علم و فناوری گزارش می دهد؛

با شهید محسن فخری زاده بیشتر آشنا شوید/دلیل ترور دانشمند هسته ای کشورمان چه بود ؟

ساعاتی پیش باری دیگر جبهه ی استکبار جهانی، در اقدامی ناجوانمردانه دست به ترور یکی دیگر از دانشمندان برتر هسته ای کشورمان زد؛ هدف این ترور محسن فخری‌زاده ، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع کشورمان بود که متأسفانه علارغم تلاش های کادر پزشکی وی به شهادت رسید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از همدان ساعاتی پیش باری دیگر جبهه ی استکبار، در اقدامی ناجوانمردانه دست به ترور یکی دیگر از دانشمندان برتر هسته ای کشورمان زد. هدف این ترور محسن فخری‌زاده ، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع کشورمان بود که متأسفانه علارغم تلاش های کادر پزشکی وی به شهادت رسید. اما به راستی شهید فخری زاده که بود و چرا تیم های ترور اقدام به ترور ایشان نمودند ؟ در این گزارش سعی خواهیم کرد به گوشه ای از فعالیت های ایشان اشاره کنیم .

محسن فخری‌زاده که بود ؟

محسن فخری زاده یکی از چهره‌های تاثیرگذار علم موشکی ایران و از دانشمندان موثر و رده بالای حوزه تحقیقات علمی در کشور بود. وی از سال 1371 بعنوان عضو هیئت علمی دانشکده فیزیک دانشگاه امام حسین (ع) درآمد و امکانات این دانشگاه را در جهت تحقیقات هسته ای بکار گرفت . ایشان سپس به ریاست دانشگاه صنعتی مالک اشتر و سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی (سپند) منصوب شد. نام وی همچنین به عنوان یکی از پنج شخصیت ایرانی در فهرست ۵۰۰ نفره قدرتمندترین افراد جهان از سوی نشریه آمریکایی فارن پالیسی منتشر شده بود.

نام شهید محسن فخری زاده در بین ۵۰۰ فرد قدرتمند دنیا

همچنین نام فخری‌زاده تحت عنوان دانشمند ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و رئیس پیشین مرکز تحقیقاتی فیزیک (PHRC) در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۰۷ میلادی، در فهرست تحریم شدگان ایران توسط شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفت.

کیت و واکسن بیماری کرونای ایرانی با مسئولیت فخری زاده در کشور تولید شد

محسن فخری زاده یکی از مسئولان رسمی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بود که پروژه‌های مختلف و مهمی را مدیریت می‌کرد و پیش از این بارها توسط رژیم صهیونیستی تهدید شده بود. از مهمترین پروژه‌هایی که توسط شهید فخری‌زاده و تیمش به نتیجه رسید، پروژه تولید "اولین کیت ایرانی تشخیص کرونا" بود که سازمان تحت امرش با نظارت مستقیم این شهید عزیز سرانجام بعد از تلاش‌‌های فراوان در ابتدای سال جاری موفق به تولید این کیت شدند.

این کیت از نظر کیفیت و سطح فناوری به‌کار رفته در سطح استانداردهای روز دنیا قرار داشته و هم‌اکنون در بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار دارد و در واقع با تلاش‌های شهید فخری‌زاده و سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع نام کشورمان جزو معدود تولیدکنندگان این کیت‌های پیشرفته ثبت شده است.

بعد از تولید این کیت که نیازهای کشورمان را مرتفع کرد، امروز این محصول ارزشمند در سبد کالاهای صادراتی کشورمان نیز قرار دارد.

غیر از کیت تشخیص کرونا، پروژه بسیار حساس و مهم "تولید واکسن کرونا" نیز توسط شهید فخری‌زاده و تیمش از مدت‌های پیش کلید خورده بود. پروژه تولید واکسن کرونای ایرانی با تلاش‌های شبانه‌روزی شهید فخری‌زاده به نتایج بسیار خوبی رسیده و هم‌اکنون واکسن تولیدشده توسط سپند، به مرحله تست انسانی رسیده و در آستانه حصول نتیجه قرار دارد.

 تلاش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای دیدار و تحقیق در مورد شهید فخری زاده

شهید فخری زاده یکی از مهره های کلیدی و تأثیرگذار در زمینه تحقیق و توسعه دانش هسته ای کشورمان می باشد به نحوی که آمریکایی‌ها، وی را «صندوقچه اسرار» برنامه هسته‌ای ایران قلمداد می‌کردند که همواره در تعیین موضع ایرانی‌ها در مذاکرات، نقشی مخفیانه ولی مؤثر داشته‌است و توسط غربی‌ها با رابرت اُپنهایمر، کارشناس برجسته فیزیک آمریکایی مقایسه می‌شود .

به دلیل جایگاه مهمی که شهید فخری زاده در زمینه دانش هسته ای بر عهده داشتند آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ، طی سال های اخیر، فشاری زیادی به مسئولین کشورمان وارد نمودند که بتوانند با فخری زاده مصاحبه ای در مورد دانش هسته ای کشور داشته باشند چرا که این نهاد بین المللی که در سیطره و نفوذ کشورهای غربی و صهیونیست ها قرار دارد معتقد بودند تا زمانیکه با فخری‌زاده گفتگوی مستقیم انجام نشود، نمی‌توان در مورد میزان ورود ایران به دست یابی به دانش هسته‌ای، اظهار نظر کرد. او به همراه سیدعباس شاهمرادی زواره استاد دانشگاه صنعتی شریف، مهم‌ترین نام‌های مطرح از افرادی هستند که غربی‌ها به دنبال مصاحبه به آن ها بوده اند.

مقاله مجله نیویورک تایمز در مورد اهمیت و جایگاه  فخری زاده در دانش هسته ای ایران

اما نکته عجیبی که در مورد گزارش های آژانس بین المللی اتمی وجود دارد آن است که این سازمان اطلاعات حساسی از دانشمند برجسته کشورمان در اختیار داشته چرا که در گزارش شماره GOV/2015/68 این سازمان حتی آدرس محل کار ایشان نیز ذکر شده است. در این گزارش در مورد محل کار ایشان آمده است: نزدیک دانشگاه مالک اشتر!

گزارش  شماره GOV/2015/68 آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

فخری زاده تنها دانشمند ایرانی که شخصاً توسط بنیامنین نتانیاهو تهدید به ترور شد

فخری زاده طی سالها اخیر به شدت توسط موساد زیر نظر بوده و هدف شماره یک رژیم صهیونیستی برای ترور بوده‌ است. وی تنها دانشمند هسته ای ایرانی است که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نام او را مستقیما در شو تبلیغاتی ۲ سال پیش خود به زبان آورده و مدعی شده بود روی برنامه هسته ای کشورمان کار می‌کرده است.

فیلم/ سخنرانی بنیامین نتانیاهو در مورد شهید فخری زاده

جالب است بدانید که فخری زاده در سالهای گذشته نیز با قرار دادن خودروی های حاوی مواد منفجره در اطراف محل سکونت خود و خانواده اش مورد ترور نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی قرار گرفته بود که این طرح با هوشیاری نیروهای امنیتی ناکام ماند .

بازتاب تلاش رژیم صهیونیستی برای توقف توسعه دانش هسته ای ایران با ترور دانشمندان کشورمان

 رونن برگمن تحلیل گر امور نظامی و امنیتی و نویسنده ارشد امور امنیتی در روزنامه یدیعوت اخرونوت در کتاب "برخیز و اول او را بکش" به بررسی تاریخچه ترور دانشمندان هسته ای ایران توسط اسرائیل پرداخته و نوشته است که اسرائیل با روش هایی مثل مسموم کردن خمیر دندان، جاسازی بمب در لاستیک یدک و پرتاب بمب با پهباد دست ساز تعدادی از دانشمندان هسته ای ایران را ترور کرده بود.

بازتاب گسترده ترور شهید فخری‌زاده در رسانه‌های انگلیس

رسانه‌های انگلیس روز جمعه خبر شهادت محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را به فاصله کمی پس از وقوع حادثه،‌ به صورت گسترده بازتاب دادند. بیشتر رسانه‌های انگلیسی شهید فخری‌زاده را پدر برنامه هسته‌ای نظامی ایران،  قاسم سلیمانی هسته‌ای جمهوری اسلامی خوانده و او را عنصری مهم در برنامه‌های هسته‌ای تهران لقب دادند.

آن‌ها همچنین واکنش مقام های ایرانی همچون وزیر امور خارجه، فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مشاور نظامی فرماندهی کل قوا را بازنشر شده و عنوان کردند که تهران انگشت اتهام را به سمت رژیم صهیونیستی نشانه رفته است.

تارنمای شبکه بی‌بی‌سی در گزارشی همسو با سیاست‌های ضد ایرانی آمریکا و رژیم صهیونیستی تلاش کرد تا شهادت فخری‌زاده را به نگرانی‌ها درباره کاهش تعهدات برجامی و افزایش ذخایر اورانیوم در ایران نسبت دهد و عنوان کرد که نام او در فهرست سرویس‌های جاسوسی غرب بوده است.

دلیل ترور دانشمند هسته ای کشورمان چه بود ؟

طی سال های اخیر و علارغم انواع فشارها و تحریم های اقتصادی ، ترور دانشمندان، دادن انواع امتیازات رنگارنگ به کشورهای غربی در زمینه محدود کردن دانش هسته ای کشورمان و همچنین انواع حمله های سایبری و خرابکارانه به مراکز و سایت های هسته ای، نه تنها ترمز تحقیقات و توسعه دانش هسته ای ایران متوقف نشده است بلکه ایران موفق گردیده با تکیه بر دانش محققین خود در بعضی از زمینه ها همچون ساخت سانتریفیوژهای پیشرفته گام های اساسی را بردارد که این اقدامات عصبانیت دشمنان ایران اسلامی را در پی داشته است که این اقدامات و ترورهای در راستای جلوگیری از این پیشرفت های انجام شده است که البته این تیر جبهه ی استکبار قطعا به سنگ خواهد خورد چرا که با شهادت یک فخری زاده، ده ها فخری زاده به کشور تحویل داده خواهد شد که مسیر این شهدا را ادامه خواهد داد.

انتهای پیام /

خبرنگار: سجاد عبدلی

زمان انتشار: شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰:۳۳

شناسه خبر: 93124

مطالب مرتبط :
فخری زاده

بیانیه بسیج علمی،پژوهشی و فناوری چهارمحال و بختیاری در پی شهادت دکتر محسن فخری زاده

بسیج علمی،پژوهشی و فناوری چهارمحال و بختیاری در پی شهادت دکتر محسن فخری زاده بیانیه ای صادر کرد.

بایدن نیامده دست به سلاح شد

یادداشت بیژن شمس؛

بایدن نیامده دست به سلاح شد

یادداشت بیژن شمس؛ بایدن نیامده دست به سلاح شد، دقیقاً در زمانی شهید فخری زاده ترور می شود که رژیم ایالات متحده شاهد آمدن بایدن است و برخی از سرسپردگان و افرادی که خودشان را روشن فکر و دلسوز مردم می دانند و دچار غرب زدگی افراطی هستند، زمانی که خوشحال هستند بایدن آمده و خط مذاکره جدید را به وجود آوردند.

ب

بیانیه سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری اردبیل در پی شهادت دانشمند هسته ای

سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل ضمن محکومیت این ترور ناجوانمردانه، شهادت رئیس خدوم سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروی های مسلح، دانشمند و مجاهد شهید محسن فخری‌زاده را تسلیت عرض می نماید.

ب

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل مطرح کرد:

ترور شخصیت‌های علمی و هسته‌ای ایران نشان هراس دشمن از قدرت هسته‌ای کشورمان است

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل گفت: ترور شخصیت‌های علمی و هسته‌ای ایران نشان دهنده هراس دشمن از قدرت هسته‌ای کشورمان است.

۱

بیانیه سازمان علمی و پژوهشی استان همدان؛

در اسرع وقت پاسخی کوبنده ای به آمران شهادت دانشمند هسته ای کشور باید داد

سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان به نمایندگی از جامعه بسیجیان عرصه علم و پژوهش این استان ، طی بیانیه ای شهادت محسن فخری زاده را تسلیت و این اقدام بذدلانه را محکوم نمودند .

۱

واکنش چهرهای علمی و سیاسی مازندران نسبت به شهادت دانشمند هسته‌ای کشور

از تاکید بر انتقام سخت تا الزام دولت به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی

چهره‌های علمی و سیاسی مازندران خواستار انتقام سخت از عاملان اصلی شهادت دانشمند هسته‌ای کشور شدند.

شهید محسن فخری زاده به خاطر وجه ی علمی اش در نوآوری های دفاعی و غیر دفاعی خاری در چشم دشمنان کوردل بود

محسن فخری زاده که بود/ چرا ترور شد

شهید محسن فخری زاده به خاطر وجه ی علمی اش در نوآوری های دفاعی و غیر دفاعی خاری در چشم دشمنان کوردل بود.

ز

بیانیه سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام در محکومیت به شهادت رساندن دانشمند هسته ای کشور شهید محسن فخری زاده :

اقدام وقیحانه دشمن طبل رسوایی آنان را به صدا در آورد

تمامی ملل جهان به درستی دریافته اند که اراده ی جمهوری اسلامی سرآمد همه ی ملت ها بوده و تروریست ها ، نه تنها در جنگ های اقتصادی و تحرکات نظامی علیه این کشور نتوانسته اند ایستادگی کنند ، بلکه هرگونه اقدام وقیحانه عناصر ضدانقلاب ، طبل رسوایی آنان نزد ملت ایران و جهانیان را به صدا آورده است.

۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

هشتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان همدان با شعار "بسیج، مبتکر حل مسئله" برگزار شد

هشتمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان همدان با حضور نخبگان علمی، فرهیختگان، اساتید دانشگاهی و مخترعین برتر بسیجی در سالن جلسات مرکز فرماندهی سپاه انصارالحسین (ع) و با عنوان "بسیج، مبتکر حل مسئله" برگزار شد.

رویش گیاه دارویی توله در نقاط مختلف اهواز

گزارش تصویری/

رویش گیاه دارویی توله در نقاط مختلف اهواز

پس از بارش باران پاییزیگیاه دارویی توله در نقاط مختلف اهواز سبز شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب