مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان گفت؛

دو داروی کرونا با حمایت بسیج علمی اصفهان به مرحله تست بالینی رسیده/ حدود ۶۰ طرح در حوزه معیشت مردم حمایت شده اند

خالد گمار مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان، گفت: در بحث داروی کرونا دو دارو داریم که به مرحله تست بالینی رسیده و کارهای آن در حال انجام است، همچنین در رابطه با شعار سال حدود ۶۰ طرح در حوزه معیشت مردم حمایت شده اند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، خالد گمار مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان، همزمان با گرامیداشت هفته بسیج در خصوص اقدامات و دستاوردهای این سازمان، گفت: امسال اولویت اول ما  مسئله کرونا بود چندین اقدام مهم صورت گرفت در بحث داروی کرونا دو دارو داریم که به مرحله تست بالینی رسیده و کارهای آن در حال انجام است، همچنین در رابطه با شعار سال حدود 60 طرح در حوزه معیشت مردم حمایت شده اند.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان، در گفتگو با خبرنگار این خبر گزاری ضمن تبریک هفته بسیج، اظهار کرد: امسال با توجه به نامگذاری سال «جهش تولید» همچنین مسئله شیوع کرونا و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، بطور ویژه اولویتهای سازمان در رابطه با این دو موضوع قرار گرفت یعنی مباحث جهش تولید و کرونا و شرایط کرونا که در کشور حاکم شده را در اولویت قرار دادیم.

 

چندین اقدام مهم در بحث تجهیزات، مواد ضد عفونی، دارو و واکسن انجام گرفت

وی ادامه داد: از ابتدای سال کشور و بخصوص استان اصفهان در گیر شیوع کرونا شد، برای همین اولویت اول را کرونا  قرار دادیم، و خوشبختانه چندین اقدام مهم در بحث تجهیزات، مواد ضد عفونی، دارو و واکسن انجام گرفت.

 

دو داروی کرونا با حمایت بسیج علمی استان اصفهان به مرحله تست بالینی رسیده است

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان، تصریح کرد: در بحث داروی کرونا دو دارو داریم که به مرحله تست بالینی رسیده و کارهای آن در حال انجام است، انشاالله در آینده خبرهای خوبی خواهیم داشت.

گمار افزود: در رابطه با تجهیزات هم دستاوردهای خوبی داریم، دستگاههایی برای کمک به شناسایی موارد کرونا یا تجهیزات حفاظتی، دستگاههایی که در بیمارستانها مورد استفاده قرار می گیرند،  همچنین در خصوص ضد عفونی کننده ها، هم مواد برپایه آب یا مواد غیر الکلی چند طرح و دستاورد داشتیم که توسط مخترعان بسیجی حاصل شد، حتی برخی رونمایی شده و در اختیار جامعه قرار گرفت.

 

حمایت ها در سال 99 به چه صورت بوده و هست؟

وی عنوان کرد: در رابطه با شعار سال که جهش تولید است و  با توجه به شرایطی که دشمن متاسفانه در جنگ اقتصادی برما تحمیل کرده و معیشت مردم را هدف قرار داده، اولویت سازمان را در همین راستا قرار دادیم و طرحهایی که در این رابطه هستند و کمک می کند در بی تاثیر کردن این تحریمها در سازمان مورد حمایت قرار گرفته اند.

 

در رابطه با شعار سال حدود 60 طرح در حوزه معیشت مردم حمایت شده اند

 مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان، تصریح کرد: از ابتدای سال هم تا کنون حدود 60 طرح در این زمینه مورد حمایت قرار دادیم هر چند یکسری در مرحله تجاری سازی قرار گرفتند ولی مورد حمایت قرار دادیم که وارد چرخه اقتصادی کشور شوند و نیازهای کشور در حوزه های مختلف را برطرف کنند.  

 

وی افزود: همچنین از ابتدای امر که متولی کار در حمایت از اختراعات و طرحهای مبتکرانه  قرار گرفتیم دنبال این بودیم که طرحهایی را حمایت کنیم که به محصول بینجامد، درست است که این کار سختی است و نُرم آن در جهان 27 هزار اختراع به یک محصول اما ما امسال حمایتهایی با توجه به جهش تولید در رابطه با محصولات دانش بنیان هم قرار دادیم یعنی افراد یا هسته ها و گروههایی که طرح داشته باشند به شرطی مورد حمایت قرار می گیرند که بتوانند اختراع خود را تبدیل به محصولی کنند که در آینده نزدیک یا دور  مورد استفاده قرار گیرد.

 

طرحهای واحدهای فناوری که قابلیت تبدیل به شرکت دانش بنیان دارند هم امسال توانستیم مورد حمایت قرار دهیم

وی ادامه داد: در همین زمینه چندین شرکت را در سرتاسر استان مورد حمایت قرار دادیم شرکتهای دانش بنیان، طرحهای واحدهای فناوری که قابلیت تبدیل به شرکت دانش بنیان دارند هم امسال توانستیم مورد حمایت قرار دهیم، محصولات مختلفی که به شکلی درمباحث بهداشتی بویژه کرونا نقش داشتند و همچنین در حوزه مباحث نظامی و صنعتی حمایتها انجام گرفته است.

 

تمامی پنجاه پایگاه علمی در سطح استان اصفهان در حوزه مقابله با کرونا جهادی عمل کردند

گمار در خصوص این سوال که فعالیت پایگاهها در سطح استان بویژه امسال به چه صورت است و بیشتر در چه حیطه هایی فعالند، بیان کرد: در رابطه با کرونا پایگاههای علمی ما امسال علاوه بر کارهایی که بصورت تخصصی انجام می دادند در رابطه با مباحث کمک های مومنانه، ضدعفونی کردن معابر، توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده مورد نیاز مردم هم اقدامات بسیار خوبی انجام دادند، تمامی 50 پایگاه علمی ما در سطح استان در این حوزه جهاد گونه اقدام کردند و خدا را شکر موفق هم بودند.

گمار خاطرنشان کرد: اما همچنان بیشتر فعالیت پایگاههای علمی مختص به فعالیتهای تخصصی، آموزشی و علمی است، امسال به دلیل شرایط کرونا مباحث مرتبط با علمی مخصوصا نشست، مسابقه علمی و فعالیتهایی از این دست امکان برگزاری به صورت حضوری نبود با این حال پایگاههای ما توانستند به صورت مجازی و هم بصورت حضوری با رعایت پرتکلهای بهداشتی مسابقه علمی، نشست آموزشی یا تخصصی برگزار کنند، فعالیتها  قابل توجهی انجام گرفته است.

 

اگر شرایط کرونا و بهداشتی کشور اجازه بدهد اختتامیه جشنواره بین المللی خیام را قطعا برگزار خواهیم کرد

وی گفت: برگزاری جشنواره ها هم از مباحث مورد توجه سازمان است، در این خصوص جشنواره بین المللی خیام از سال 98 پیگیری بوده ایم که داوری طرحها رو به اتمام است و اگر شرایط کرونا و بهداشتی کشور اجازه بدهد اختتامیه جشنواره را قطعا برگزار خواهیم کرد.

 

حدود 100 طرح ارزشمند و اکثرا دانش بنیان در سیر نمایشگاهی جشنواره بین المللی خیام قرار گرفتند

 مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان، در ادامه با بیان این که بیش از 1600 طرح به دبیر خانه جشنواره خیام وارد شد که حدود 700 طرح وارد مرحله دوم داوری گردید، تصریح کرد: از این تعداد حدود 100 طرح ارزشمند و اکثرا دانش بنیان در سیر نمایشگاهی قرار گرفتند که چون مجوز برگزاری نمایشگاه را به دلیل مسئله کرونا نداشتیم، داوریهای نهایی برای انتخاب و معرفی طرح های برگزیده در حال پیگیری و انجام است.

 

تعدادی از طرحهای جشنواره خیام به مرحله قرار داد رسیده است

 گمار خاطرنشان کرد: اما این 100 طرح تماما مورد نیاز کشور و طرحهای بسیار خوبی هستند که همین الان هم چندین طرح به مرحله قرر داد رسیده است.

 

حمایت ویژه بسیج علمی استان اصفهان از دانش آموزان برای ارتقا سطح آگاهی آنها در رابطه با مباحث دانش بنیان

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان، بیان کرد: کار دیگر که امسال انجام گرفت حمایت ویژه از دانش آموزان برای ارتقا سطح آگاهی آنها در رابطه با مباحث دانش بنیان است؛ دانش آموزان در رابطه با حل مسئله، شناسایی چالشها و خیلی از مواردی که مرتبط با پژوهش و فناوری است به دلایل مختلف ضعفهایی داشتند که توانستیم دوره های خوبی برای آنها برگزار کنیم که هم از لحاظ شناسایی مسئله و حل مسئله توانمند شوند و هم بتوانند در موارد مختلف مسئله های خود را تبدیل به ایده، طرح یا ابتکار و اختراع کنند.

 

 دانش آموزان ۸ مدال در جشنواره علم و تکنولوژی azs2020 کشور ترکیه کسب کردند

وی اظهار کرد: کمک کردیم که در این بین تعداد 8 دانش آموز با شرکت در جشنواره علم و تکنولوژی azs2020 کشور ترکیه توانستند سه مدل طلا، یک مدال نقره و چهار مدال برونز را کسب کنند.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 93079

مطالب مرتبط :
کرونای انگلیسی چیست؟

در گفتگو اختصاصی عنوان شد

داروی ضد کرونای ایرانی در آستانه ورود به بازار

مدیرعامل شرکت نیاک گفت: کارآزمایی تکمیلی داروی کرونای ضد ایرانی در حال انجام است و امیدواریم پس از تایید نهایی از سوی سازمان غذا و دارو وارد بازار شود.

خبرگزاری علم و فناوری

راوی دفاع مقدس:

شهید حاج قاسم سلیمانی پرچمدار و سیدالشهدای مقاومت است

نخستین یادواره سالگرد شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی توسط پایگاه علمی عمار سپاه امام رضا(ع) شهرستان دشتی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور یاد و خاطره این شهید برگزار شد.

استانداری قم

آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان برگزار شد

تجلیل از۵ واحد فناور برتر استان قم

درخشش ۵ واحد فناور عضو پارک در آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر

مغز

فناوری تصویربرداری نوین در مطالعه فعالیت مغز کودک

تیمی از دانشمندان و مهندسان انگلستان فناوری جدیدی را برای تصویربرداری از مغز نوزادان و نوزادان به نمایش گذاشته اند.

یک بیمار کووید مبتلا به سپسیس به دنبال مگادوز ویتامین C بهبودی

یک مورد گزارش داده شد :

بیمار کووید مبتلا به سپسیس به دنبال دریافت ویتامین C بهبودی "چشمگیری" یافت

به گفته پزشکان، یک مرد جوان استرالیایی که به سختی به کووید۱۹مبتلا بود و از مراحل اولیه سپسیس رنج می برد، پس از دریافت مقادیر زیادی ویتامین C بهبود چشمگیری یافت، این روش تحت مراقبت ویژه روی بیمارانجام شد.

همایش منطقه ای مسائل تربیتی و آموزشی دانشگاه فرهنگیان در پسا کرونا برگزار می شود

توسط بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان اصفهان؛

همایش منطقه ای مسائل تربیتی و آموزشی دانشگاه فرهنگیان در پسا کرونا برگزار می شود

همایش منطقه ای مسائل تربیتی و آموزشی دانشگاه فرهنگیان در پسا کرونا توسط بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان اصفهان و همکاری بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان ۹ استان مجاور برگزار می شود.

سلول

داروی احیا کننده، سلولهای بنیادی را برای بهبودی بدون التهاب احضار می کند

محققان دارویی تولید کرده اند که می تواند سیگنال های التهاب سلولهای بنیادی را به بافت آسیب دیده تقلید کند، بدون اینکه التهاب دیگری ایجاد کند.

آلومینیوم

بهبودی فناوری چاپ سه بعدی از آلومینیوم

دانشمندان روسیه با افزایش ۱.۵ برابر سختی محصولات، فناوری چاپ سه بعدی از آلومینیوم را بهبود بخشیده اند.

تربیت

وبینار آشنایی با پارک‌های علم و فناوری

وبینار آموزشی «آشنایی با نحوه پذیرش، انواع حمایت‌ها و معافیت‌های پارک‌های علم و فناوری بررسی ویژه، پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت‌مدرس»

شهادت دانشمندان متعهد و دلسوز، تقویت روحیه جوانان آینده ساز ایران اسلامی را رقم خواهد زد

بیانیه معاونت علمی و پژوهشی بسیج خمینی شهر؛

شهادت دانشمندان متعهد و دلسوز، شتاب علمی بیشتر و تقویت روحیه جوانان آینده ساز ایران اسلامی را رقم خواهد زد

معاونت علمی و پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج خمینی شهر با صدور بیانیه ای شهادت مظلومانه شهید دکتر محسن فخری زاده را به مقام معظم رهبری و ملت انقلابی و خانواده آن شهید تبریک و تسلیت عرض نموده، اعلام کرد: شهادت دانشمندان متعهد و دلسوز، شتاب علمی بیشتر و تقویت روحیه جوانان آینده ساز ایران اسلامی را رقم خواهد زد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب