هدف طرح شهید سلیمانی تغییر وضعیت قرمز قم است

اجرای طرح شهید سلیمانی مبارزه با کرونا در قم

حیدری هدف اصلی طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی (ره) را مبارزه خانه به خانه با کرونا و تغییر وضعیت قم از وضعیت فعلی قرمز به وضعیت‌های خفیف‌تر اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان قم ,مرتضی حیدری فرماندار قم امروز در نشست ستاد مدیریت بحران استان با اشاره به این که نشست‌های هماهنگی طرح مدیریت جامع تجمع‌ها و تردد‌ها قبل از آغاز این طرح برگزار شده است گفت: ما همچنان و حداکثر به صورت یک روز در میان، جلسات هماهنگی خود را در قرارگاه مبارزه با کرونا و با حضور مسئولان مربوطه به ویژه معاون دانشگاه علوم پزشکی و فرمانده ناحیه ویژه سپاه قم به عنوان افرادی که به عضویت این قرارگاه منصوب شده اند ادامه می‌دهیم.

فرمانده قرارگاه اجرای طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ افزود: یکی از برنامه‌های اصلی مبارزه با کرونا، استفاده از ظرفیت بسیج مردمی است که در طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی (ره) متجلی شده و به دنبال ایجاد هم افزایی بین مراکز بهداشت و حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج است.

فرماندار قم ادامه داد: در این راستا، نشست‌های توجیه نیرو‌های بسیجی از سوی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان و مسئولان مرکز بهداشت انجام شده و شهر قم نیز برای پایش سلامتی به ۵ منطقه تقسیم شده است.

حیدری تشکیل برخی کمیته‌ها برای پشتیبانی از مراکز بهداشت استان را اقدام دیگری در این زمینه دانست و اضافه کرد: تلاش دیگر در این راستا، استفاده از ظرفیت خیرین و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای تأمین و توزیع ماسک، گان، مواد ضد عفونی کننده و همچنین اقلام غذایی در بین محله‌های کمتربرخوردار، خانواده‌های بی بضاعت و همچنین اقشار آسیب پذیر استان است.

فرماندار قم یادآورشد: یکی از مهم‌ترین اهداف طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی (ره) شناسایی بیماران در محله‌ها و قرنطینه کردن آنان در خانه‌های خود و البته توزیع دارو‌های تجویزی از سوی مراکز ذیربط در بین این بیماران است.

حیدری افزود: طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی (ره) در حال حاضر در محله‌های مختلف قم فعال است و در ادامه به صورت خانه به خانه دنبال خواهد شد.

فرماندار قم با تشکر از فعالیت ۹۰ پایگاه بهداشت استان و همچنین ۳۰۰ پایگاه بسیج در این طرح بیان کرد: اتکای اصلی این طرح بر همیاری و همکاری مردم استوار است و امیدواریم با رعایت اصول و شیوه نامه‌های بهداشتی توسط مردم و تداوم این طرح محله محور بتوانیم وضعیت قم را از شرایط قرمز فعلی به وضعیت نارنجی و یا زرد و حتی وضعیت سفید برسانیم.

زمان انتشار: چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۰:۰۴

شناسه خبر: 93065

مطالب مرتبط :
کرونا

در طرح سردار شهید سلیمانی

حلقه شناسایی مبتلایان به کرونا خانه محور می‌شود/ هر خانه یک پایگاه سلامت

فرمانده سپاه کربلای مازندران از اختصاص هزار و ۵۰۰ پایگاه بسیج استان مازندران در طرح شهید سلیمانی برای تنگ‌تر کردن حلقه محاصره کرونا خبر داد.

سرمست

خبرگزاری علم و فناوری استان قم خبرداد :

خبر خوش برای مشاغل آسیب‌دیده از کرونا در قم

استاندار قم خبر خوشی برای مشاغل آسیب دیده در ایام کرونا داشت و گفت: برای مشاغلی که در این شرایط آسیب دیدند و مراکز ورزشی تسهیلاتی در نظر گرفته شده که جزئیات آن به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

ی

آغاز طرح محله به محله برای مقابله با کرونا در ایلام

جانشین سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام اظهار کرد: طرح محله به محله بسیج برای مقابله با کرونا با عنوان طرح "سپهبد شهید قاسم سلیمانی"در ایلام آغاز به کار کرد .

۱

آغاز بکار طرح محله محور شهید سلیمانی برای قطع زنجیره کرونا در آذربایجان غربی

با حضور استاندار آذربایجان غربی ،طرح محله محور شهید سلیمانی برای قطع زنجیره کرونا در استان شروع شد.

دو داروی کرونا با حمایت بسیج علمی اصفهان به مرحله تست بالینی رسیده است/ حدود ۶۰ طرح در حوزه معیشت مردم حمایت شده اند

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان گفت؛

دو داروی کرونا با حمایت بسیج علمی اصفهان به مرحله تست بالینی رسیده/ حدود ۶۰ طرح در حوزه معیشت مردم حمایت شده اند

خالد گمار مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان، گفت: در بحث داروی کرونا دو دارو داریم که به مرحله تست بالینی رسیده و کارهای آن در حال انجام است، همچنین در رابطه با شعار سال حدود ۶۰ طرح در حوزه معیشت مردم حمایت شده اند.

۱

از کیت تشخیص کرونا تا صنعت هسته ای

شهید نخبه تکرار نشدنی

وزیر دفاع: کیت تشخیص کرونای ایرانی با مسئولیت فخری زاده تولید شده بود

۱۲۳

همزمان با هفته بسیج؛

رونمایی از دستگاه ضدعفونی کننده هوا در خوی

به مناسبت هفته بسیج از از دستگاه ضدعفونی کننده هوا در شهرستان خوی رونمایی شد.

نصیری

مشاور ارشد سازمان جهانی بهداشت:

ارزشیابی واکسن کرونا سال ها به طول می انجامد/ روند طولانی واکسیناسیون یک کشور

نصیری اظهار داشت: از ابتدای فرآیند واکسیناسیون در یک کشور تا زمانی که همه ی کشور واکسینه شوند امکان دارد ۹ ماه الی ۱ سال طول بکشد.

 آموزش دوره پیش‌دبستانی به‌صورت مجازی در قم

معاون آموزش‌وپرورش استان قم عنوان کرد؛

آموزش دوره پیش‌دبستانی به‌صورت مجازی در قم

پناهنده گفت:با توجه به شرایط حاکم بر کشور،امسال آموزش مراکز پیش‌دبستانی در حدود ۶۵ پایگاه،به‌صورت مجازی و رایگان برگزار می‌شود.

حسن زاده

خبرگزاری علم و فناوری خبر می‌دهد

پرش سه گام تشخیص کرونا ۱۵ متر دورتر

نخبه مازندرانی موفق به ساخت دستگاهی شده که امکان بررسی سه مولفه اصلی کرونا تب، وضعیت اکسیژن و ضربان قلب را داشته و مولفه‌های شناسائی شده روی تلفن هوشمند قابل استخراج است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب