیان اینکه علم در دنیا امروزه عامل قدرت محسوب می شود ابراز کرد: چه بهتر است که علم با تفکر و فرهنگ جهادی و بسیجی گره بخورد و نمونه های فراوانی برای این مورد وجود دارد که شهید دکتر مجید شهریاری، همشهری ما یکی از آن نمونه هاست.

هدف از تقویت بسیجیان نخبه

معاون هماهنگ کننده سپاه زنجان با اشاره به اینکه حرکت نخبگان بسیجی کمک به پارک های علم و فناوری استان است گفت: ما سعی داریم تعداد قابل توجهی از نخبگان بسیجی را تربیت کرده و تحویل جامعه علمی کنیم که سبب رشد و پیشرفت بالنده کشور شوند.

بابایی با بیان اینکه ان شالله میتوانیم خواسته رهبری مبنی بر تولید ثروت از علم را انجام دهیم ادامه داد: خروج نخبگان از کشور که به نوعی خروج سرمایه از کشور است به هر دلیلی در کشور ما اتفاق می افتد اما بسیج تلاش دارد تا تفکر دلسوزی در کشور را در نخبگان تقویت نماید.

وی با بیان اینکه میتوانیم بر تکیه بر جوانان نخبه سری بین سر ها در دنیا بلند کنیم افزود: ما فعل توانستن را سال هاست که صرف میکنیم، برای مثال در مباحث نظامی امروز کشور ما صادر کننده است و خلاء بسیار کوچکی وجود دارد که ان شاالله آن ها هم به لطف خداوند برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰:۱۵

شناسه خبر: 93002

مطالب مرتبط :
۱

نخبه بسیجی اعلام کرد:

ساخت خطایاب شبکه های تارعنکبوتی توزیع برق /تکیه بر توان نخبگان داخلی؛ تنها راه برون رفت از مشکلات

ترابی سازنده خطایاب شبکه های توزیع برق اظهار کرد: راه برون رفت کشور ما از شرایط سخت توجه به پیشرفت های علمی است.

دکتر عباس بابایی

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری:

برنامه های بسیج علمی در راستای افزایش شور و نشاط علمی است

عباس بابایی هدف گذاری بسیج علمی را نشاط علمی دانسته و برای نایل شدن به این امر ایجاد پایگاه های علمی و مراکز رشد را بسیار مفید دانست

دکتر عباس بابایی

به گزارش خبر گزاری علم و فناوری:

در هر زمانی باید عناصر تشکیل دهنده هویت یزیدی را شناسایی کرد

دکتر عباس بابایی تقابل هویت یزیدی و هویت حسینی را برای تمامی دوره ها دانسته و معتقد است که هیئت ها باید جهت دار باشند

مجتمع

علم و فناوری گزارش می دهد

تجاری سازی تکنولوژی و تولید ثروت از علم در مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان

دانشگاه سیستان و بلوچستان به عنوان یک دانشگاه کارآفرین در حوزه جنوب شرق کشور با تاسیس مجتمع فناوری و نوآوری با هدف توجه به شاخص‌ها و نماگرهای سطوح ملی و بین‌المللی، سیاست‌گذاری در زمینه آموزش و ترغیب دانشجویان جهت آشنایی با اصول ایجاد کسب و کارهای کارآفرینانه و قدم‌گذاری به عرصه‌های خطیر کارآفرینی و نوآوری و انجام پژوهش‌های کاربردی، توسعه‌ای و بنیادی قدمهای بزرگی برداشته است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب