در مرکز رشد شهید شهریاری صورت گرفت:

اختراع دو دستگاه ضد عفونی و یک دستگاه تشخیص بیماری دندان

دکتر آهنگری به دستگاه های ضد عفونی کننده uv که در دو نوع معمولی و ازون ساز هستند اشاره کرده و گفت: دستگاه دیگر مرکز شهید شهریاری توان پردازش روی عکس گرفته شده با گوشی همراه را دارد تا مشخص کند که دندان شما در روند بیماری و آسیب قرا دارد یا ندارد

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری اززنجان، مرکز رشد شهید شهریاری بسیج دانشجویی استان زنجان از حدود یک و نیم سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده و در مدت زمان کم، فعالیت بسیار قابل توجهی را از خود نشان داده است که غالب افراد این مرکز را دانشجویان دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان تشکیل می دهند

 دکتر آهنگری عضو مرکز رشد شهید شهریاری در گفتگویی از ابداعات جدید مرکز رشد شهید شهریاری نام برده به نام اشاره کرده و اظهار داشت: اولین دستگاه، دستگاه ضد عفونی کننده uv است که به دو روش تاباندن اشعه و تولید گاز اوزون می تواند این فعل را انجام دهد.

انواع دستگاه های ضد عفونی کننده

آهنگری با اشاره به اینکه بر حسب شرایط محیط هم می توان از دستگاه اوزون ساز و یا بدون ازون استفاده کرد گفت: برای مثال در مکانی که دستگاه های با ارزشی وجود دارد از دستگاه اوزون ساز استفاده نمی کنیم چون اوزون اکسید می کند و از عمر دستگاه ها کاسته می شود.

دکتر آهنگری به پرتابل بودن و کنترل از راه دور دستگاه uv اشاره کرده و ابراز کرد: در اتاق 12 متری اگر این دستگاه 20 دقیقه روشن بماند می تواند آن محیط را کاملا ضد عفونی کند و کاربرد بیشتر آن در بیمارستان ها و مراکز درمانی است.

وی دستگاه ضدعفونی کننده هوا را دیگر ابداع مرکز دانسته و گفت: این دستگاه هوا را استریل می کند و می تواند های تمیز را در اختیار افرادی که دچار بیماران های تنفسی هستند قرار دهد.

آهنگری با بیان اینکه هر دو دستگاه فوق الذکر ساز و کار اپتیکی دارند اظهار کرد: این دستگاه ها به صورت غیر تهاجمی کار می کنند و در اکثر طرح های ما بخشی از کار اپتیکی است.

دستگاه تشخیص بیماری دندان

عضو مرکز رشد شهید شهریاری بسیج دانشجویی دستگاه دیگر را دستگاه تشخیص روند بیماری های دهان و دندان عنوان کرده و ادامه داد: با گوشی موبایل از دندان عکس برداری می شود و دستگاه تغییرات اتفاق افتاده در دندان مانند جرم، پوسیدگی، شکستگی، ترک خوردگی و ... را آنالیز کرده و خروجی را بصورت گزارش ارائه می دهد.

وی افزود: این دستگاه می تواند همه روند عوارض تشخیص داده شده را با پزشک شما در میان بگذارد و نهایتا پزشک از شما برای معاینه و درمان دعوت کند و یا حتی دستگاه می تواند با چند پزشک در ارتباط باشد و از بین تشخیص آن ها فرد یک مورد را به اختیار، انتخاب نماید.

این مرکز پس از شکل گیری هسته های مسئله محور بسیج دانشجویی و با رویکرد مسئله محوری فعالیت می کند که مسائل موجود در جامعه و ارگان ها و صنعت را دریافت کرده، قرارداد می بندد و روی آن ها مطالعه و خروجی را تحویل می دهد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵:۳۶

شناسه خبر: 93103

مطالب مرتبط :
ی

بسترسازی فرصتهای شغلی جدید در مرکز رشد شهید شهریاری

یاسر بشارتی مسئول مرکز رشد شهید شهریاری ایلام گفت : مرکز رشد شهید شهریاری ، با هدف تحقق اقتصاد دانش بنیان و پشتیبانی از طرح های فناورانه ، زمینه لازم برای ورود و حمایت از نخبگان را فراهم کرده است

شهید شهریاری

ببینید:

نگاهی به زندگی دانشمند هسته ای ترور شده

شهید مجید شهریاری دانشمند هسته ای کشورمان که در ۸ آذر ماه ۱۳۸۹ به دست سرویس های اطلاعاتی کور دلان رژیم کودک کش و ایالات متحده آمریکا به درجه رفیع شهادت نائل آمد اما این مرد بزرگ زندگی بسیار شیرین و پر از نکته ای دارد که دیدن گوشه هایی از آن خالی از لطف نیست

پایگاه علمی

مدیر علمی سپاه ناحیه نوشهر:

روند رو به رشد فعالیت مرکز رشد شهید شهریاری در غرب مازندران

مدیر علمی سپاه ناحیه نوشهر از روند رو به رشد فعالیت مرکز رشد شهید شهریاری در غرب مازندران خبر داد و گفت: یکی از شرکت‌های دانش بنیان را در این مرکز مستقر کردیم.

دکتر آهنگری

روایت محقق زنجانی از تولیدات مرکز رشد:

با بالا پایین کرونا بهتر شدیم

دکتر آهنگری با بیان اینکه روز های شروع کار مشکلات فراوانی برای تولید و فروش محصول داشتیم ابراز کرد: پس از کرونا در راستای کرونا محصولاتی تولید کردیم اما فقط یکی از تولیداتمان موفق بود و مدل همان تولید را پیش گرفتیم و امروز به پیشرفت های خوبی رسیده ایم

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب