خبرگزاری علم و فناوری خبر داد :

همکاری دانشگاه آزاد و پارک علم و فناوری قم

دیدار و گفتگوی روسای پارک علم و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی قم در زمینه ایجاد توسعه فناوری و نوآوری در میان فرهیختگان و دانشگاهیان

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم، رئیس پارک علم و فناوری استان قم گفت: دانشگاه های نسل چهارم باید به اشتغال زایی کارکنان خود توجه کنند.

دکتر سید حسین اخوان علوی در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دغدغه ایجاد شغل مناسب برای فارغ التحصیلان دانشگاهی مساله محوری کشور است گفت: اگر زمانی دانشگاه های نسل سوم به دنبال ایجاد کرویدرهای کارآفرینی بودند دانشگاه های امروز براساس مسئولیت اجتماعی که دارند باید برای ایجاد شغل برای فارغ التحصیلان خود برنامه ریزی کنند.

وی با تاکید براینکه دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاه ها باید کاربردی شده  و رویکرد فناورانه داشته باشد گفت: پژوهشگران و نخبگان دانشگاهی باید زمینه ارتباط و  بهره مندی از شرکت های فناور  را هموار کنند.

رئیس پارک علم و فناوری استان قم با ابراز خرسندی از فعالیت های انجام شده برای ایجاد دانشگاه مساله محور در سطح دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پارک و دانشگاه آزاد اسلامی قم می توانند با همکاری یکدیگر یک مرکز رشد مشترک برای توسعه فناوری و نوآوری دستاوردهای پژوهشی دانشگاهی ایجاد کنند.

در ادامه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قم بر همکاری و استفاده از تجربیات پارک تاکید کرد و گفت:  واحد دانشگاهی قم باید با شاخص‌های قطب‌های علمی به سراسر کشور معرفی شود.

حجت‌الاسلام حسن خیری در دیدار رئیس پارک علم و فناوری استان قم با تشریح سیاست‌های دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: سیاست دانشگاه آزاد اسلامی در دوره مدیریت جدید به‌عنوان یک دانشگاه مسئله‌محور تعریف شده است؛ بنابراین تلاش می‌شود ساختار این دانشگاه مسئله‌محور و اجتماعی باشد.

وی افزود: در همین راستا دانشکده‌های خانواده، فضای مجازی و حکمرانی در حوزه‌های فنی مهندسی و پژوهشی با محور مسئله در عرصه دانشگاه آزاد اسلامی حال شکل‌گیری است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان قم ادامه داد: در این دانشگاه نیز تقویت و راه‌اندازی مرکز رشد، سرای نوآوری، پارک علوم و فناوری، پایش آزاد و ارتباط با صنعت با رویکرد مسئله‌محوری در حال شکل‌گیری است.

حجت الاسلام خیری  با اینکه یک ساختمان مجزا برای فعالیت‌های مرکز رشد و سرای نوآوری اختصاص یافته است، اظهار کرد: باید بتوانیم برای ظرفیت‌هایی که در قم شناسایی می‌کنیم، قطب‌های خاصی تعریف کنیم و تمرکز فعالیت‌ها روی قطب‌های تعیین‌شده انجام شود؛ بنابراین قم را باید با شاخصه‌های قطب‌های علمی به سراسر کشور معرفی کنیم.

زمان انتشار: سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۸:۲۸

شناسه خبر: 93040

مطالب مرتبط :
بازدید

بازدید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم از پارک علم و فناوری

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم در بازدید از پارک علم و فناوری استان گفت: هر دانشگاهی باید مرکز رشد ایده‌های خلاقانه دانشجویان باشد.

نمایشگاه قم

خبرگزاری علم و فناوری استان قم از نمایشگاهی که امسال بصورت مجازی برگزار میشود خبرداد

نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان قم

نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان قم از ۲۹ آذرماه تا ۵ دی ماه توسط پارک علم و فناوری استان قم به صورت مجازی برگزار می شود.

دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران خبر داد:

جذب ۱۲ هزار دانشجو جدید در دانشگاه آزاد اسلامی مازندران در سال تحصیلی جدید

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران، گفت: شیوع کرونا خللی در جذب دانشجویان جدید در دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای مازندران ایجاد نکرده و ۱۲ هزار دانشجو در سال تحصیلی جدید جذب کردیم.

دکتر هاشمی پارک علم و فناوری

رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

شرکت‌های دانش‌بنیان کهگیلویه و بویراحمد از راه‌اندازی فروشگاه‌های اینترنتی تا ساخت پهباد ضدعفونی در ایام کرونا

رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه فناور استان فعالیت های خود در ایام کرونا را تطبیق دادند گفت: با مشارکت فناوران اقدامات خوبی از زمان شیوع بیماری کرونا تاکنون صورت گرفته است.

بابااحمدیان

رئیس بسیج علمی، پژوهشی خوزستان:

نخبگان بسیج علمی در بنیاد ملی نخبگان عضو می شوند

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان از عضویت نخبگان بسیج علمی در بنیاد ملی نخبگان خبر داد.

نشست مشترک فرمانده سپاه انصارالرضا(ع)با رئیس پارک علم و فن آوری خراسان جنوبی

به مناسبت هفته بسیج صورت گرفت:

نشست مشترک فرمانده سپاه انصارالرضا(ع)با رئیس پارک علم و فن آوری خراسان جنوبی

به همت بسیج علمی، پژوهشی و فناوری نشست مشترکی به مناسبت هفته بسیج با حضور سردار قاسمی فرماندهی سپاه انصارالرضا(ع)،ناصری رئیس پارک علم و فن آوری خراسان جنوبی و عظیمی مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان برگزار شد.

۲۲۲

رییس دانشگاه آزاد بندرعباس در گفتگو با علم وفناوری خبر داد

راه‌اندازی گلخانه در زمین ۵۰ هکتاری برای تولید بذر هیبرید /افزایش ۲۰ درصدی جذب دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان

رییس دانشگاه آزاد بندرعباس از اختصاص ۱۶۰هکتار زمین به سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان و افزایش جذب ۲۰درصدی دانشجو خبر داد.

رویداد

رویداد علمی منسوجات هوشمند در قم برگزار میشود

رویداد علمی البسه و منسوجات هوشمند در قم

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از قم : در تاریخ ۱۶ آذر رویداد علمی البسه و منسوجات هوشمند در استان قم برگزار میشود .

نانوشیمی

نشاط علمی نانو شیمیست ها با کرونا در شیراز

کرونا هم نتوانست نانو شیمیست های شیرازی را از فعالیتهای علمی باز نگاه دارد و انجمنهای علمی فعال تر از قبل در سال جهش تولید گام بر می دارند.

۵۸

در دیدار صمیمی فرمانده سپاه استان با پایگاه مقاومت بسیج صفیه مطرح شد؛

مساله محوری باید محوریت پایگاه ها قرار بگیرد

فرمانده سپاه استان سمنان نگاه مسأله محوری رو عامل پیشروی و ارتقای کیفی پایگاه های مقاومت بسیج دانست.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب