به مناسبت هفته بسیج؛

راه اندازی بخش خدمات پرستاری و مراقبتی سایت jahadi۸.com

گروه جهادی مسجد شهدای نارمک بخش خدمات پرستاری و مراقبتی را به دیگر خدمات سایت خود اضافه کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ گروه جهادی مسجد شهدای نارمک با مسئولیت احسان خامه چی فعالیت و خدمات رسانی به مردم نیازمند را رسما از سال ۹۶ شروع به کار کرده و به ثبت رسمی رسیده است.

شروع فعالیت این گروه جهادی مصادف شده بود با زلزله کرمانشاه که از همان روزهای ابتدایی وقوع زلزله، این گروه در یکی از روستاهای کرمانشاه به نام کوییک مستقر شدند و شروع به ساختن منازل روستایی که در اثر زلزله تخریب شده بود، کردند.

بعد از زلزله کرمانشاه، این گروه فعالیت خود را در سیل استان های گلستان، لرستان و جنوب کشور ادامه دادند و جز اولین گروهایی بودند که در مناطق سیل زده مستقر شده و خدمات رسانی کردند.

لازم به ذکر است که در استان گلستان بچه های این گروه جهادی بلافاصله بعد از خوردن صبحانه وارد شهر آق قلا که آب گرفتی شده بود می شدند و تا کمر داخل آب می ماندند، تا جایی که روزهای آخر استخوان درد گرفته بودند اما با دل و جان بدون هیچ امکاناتی به مردم خدمت می کردند.

جا دارد یادی شود از شهید حاج حسین اسداللهی که در این گروه جهادی حضور داشت و پا به پای اعضای گروه خدمات رسانی می کرد.

زمانی که با بیماری ناشناخته کووید ۱۹ روبرو شدیم گروه جهادی مسجد شهدای نارمک جهت ارائه خدمات اقدام به گرفتن مشورت از متخصصان امر در این موضوع کرد و سپس به سرعت وارد بحث ضدعفونی محله و مناطق و همچنین ضدعفونی معابر عمومی، مکان های پرتردد و ایستگاه های اتوبوس را از اذن مغرب تا نیمه های شب انجام می داد که از نظر آرامش روحی و روانی بسیار اثرگذار بود.

این گروه جهادی در کنار این خدمات سایتی به نام jahadi8.com را راه اندازی کرد تا خدمات مورد نیاز مردم را به صورت رایگان و صلواتی در این شرایط کرونایی ارائه دهند که این سایت که تقریبا حدود ۸-۷ ماه است راه اندازی شده بدون هیچ تبلیغاتی حدود ۱۰۰هزار بازدیدکننده داشته است تا جایی که این اقدام جهادی الگوی کشوری شده و دیگر استان ها نیز اقدام به راه اندازی چنین سایتی کرده اند.

افراد می توانند در بستر سایت خدمات مورد نیاز خود را از کارشناس هایی که ۲۴ ساعته گزارش گیری می‌کنند درخواست کنند و آنها هم هماهنگی های لازم را انجام می‌دهند و بعداز آن برای خدمت رسانی اعزام می‌شوند.

از دیگر خدمات متنوع این سایت عرضه ی محصولات بهداشتی زیر قیمت مصوب، ضدعفونی داخل منازل، وسایل نقلیه و همچنین مشاوره پزشکی، روانشناسی و حقوقی برای تامین نیارهای مردم است تا افراد در خانه هایشان بمانند و از بخش پلتفروم سایت که بخش مشاوره آنلاین می‌باشد و تقریبا ۲۰ پزشک و کارشناس در ساعت های مختلف شبانه روز آنلاین می‌شوند جهت پاسخگویی به سوالات پزشکی، روانشناسی و حقوقی مردم اشاره کرد.

لازم ذکر است گروه جهادی مسجد شهدای نارمک در کنار این خدمات گرفتن تست کرونا به دو صورت مجازی و حضوری(تب سنجی و میزان سنجش اکسیژن) و همچنین ضدعفونی منازل افرادی که به بیماری کرونا مبتلا شده اند را نیز در سابقه فعالیت های خود دارند.

گفتنی است این گروه جهادی نگاه ویژه ای هم به افرادی که کسب و کار آنها در شرایط کرونا آسیب دیده و از نظر معشیتی در مضیقه هستند داشته و با اهدای سبد کالا از آنها حمایت می‌کند.

شایان ذکر است گروه جهادی مسجد شهدای نارمک به مناسبت هفته بسیج بخش خدمات پرستاری و مراقبتی نیز به خدمات سایت خود اضافه کرده است.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۰:۴۵

شناسه خبر: 93066

مطالب مرتبط :
گروه جهادی مسجد شهدای نارمک

به مناسبت هفته بسیج؛

راه اندازی بخش خدمات پرستاری و مراقبتی سایت jahadi۸.com

گروه جهادی مسجد شهدای نارمک بخش خدمات پرستاری و مراقبتی را به دیگر خدمات سایت خود اضافه کرد.

حسینی

هشدار یک روانشناس:

اضطراب‌های بیمارگونه کودکان کنترل شود

حسینی گفت: اگر اضطراب کودکان به حدی برسد که توسط والدین قابل کنترل نباشد حتماً باید به روانپزشک مراجعه کرد تا وضعیت به گونه‌ای نشود که کودک نیاز به دارو پیدا کند.

دو داروی کرونا با حمایت بسیج علمی اصفهان به مرحله تست بالینی رسیده است/ حدود ۶۰ طرح در حوزه معیشت مردم حمایت شده اند

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان گفت؛

دو داروی کرونا با حمایت بسیج علمی اصفهان به مرحله تست بالینی رسیده/ حدود ۶۰ طرح در حوزه معیشت مردم حمایت شده اند

خالد گمار مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان، گفت: در بحث داروی کرونا دو دارو داریم که به مرحله تست بالینی رسیده و کارهای آن در حال انجام است، همچنین در رابطه با شعار سال حدود ۶۰ طرح در حوزه معیشت مردم حمایت شده اند.

سیل در واحدهای صنعتی

معاون صنعت، معدن و تجارت خوزستان:

خسارات واحدهای صنعتی به صورت وام پرداخت می شود/۷۵۵ میلیارد تومان برآورد خسارات خوداظهاری بخش صنعت خوزستان

معاون طرح، برنامه و ‌سرمایه‌ گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در پاسخ به این سوال که آیا پرداخت خسارت به واحدهای صنعتی به صورت بلاعوض از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام می شود، گفت: اقداماتی برای پرداخت خسارت ها به صورت بلا عوض انجام شد ولی با توجه به شرایط موجود در کشور این کار از سوی دولت میسر نشد و خسارات وارد شده به صورت وام در اختیارت خسارت دیدگان قرار می گیرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب