محسن فخری زاده که بود/ چرا ترور شد

شهید محسن فخری زاده به خاطر وجه ی علمی اش در نوآوری های دفاعی و غیر دفاعی خاری در چشم دشمنان کوردل بود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران؛ دکتر محسن فخری زاده از چهره‌های تاثیرگذار علم موشکی ایران و از دانشمندان موثر و رده بالای حوزه تحقیقات علمی در کشور بود که ریاست سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را برعهده داشت و دارای یک وجه ی علمی بالا و سابقه طولانی در نوآوری های دفاعی و غیر دفاعی کشور بود شاگردان بسیار زیادی را در این عرصه تربیت و پرورش داده و کارهای بزرگ و پر ثمری در حوزه دفاعی داشته است از جمله صحنه مبارزه مردم با کرونا که دکتر فخری زاده یکی از پیشگامان این عرصه در آماده کردن کیت تشخیص کرونا بود و همچنین گام های موثری در جهت کشف واکسن برای ویروس منحوس کرونا برداشته بود که ان شاءالله در آینده نزدیک با به ثمر نشستن تلاش های این دانشمند فرهیخته دشمنان کوردل بدانند که هیچگاه به اهداف شوم خود نخواهند رسید.

نام محسن فخری‌زاده همواره به عنوان یکی از پنج شخصیت ایرانی که در لیست ۵۰۰ نفره مهمترین و قدرتمندترین افراد جهان که از سوی نشریه آمریکایی فارن پالیسی منتشر شده‌است، دیده می‌شود.

آمریکایی‌ها و اسرائیلی ها از محسن فخری زاده بعنوان صندوقچه اسرار برنامه هسته‌ای ایران نام می‌بردند و همواره در تعیین مواضع ایرانی‌ و بخصوص در مذاکرات هسته ایی، نقش وی را نقشی مؤثر می‌دانستند. بر طبق نظر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تا زمانیکه با محسن فخری زاده گفتگوی مستقیم انجام نشود، نمی‌توان در میزان ورود ایران به دانش هسته‌ای، اظهار نظر کرد.

وی به همراه سید عباس شاهمرادی زواره یکی از استاتید دانشگاه صنعتی شریف، از مهم‌ترین نام‌های مطرحی بودند که غربی‌ها مدام به دنبال مصاحبه با آنان بوده و برای این گفتگو از هیچ تلاشی مضایقه نمی‌کردند. محسن فخری زاده همواره با رابرت اُپنهایمر کارشناس فیزیک آمریکایی مقایسه می‌شد؛ شخصی که در دهه ۴۰ میلادی کار نظارت بر ساخت بمب اتم در آمریکا را برعهده داشت.

در سال میلادی ۲۰۲۰، نشریه دیلی‌میل با انتشار یک سند ادعا کرد که از محسن فخری زاده به عنوان شخصیت اصلی برنامه هسته‌ای ایران، اطلاعات مهمی درباره تلاش ایران برای ساخت بمب هسته‌ای دیده می‌شود. صهیونیست ها نیز پس از آن ادعا کردند که این یکی از ده‌ها هزار سند مربوط به برنامه هسته‌ای ایران است که در سال ۲۰۱۸ توانسته‌اند از ایران سرقت کند. البته این ادعاها همیشه علیه فعالیت های صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی مطرح گردیده و این در حالی است که رهبر معظم انقلاب انجام هرگونه فعالیت در زمینه ساخت بمب اتم را حرام دانسته‌اند.

منابع خبری بیگانه و مواجب گیران معاند نیز در بحث ساخت بمب اتمی توسط جمهوری اسلامی بر فعالیت‌های محسن فخری زاده تمرکز داشته‌اند و نقش وی را پررنگ می‌دانستند. اعطای القابی مانند اوپنهایمر ایران، عبدالقدیر خان ایران یا پدر برنامه هسته‌ای نظامی ایران بخشی از این کارزارهای تبلیغاتی صلح ستیزان و بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

نشریه انگلیسی ساندی تایمز در فروردین ۸۷ با اشاره به اسنادی، که ادعا می‌شود از یک دستگاه لپ‌تاپ ایرانی‌ها به دست آمده، محسن فخری زاده را یک افسر سپاه پاسداران معرفی و استاد دانشگاه امام حسین تهران و البته با عنوان «پدر برنامه هسته‌ای نظامی ایران» معرفی کرده و مدعی شد: «سرویس‌های اطلاعاتی غرب معتقدند ایران در صدد تولید یک کلاهک هسته‌ای با توان نابودسازی هر شهری در خاورمیانه است که مسئولیت این برنامه بر عهده محسن فخری زاده مهابادی، مدرس فیزیک دانشگاه امام حسین تهران قرار دارد و از این روی، می‌توان وی را پدر تولید کلاهک اتمی ایران نامید».

بنا به گفته رسانه‌های غربی در آن سال، محسن فخری زاده مدیریت طرحی با عنوان «پروژه ۱۱۱» به منظور تولید یک کلاهک هسته‌ای با توان انفجار در ارتفاع ۲ هزار فوتی و تخریب یک منطقه وسیع را برعهده داشته‌است.

نام فخری‌زاده تحت عنوان «دانشمند ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و رئیس پیشین مرکز تحقیقاتی فیزیک (PHRC)» در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۰۷ میلادی، در فهرست تحریم شدگان ایران توسط شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفت.

او تنها دانشمندی بود که نتانیاهو در یک برنامه از او نام برده بود و رسانه‌های اسرائیلی اعلام کرده بودند که نقشه ترور وی در یک بار سال‌های گذشته شکست خورده بود.  اوایل سال 1397، منابع رژیم صهیونیستی اعلام کرده بودند که سازمان جاسوسی این رژیم «موساد» تلاش کرده یک دانشمند هسته‌ای ایران را ترور کند اما عملیات او موفق نبوده است.

در این باره وبگاه «واللا نیوز» گزارش داده بود عوامل موساد پیشتر تلاش کرده‌اند یک دانشمند هسته‌ای ایرانی به نام «محسن فخری‌زاده مهابادی» که مسئول راکتور اتمی تهران است را ترور کنند.  این وبگاه اذعان کرده بود تمام دانشمندان هسته‌ای ایرانی که پیشتر ترور شدند یا سوء قصدی علیه جان آنها انجام گرفته، عملیات آن توسط عاملین موساد اجرا شده است.

مقامات اطلاعاتی خارجی موساد به «واللا» گفته بودند که فخری‌زاده در لیست ترور موساد قرار داشت.

محسن فخری زاده مدیر خدوم و دانشمند ایران پس از سال ها مجاهدت در عرصه دفاعی و غیر دفاعی عصر امروز (۷ آذر ۱۳۹۹) طی عملیات تروریستی در منطقه آبسرد دماوند به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۲:۱۰

شناسه خبر: 93121

مطالب مرتبط :
شهادت دانشمندان متعهد و دلسوز، تقویت روحیه جوانان آینده ساز ایران اسلامی را رقم خواهد زد

بیانیه معاونت علمی و پژوهشی بسیج خمینی شهر؛

شهادت دانشمندان متعهد و دلسوز، شتاب علمی بیشتر و تقویت روحیه جوانان آینده ساز ایران اسلامی را رقم خواهد زد

معاونت علمی و پژوهشی ناحیه مقاومت بسیج خمینی شهر با صدور بیانیه ای شهادت مظلومانه شهید دکتر محسن فخری زاده را به مقام معظم رهبری و ملت انقلابی و خانواده آن شهید تبریک و تسلیت عرض نموده، اعلام کرد: شهادت دانشمندان متعهد و دلسوز، شتاب علمی بیشتر و تقویت روحیه جوانان آینده ساز ایران اسلامی را رقم خواهد زد.

۱

کاهش نسبی کرونا در استان/ در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد موج چهارم بیماری خواهیم بود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به کاهش شیوع کرونا گفت:در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد موج چهارم بیماری خواهیم بود.

بیانیه نخبگان بسیج علمی استان اصفهان در پی ترور شهید محسن فخری زاده

بیانیه نخبگان بسیج علمی استان اصفهان در پی ترور شهید محسن فخری زاده؛

چنین اقدامات تروریستی از اراده پولادین و اعتقاد متقن مردم و نخبگان نمی کاهد/ تا پیروزی نهایی و درهم کوبیدن کامل نظام های استعمار و استکبار راهی نمانده است

نخبگان بسیج علمی استان اصفهان در پی شهادت مظلومانه دانشمند هسته ای "شهید دکتر محسن فخری زاده" با صدور بیانیه ای ضمن محکوم نمودن این حرکت غیرانسانی و ددمنشانۀ دشمنان قسم خوردۀ اسلام و انقلاب، و عرض تبریک و تسلیت؛ اعتقاد راسخ دارد که چنین اقدامات تروریستی نه تنها از اراده پولادین و اعتقاد متقن مردم و نخبگان نمی کاهد، بلکه به یاری خدا تا پیروزی نهایی و درهم کوبیدن کامل نظام های استعمار و استکبار راهی نمانده است.

بایدن نیامده دست به سلاح شد

یادداشت بیژن شمس؛

بایدن نیامده دست به سلاح شد

یادداشت بیژن شمس؛ بایدن نیامده دست به سلاح شد، دقیقاً در زمانی شهید فخری زاده ترور می شود که رژیم ایالات متحده شاهد آمدن بایدن است و برخی از سرسپردگان و افرادی که خودشان را روشن فکر و دلسوز مردم می دانند و دچار غرب زدگی افراطی هستند، زمانی که خوشحال هستند بایدن آمده و خط مذاکره جدید را به وجود آوردند.

۱

بیانیه سازمان علمی و پژوهشی استان همدان؛

در اسرع وقت پاسخی کوبنده ای به آمران شهادت دانشمند هسته ای کشور باید داد

سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان به نمایندگی از جامعه بسیجیان عرصه علم و پژوهش این استان ، طی بیانیه ای شهادت محسن فخری زاده را تسلیت و این اقدام بذدلانه را محکوم نمودند .

۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با شهید محسن فخری زاده بیشتر آشنا شوید/دلیل ترور دانشمند هسته ای کشورمان چه بود ؟

ساعاتی پیش باری دیگر جبهه ی استکبار جهانی، در اقدامی ناجوانمردانه دست به ترور یکی دیگر از دانشمندان برتر هسته ای کشورمان زد؛ هدف این ترور محسن فخری‌زاده ، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع کشورمان بود که متأسفانه علارغم تلاش های کادر پزشکی وی به شهادت رسید.

۱

از کیت تشخیص کرونا تا صنعت هسته ای

شهید نخبه تکرار نشدنی

وزیر دفاع: کیت تشخیص کرونای ایرانی با مسئولیت فخری زاده تولید شده بود

ماسک

۴ مرحله بیماری کرونا/ تست خانگی کیفیت ماسک

رئیس شبکه بهداشت اردکان گفت: تشخیص استاندارد بودن ماسک در آزمایشگاه ها امکان پذیر است اما شیوه هایی برای تست خانگی نیز وجود دارد.

ز

بیانیه سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام در محکومیت به شهادت رساندن دانشمند هسته ای کشور شهید محسن فخری زاده :

اقدام وقیحانه دشمن طبل رسوایی آنان را به صدا در آورد

تمامی ملل جهان به درستی دریافته اند که اراده ی جمهوری اسلامی سرآمد همه ی ملت ها بوده و تروریست ها ، نه تنها در جنگ های اقتصادی و تحرکات نظامی علیه این کشور نتوانسته اند ایستادگی کنند ، بلکه هرگونه اقدام وقیحانه عناصر ضدانقلاب ، طبل رسوایی آنان نزد ملت ایران و جهانیان را به صدا آورده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب