معاون آموزش‌وپرورش استان قم عنوان کرد؛

آموزش دوره پیش‌دبستانی به‌صورت مجازی در قم

پناهنده گفت:با توجه به شرایط حاکم بر کشور،امسال آموزش مراکز پیش‌دبستانی در حدود ۶۵ پایگاه،به‌صورت مجازی و رایگان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان قم , مریم سادات پناهنده معاون آموزش‌وپرورش استان قم ، با اشاره به اهمیت دوره پیش از دبستان گفت: نوآموزان ما برای ورود به پایه اول نیازمند آموزش‌هایی هستند که در دوره پیش از دبستان برای آن‌ها در نظر گرفته‌شده نحوه ارتباط با همسالان، کسب مهارت‌های دست ورزی و اجتماعی و از همه مهم‌تر آشنایی با پایه‌های علوم و در یک‌کلام هر آنچه برای یادگیری یک دانش‌آموز موفق ضروری است را در این دوره به‌خوبی آموزش می‌بینند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش‌وپرورش استان قم تصریح کرد: در سند تحول بنیادین و برنامه درس ملی، دوره پیش‌دبستانی با عنوان دوره آموزش رسمی شناخته‌شده، اما به لحاظ قانونی الزامی نبوده درحالی‌که ضروری به نظر می‌رسد که دوستان قانون‌گذار ما باید نسبت به این موضوع توجه داشته باشند.

پناهنده با تأکید بر رسالت آگاهی بخشی آموزش‌وپرورش عنوان کرد: تفاوت معناداری بین کودکانی که از آموزش‌های صحیح و اصولی دوره پیش‌دبستانی استفاده کردند بادانش آموزانی که از این دوره بی‌بهره بودند وجود دارد که معلمان و والدین این دانش آموزان خود، گواه این ادعا بودند.

به گفته معاون آموزش‌وپرورش استان قم دوره پیش‌دبستانی در سال‌های گذشته به دو صورت در مراکز غیردولتی و مدارس دولتی با مشارکت مردم متمرکز بوده که طبق برنامه‌ریزی امسال با توجه به شرایط حاکم بر کشور و دغدغه‌ای که والدین نسبت به‌سلامت فرزندانشان دارند به‌صورت مجازی و رایگان برگزار می‌شود.

پناهنده پایگاه‌های منتخب استان را حدود ۶۵ مرکز دانست و افزود: متولدین نیمه دوم سال ۹۳ و نیمه اول سال ۹۴ واجد شرایط ثبت‌نام در سال تحصیلی ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ هستند والدینی که تا به امروز اقدامی برای ثبت‌نام نداشتند خواهشمندیم سریع‌تر به پایگاه‌های منتخب مناطق و نواحی استان مراجعه داشته باشند.

 معاون آموزش‌وپرورش استان قم ثبت‌نام نوآموزان را در کمترین حضور با رعایت کلیه مسائل بهداشتی دانست و یادآور شد: لیست اطلاعات دقیق پایگاه‌های منتخب دوره پیش‌دبستانی در قالب بنر‌هایی در سطح شهر نصب‌شده همچنین در سایت اداره کل آموزش‌وپرورش و پورتال معاونت آموزش ابتدایی نیز بارگزاری شده است.

پناهنده با اشاره به فلسفه سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان گفت: ثبت‌نام در سامانه سناد، امکان سنجش به‌موقع، با تراکم پایین و فاصله زمانی مشخص را فراهم می‌کند و اگر احیاناً نیازی به رسیدگی خاصی برای آمادگی تحصیلی، کسب مهارت‌های اجتماعی لازم و... وجود داشت؛ فرصت کافی برای رفع آن باشد.

 معاون آموزش‌وپرورش استان قم یادآورشد: به دلیل شرایط بحرانی کشور و متصور نبودن زمان خروج از آن وضعیت و احتمال ادامه‌دار بودن شرایط، اگر نوآموز زودتر وارد بحث آموزش مجازی شود قطعاً سازوکار‌های لازم برای مواجهه با آن را یاد گرفته و با آمادگی کامل و آرامش بیشتری وارد سال اول ابتدایی می‌شود.

زمان انتشار: چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴:۴۲

شناسه خبر: 93064

مطالب مرتبط :
ی

تحول در نظام آموزش مجازی محسوس است

بسیاری از رشته های دانشگاهی کاربردی و نیازمند تخصص و آموزشهای عملی هستند و با وجود مشکلات یک سال اخیر در حوزه آموزش مجازی ، تحول در نظام آموزش مجازی دانشگاهها بشدت احساس می شود .

حیدری

هدف طرح شهید سلیمانی تغییر وضعیت قرمز قم است

اجرای طرح شهید سلیمانی مبارزه با کرونا در قم

حیدری هدف اصلی طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی (ره) را مبارزه خانه به خانه با کرونا و تغییر وضعیت قم از وضعیت فعلی قرمز به وضعیت‌های خفیف‌تر اعلام کرد.

خیراندیش

مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان یزد خبر داد

آموزش ۵۰۰ دانش آموز محروم از تحصیل در یزد

مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان یزد گفت: ۱۵۰ نفر از دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان یزد آموزش به دانش آموزان محروم از دسترسی به سامانه شاد را بر عهده گرفته اند.

دانشگاه فرهنگیان

آموزش و پرورش بنگاه کاریابی نیست

یک فعال دانشجویی در دانشگاه فرهنگیان یزد اعلام کرد: آموزش و پرورش بنگاه کاریابی نیست که برخی می خواهند فارغ التحصیلان جویای شغل دیگر دانشگاه ها را وارد آموزش و پرورش کنند.

مهدی برجی

دبیر قرارگاه احمدی روشن ماهنشان:

از مسائل ماهنشان دسترسی به فضای آموزش مجازی در اولویت است

مهدی برجی به مسائل مختلف شهرستان ماهنشان از جمله راه مواصلاتی نامطلوب، مسائل زیست محیطی، مدیران غیر بومی و ... اشاره کرده و گفت: دانش آموزان برای آنتن دهی اینترنت گوشی های همراه روزانه چندین کیلومتر را طی میکنند اما با توجه به برودت هوا طی کردن این مسافت طاقت فرسا خواهد بود لذا اولویت مشکلات ماهنشان بهبود زیر ساخت اینترنت است

خبرگزاری علم و فناوری

پیشگیری از تقلب

امتحان غیر حضوری فرصت طلایی برای متقلبان! راه چاره چیست؟

دانش ‌آموز و تبلت

دردسرهای مدارس ‌آنلاین شروع شد

دانش ‌آموزان مراقب باشند

هشدار مرکز بهداشت قم نسبت به استفاده طولانی مدت دانش آموزان از موبایل وتبلت برای سلامتی

وبینار

وبینار نشست علمی پژوهشکده اخلاق و معنویت قم برگزار میشود .

مجازی شدن دانش آموزان و آسیب های جنسی

گروه تربیت پژوهشکده اخلاق و معنویت، پنج شنبه ۱۵ آبان وبینار تخصصی با موضوع «سایبری شدن آموزش دانش آموزان و آسیب های جنسی» برگزار می کند.

خبرگزاری علم و فناوری

یکی از نقایص نظام آموزشی

به جای اسم دوره‌های آموزشی، محتوای آموزش باید متحول بشود

دانشگاه خلیج فارس بوشهر؛ اقدامات انجام شده در مقابله با کرونا

رئیس دانشگاه خلیج فارس استان بوشهر:

دانشگاه خلیج فارس بوشهر؛ اقدامات انجام شده در مقابله با کرونا

دکترعبدالمجید مصلح، رئیس دانشگاه خلیج فارس استان بوشهر گفت: دانشگاه خلیج فارس با شیوع ویروس کرونا و با هدف صیانت هر چه بیشتر از سلامت کارکنان، اعضای هیات علمی و دانشجویان، در هماهنگی با مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و کمیته بحران استان بوشهر، از تاریخ ۴/۱۲/۱۳۹۸ با تشکیل نخستین جلسه اضطراری هیأت رئیسه، اقدامات پیشگیرانه خود را آغاز کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب