ایجاد انگیزه با برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری

برگزاری جنین جشنواره ای باعث ایجاد اگیزه در بین جوانان و اشتغال آفرینان می شود که ایده های خویش را به اشتراک گذاشته و منجر به خلاقیت و نتایج مطلوبتری خواهد شد.

به گزارش علم و فناوری از شهرستان خلخال استان اردبیل؛ جشنواره جهادگران علم و فناوری، همه ساله به منظور تجليل از مخترعین، مبتکرین و پژوهشگران استانی، جهت معرفي فعاليت‌هاي علمی، پژوهشی برتر با تأکيد بر جنبه‌هاي نو‌آوري برگزار مي‌گردد.

 طي فرايند داوري هفتمین دوره اين جشنواره، مرتضی شیخعلی دانشجوی رشته تربیت بدنی در دانشگاه ازاد اسلامی واحد خلخال و فعال اجتماعی در حوزه ورزش و کارآفرینی و علمی به عنوان برگزيده محقق جوان شهرستان خلخال انتخاب شد.

وی از سال 86 در دوران دبیرستان فعالیت های خویش را در بسیج آغاز کرد و اولین فعالیت او در حوزه ورزش با تیم های فوتبال بسیج بود.

این محقق برگزیده در خصوص فعالیت های علمی، پژوهشی و فناوری خود گفت: فعالیت علمی وپژوهشی خود را در زمینه های مختلف آغا ز کردم و قبل از ثبت اختراعی که  کردم  کارهای زیادی انجام داده ام. توانستم محلولی بسازم که می تواند یخ بندان جاده ها را از بین ببرد و ابتکار دیگری که حافظ  محیط زیست هست تولید مداد از ضایعات چوب و خاک اره می باشد.

شیخعلی افزود: ابتکارات در جهت اشتغال زایی متنوعی ائم از تابلوهای معرق چوبی و منبت رزینی برای مبلمان و تولید نهال و تولید لوازم ورزشی و تولید مجسمه های پلی استری وتولید شامپو و صابون گیاهی و سیستم هوشمند داخل اتومبیل هشدار دهنده برای رانندگان ناشنوا و تولید جلبک دارویی خوراکی و ساخت دستگاه فنس بافی و تولید طناب در سایزهای مختلف و ساخت دوچرخه برای افراد معلول حرکتی که برای تقویت هماهنگی عصب و عضله و تولید دانه های متخلخل رس سبک برای تولید بلوک سبک برای ساختمان و کشاورزی و چندین محصول دیگر از جمله فعالیت های من می باشد.

وی درباره ارزیابی سطح جشنواره گفت: برگزاری این جشنواره ها برای استان ها بسیار مفید می باشد و از سطح خوبی برخوردار است و برای جوانان زمینه شکوفایی را فراهم می کند.

برگزیده هفتمین دوره جشنواره جهادگران علم و فناوری تصریح کرد: برگزاری جنین جشنواره ای باعث ایجاد اگیزه در بین جوانان و اشتغال آفرینان می شود که ایده های خویش را به اشتراک گذاشته و منجر به خلاقیت و نتایج مطلوبتری خواهد شد.

شیخعلی افزود: تنها حامی بنده خانواده و دوستان عزیزم آقای مهندس ساعد ممنونی، مهندس امیرحسین مولایی، مهندس حسن عابدی رحمانلو و پارک علم فناوری شهرستان خلخال و دفتر پژوهشی دانشگاه آزاد واحد خلخال و دوستانی که مشوق بنده بودن بدون اینکه اسپانسری داشته باشم یا از ارگانی تسهیلاتی دریافت کنم در این راه قدم گذاشته ام و با اتکال به خداوند متعال این راه ادامه دارد.

وی به چالش های این مسیر اشاره کرد و گفت: در این مسیر مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته ام اما هیچ زمانی انگیزه خود را از دست نداده ام و امیدم همیشه به خداست و در بسیاری از مواقع با مشکل مالی مواجه گشته ام ولی قدم های خویش را محکمتر از قبل برداشته ام  و با انگیزه تر از قبل  به امید فردایی بهتر تلاش کرده ام.

دانشجوی رشته تربیت بدنی خاطر نشان کرد: از انجایی که کشور با نیروهای جوان و پر انرژی که از سطح عالی دانشگاهای  کشور دانش اموخته اند دغدغه یافتن شغل مناسب اندمیتوانند از تحصیلات خویش در راستای کار افرینی و اشتغال زایی استفاده کنند و هیچ زمانی امید خود را از دست ندهند و به خدا توکل کنند.

وی در پایان از برگزار کنندگان جشنواره و حامیان مربوطه بخصوص از ناحیه بسیج علمی شهرستان خلخال و اردبیل تقدیر و تشکر کرد و ابراز اميدواري کرد که تا با تلاش و راهنمايي و حمایت مسئولین در زمینه های علمی بتواند در مسير صحيح در پژوهش¬هاي حوزه علم و فناوری گام بردارم.

زمان انتشار: جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴:۴۱

شناسه خبر: 93105

مطالب مرتبط :
مغز

فناوری تصویربرداری نوین در مطالعه فعالیت مغز کودک

تیمی از دانشمندان و مهندسان انگلستان فناوری جدیدی را برای تصویربرداری از مغز نوزادان و نوزادان به نمایش گذاشته اند.

سلول خورشیدی

ابداع روش جدیدی برای ساخت سلول ها خورشیدی

محققان دانشگاه استنفورد روش جدیدی برای ساخت سلولهای خورشیدی پروسکایت با سرعت حداکثر ۴۰ فوت (۱۲ متر) در دقیقه ایجاد کرده اند که حتی سریعتر از سیلیکون است.

فراوانی نقطه نهایی اولیه در بیماران چاق کووید۱۹دو برابر بیشتر است

محققان دانشگاه آمیان فرانسه گزارش کردند؛

فراوانی نقطه نهایی اولیه در بیماران چاق کووید۱۹دو برابر بیشتر است

گروه غدد درون ریز، بیمارستان دانشگاه آمیان فرانسه، با انتشار یافته های خود در یک مطالعه تحت عنوان"ارتباط بین کلاس شاخص توده بدن و بیماری ویروس کرونا" اعلام کردند:فراوانی نقطه نهایی اولیه (مرگ یا بستری در(ICU در بین بیماران مبتلا به کووید۱۹ برای افراد چاق دو برابر بیشتر از افراد با BMI <۲۵ کیلوگرم در متر مربع است."

ماسک

چه زمانی باید به مراکز درمانی مراجعه کنیم؟

معاون اجرایی مرکز بهداشت استان یزد اعلام کرد: قطعاً همه مبتلایان کرونا نیاز به بستری در بیمارستان ها ندارند و توصیه به مردم این است که از حضور غیر ضروری در بیمارستان ها خودداری کنند چون خود می تواند باعث گسترش بیشتر بیماری شود.

ی

حمایت سپاه از طرح های کاربردی عرصه سلامت

سردار شاکرمی اظهار کرد : حمایت از نخبگان و مخترعان طرح های کاربردی و فناورانه خصوصاً طرح های حوزه سلامت در اولویت برنامه های علمی سپاه استان قرار گرفته است

بتن

دومين دوره مسابقات بتن در شهرستان خلخال برگزار مي شود

دومين دوره مسابقات بتن با همكاري دانشگاه آزاد اسلامي و پايگاه بسيج علمي شهرستان خلخال هفدهم بهمن ماه برگزار مي شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب