مبینا وطن خواه نخبه جوان بسیجی هرمزگانی :

هدفم کسب افتخار برای کشورم است/ اختراع به نوعی انگیزه و ایمان می خواهد

مبینا وطن خواه مخترع ۱۶ساله هرمزگانی و مخترع سیستم هوشمند نشت یاب لوله های آب و نخبه جوان در گفتگو با خبرنگار ما به مناسبت هفته بسیج گفت: علاقه زیادی به دروس نظری وفیزیک دارم و همیشه به دنبال کشف ناشناخته ها بودم .

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری هرمزگان؛ این نخبه جوان هرمزگانی گفت: اختراع انگیزه بالا می خواهد و من آنرا از خداوند و خانواده و مربیان با تجربه و متخصصم دریافت کردم.

عضو خانه نخبگان بسیج علمی هرمزگان افزود: در نمایشگاه بین المللی اختراعات  کشور کرواسی ،با نظارت دانشگاه ملی زاگرب (zagreb)وبا حمایت فدراسیون جهانی مخترعین (ifia) ازتاریخ 19 لغایت 21 اکتبر 2017باحضور بیش از 800 مخترع از30کشور جهان و80هزار بازدید کننده، برگزار گردید موفق به کسب مدال نقره مسابقات غیرحضوری شدم.

این مخترع جوان طی تماس تلفنی گفت: در بهار 2017 نیز در المپیاد علمی سوییس شرکت کردم و درمیان کشورهای هنگ کنگ و تایوان با حضور چند تیم قوی ومخترعان ؛ توانستم به عنوان مخترع برتر شناخته شوم که این موفقیتم را مدیون لطف خدا وتلاشهای بی دریغ خانواده و اساتیدم می دانم.

وی گفت: ارائه سیستم هوشمند نشت یاب لوله های آب یکی از اختراعات برتر نمایشگاه مخترعان سویس 2017 بارای هیات داوران شناخته شد که مورد تشویق حضار و هیات داوران قرار گرفتم
وطن خواه تاکید کرد: این افتخارات علمی همچنان تداوم داشت تا در سال 2018 نیز  درمسابقات بین المللی اختراعات 2018 کشور کانادا (iCAN) که زیر نظر فدراسیون اختراعات (IFIA) در شهر تورنتو کانادا با حضور ۴۲ کشور جهان برگزار گردید در اول سپتامبر سال جاری به کار خود پایان داد موفق شد مدال طلای این دوره از مسابقات در مراسم اختتامیه این رویداد علمی را به خود اختصاص دادم.

این نخبه هرمزگانی گفت: در سال ۹۶ هم در جشنواره جهادگران علم وفناوری تهران حضور داشتم ورتبه برتر استانی را کسب نمودم، در تازه ترین افتخاراتم می توانم به حضور در مسابقه بنیاد ملی البرز اشاره کنم که ماه گذشته در بنئرعباس برگزار شد در خصوص فعالیت های این مرکز باید گفت  بنیاد ملی البرز توسط آقای حسینعلی البرز که تمام ثروتش را سال ۱۳۴۲ وقف کرده تاسیس شده و ۵۸ سال هست که هرساله به نخبگان علمی جایزه تندیس و لوح تقدیر و جایزه به پاس خدمات علمی شان اهدا می شود،. در این بنیاد از هر رشته ی تحصیلی اعم از  انسانی، تجربی، ریاضی و فنی حرفه ای در سراسر کشور ۵ نفر انتخاب می شوند ا مسال هم از ۲۱ استان برگزیده در مقطع متوسطه اول و دوم داشتیم من هم امسال یکی از برگزیده ها بودم و این جایزه با توجه به کل رزومه علمی دانش آموز اهد خواهد شد.

گفتنی است این نخبه هرمزگانی با این دو مدال جهانی تاکنون موفق به کسب بیش از 25 موفقیت در رقابت های ملی و بین المللی گردیده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳:۳۳

شناسه خبر: 93023

مطالب مرتبط :
مخترع گلستانی

نبوغ مخترع علی آبادی مورد توجه آلمانی ها قرار گرفت

مخترع گلستانی می گوید در حال حاضر از استان ها و حتی کشورهای اروپایی و منطقه ثبت سفارش برای خرید دستگاه خراطی دارم و این در حالی است که در مرحله ثبت اختراع این دستگاه قرار دارم.

یی

از سیرتا پیاز برنامه غذایی سالمندان و روند کاهش بیماری ها

کاش وزن و سلامتی در سالمندی یک چالش است

افراد که پا به سن می گذارند اصطلاحا به میان سالی نزدیک می شوند با توجه به اینکه شاخص توده بدنی افزایش یافته شاهد اضافه وزن و کاهش متابولیسم بدن هستند. با افزایش سن، بدن ما به روشی مشابه با گذشته به تلاش هایی که برای کاهش وزن انجام می دهیم، پاسخ نمی دهد. در حقیقت، افزایش وزن با افزایش سن شرایطی معمول است.

۲۲

کسب مقام دوم جشنواره ملی و بین المللی اختراعات ملی ابن سینا توسط جوانان هرمزگانی

نخبگان استان هرمزگان موفق به کسب مقام دوم جشنواره اختراعات ملی و بین المللی ابن سینا شدند.

بنیه علمی

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل مطرح کرد؛

تقویت بنیه علمی کشور و تحقق جهش تولید بهترین راه مقابله با تهدیدات دشمن

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: تقویت بنیه علمی کشور و تحقق جهش تولید بهترین راه مقابله با تهدیدات دشمن در شرایط کنونی است.

۱

مخترع نوجوان هرمزگانی و صاحب مدال طلای جشنواره ican در گفت وگو با علم وفناوری:

بی توجهی مسئولان انگیزه ای برای ادامه و تکمیل اختراعاتم نمی گذارد/ تمرکزم روی کنکور است

مبینا وطن خواه مخترع نوجوان هرمزگانی گفت: بی توجهی مسئولان به پژوهش و اختراعات موجب بی انگیزگی و دلسردی ما می شود.

بسیج

دست برتر نخبگان ایرانی در برابر محصولات تولیدی انگلیس؛

دستگاه نشت‌یاب خطوط لوله انتقال نفت زیر زمینی در مازندران ساخته شده است

نخبه مازندرانی با حمایت بسیج علمی و پژوهشی مازندران موفق به ساخت دستگاه نشت‌یاب خطوط لوله انتقال نفت زیرزمینی به روش نرم افزای و با استفاده از سنسورهای موجود در مراکز انتقال نفت تولید شده است، افزود: بهتر از مشابه نمونه شرکت اتمسی انگلیس ساخته شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب