با حمایت‌های مادی سازمان بسیج علمی ؛

تولید نرم افزار تبدیل فایل صوتی به متن فارسی در مازندران/ نرم افزار تبدیل پی دی اف و عکس به متن در مرحله ثبت اختراع

نخبه مازندرانی گفت: نرم افزار تبدیل فایل صوتی به متن فارس به مرحله پیش تولید رسیده است و تا ۶ ماه آینده به تکامل می‌رسد.

قاسم نتاج در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار علم و فناوری مازندران،اظهار کرد: استفاده از هوش مصنوعی و شبکه عصبی برای تبدیل عکس و پی دی اف به ورد را به تکامل رساندیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر این نرم افزار ویندوز و اندروید این طرح تهیه شده و در حال استفاده است.

نخبه مازندرانی با اعلام اینکه با استفاده الگوریتم‌های هوش مصنوعی و شبکه عصبی برنامه داریم که فایل‌های صوتی  فارسی را به ورد تبدیل کنیم، گفت: برنامه‌ریزی برای اجرای این طرح آغاز شده است.

وی ادامه داد: با توجه به حجم بالای کار و دانش زیادی که برای اجرای این طرح نیاز داریم، هدف گذاری کردیم که طرح اولیه را تا 6 ماه آینده آماده و پس از یک سال این طرح به صورت کامل مورد استفاده قرار گیرد.

قاسم نتاج یادآور شد: طرح تبدیل فایل صوتی به فارسی به صورت آنلاین راه اندازی کردیم روی سایت آنلاین قابل استفاده است برای کارمندان این نرم افزار قابل استفاده است.

این نخبه مازندران درباره طرح افایل صوتی  به فارسی، گفت: دو ماه این طرح را آغاز کردیم، این نرم افزار به صورت نخستین بار در حال تولید است و پیش تولید آن تبدیل فایل صوتی آنلاین به متن است همچنین،پیگیر ثبت اختراع طرح تبدیل پی دی اف و عکس به ورد هستیم.

وی اضافه کرد:برخی از شرکت‌ها برای تبدیل فایل صوتی به ورد ورود پیدا کردند ولی به دلیل پیچیدگی‌های خاص طرح‌ها ابتر مانده و به تکامل نرسیده است.

قاسم نتاج با اعلام اینکه برای اجرای این پروژه 6 نفر مشغول فعالیت هستیم، گفت: تعدادی از شرکت‌ها هم در این زمینه قول همکاری دادند،  هزینه اجرای این طرح بدون در نظر گرفتن هزینه‌های جانبی خودمان حدود 80 میلیون تومان است.

وی در ارتباط با کیفت کار تبدیل پی دی اف به ورد،گفت: همه نوع پی دی اف و عکس در این نرم افزار تبدیل می‌شود.

این نخبه مازندرانی با اعلام اینکه به صورت مستقیم هفت نفر و غیر مستقیم حدود 150 نفر در سایت ما مشغول فعالیت هستند، گفت: غیر از بحث تبدیل پی دی اف به ورد در سایت خودمان بحث تایپ و ترجمه را در دستور کار داریم در مجموع برای  150 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد کردیم و حدود 50 نفر در سایت ما به درآمد بالای یک میلیون تومان  رسیدند.

وی در ارتباط با حمایت‌های سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران، گفت: در یک ماه اخیر سازمان بسیج علمی برای توسعه فعالیت ما در سطح استان اعتبار مناسبی در اختیار ما قرار داده است.

قاسم نتاج اضافه کرد: کمک‌های مادی بسیج علمی به مجموع ما بلاعوض بوده است و قول دادند که زمینه دریافت تسهیلات را هم برای مجموعه ما فراهم کنند.

قاسم نتاج در پایان  اضافه کرد: نرم افزار تبدیل پی دی اف به ورد با آدرس www.eboo.ir در دسترس قرار دارد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 93021

مطالب مرتبط :
۰۰۲۲۵

ثبت جهانی سومین اختراع پژوهشگران سمنانی

دکتر علی عموزاده با مشارکت دیگر محققان در دانشگاه سمنان موفق به ثبت نهایی اختراع «غشای نانوکامپوزیتی در پیل سوختی متانول مستقیم» در اداره ثبت اختراعات آمریکا شدند.

نشست مشترک فرمانده سپاه انصارالرضا(ع)با رئیس پارک علم و فن آوری خراسان جنوبی

به مناسبت هفته بسیج صورت گرفت:

نشست مشترک فرمانده سپاه انصارالرضا(ع)با رئیس پارک علم و فن آوری خراسان جنوبی

به همت بسیج علمی، پژوهشی و فناوری نشست مشترکی به مناسبت هفته بسیج با حضور سردار قاسمی فرماندهی سپاه انصارالرضا(ع)،ناصری رئیس پارک علم و فن آوری خراسان جنوبی و عظیمی مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان برگزار شد.

مخترع قمی

سلسله گزارشات مخترعین استان قم با خبرگزاری علم و فناوری :

بومی سازی فیوم سلیکا توسط نخبه بسیجی از قم

خبرگزاری علم و فناوری استان قم گزارش میدهد : گفتگوی دوستانه با مخترع بسیجی که تولید فیوم سیلیکا را بومی سازی کرد

نخبه

توسط دو نخبه مازندرانی طراحی شد

کاملترین نرم افزار تبدیل عکس و PDF به Word

دو نخبه مازندرانی کاملترین نرم افزار تبدیل عکس و PDF به Wordرا طراحی کرده و در حال حاضر در فضای مجازی در دو نسخه وب و اندروید قابل دسترسی است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب