امضای تفاهم نامه مشترک میان سازمان بسیج دانشجویی و معاونت علمی پژوهشی و فناوری سپاه روح الله استان مرکزی

معاونت علمی پژوهشی و فناوری سپاه روح الله با همراهی بسیج دانشجویی استان مرکزی برای ورود تخصصی به عرصه علم و مطالبه گری گام های جدی بر می دارند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مرکزی ، علی رحیمی معاون سازمان علمی پژوهشی وفناوری سپاه استان با ابراهیم پوراسماعیل مسئول بسیج دانشجویی نشستي به مناسبت هفته بسیج وتبریک آن در بسیج دانشجویی اراک داشت.

رحیمی در این دیدار گفت: در آینده با مشارکت هم و با هدف مشترک(دستاوردهای علمی) در زمینه علمی و پژوهشی کمک حال شما هستیم.

وی در ادامه افزود:مجموعه علمی و فناوری سپاه بعد از تغییرو تحولات ساختاری که در مجموعه سپاه در سال 96و 97 با آمدن سردار سلامی به عنوان ریاست کل سپاه کشور صورت گرفت تغییرات ساختاری و پژوهش و فناوری را به عنوان اولویت در برنامه های سپاه شاهد هستيم .

معاون علمی پژوهشی وفناوری سپاه استان در ادامه صحبتهای خود بیان کرد: مجموعه سپاه در حوزه های مهندسی، هوا فضا و دریایی به صورت خیلی جدی ورود پیدا کرد که ثمره آن در عرصه منطقه ای وحتی در سطح علمی و بین الملی مطرح شده است.

رحیمی  در ادامه صحبتهای خود به نکته جالبی اشاره کرد که معاونت علمی و پژوهشی با 13 مأموریت اساسی کار خود را آغاز کرد و افزود: این معاونت قصدش هم افزایی با دستگاه های اجرایی و نهادهای علمی و پژوهشی است که بتواند بخشی از موضوعاتی که می تواند در اقتصاد مقاومتی و جهش تولید موثر و مفید باشد را همراهی کند. و اهم مأموریتهای علمی و پژوهشی را در پایان عنوان کرد.

پوراسماعيل مسئول بسيج دانشجويي استان مركزي هدف از تشكيل بسيج دانشجويي را اينگونه عنوان كرد: بسيج دانشجويي با فرمان مستقيم امام راحل بنا نهاده شد امام خمینی یک پیام تاریخی در 2آذرماه 1367 مبنی بر تشکیل بسیج دانشجویی دارندکه می توان ریشه شکل گیری مجموعه بسیج دانشجویی را از این پیام دانست.

پوراسماعيل با اشاره به زمان بيان پيام امام خميني تصريح كرد:پیام امام راحل در زمانی بیان شده که جنگ تحمیلی بعد از 8سال با استکبارکه نمایندگی آن با عراق بود و کشورهای زیادی به صورت مستقیم و غیر مستقیم حمایتش می کردند در سال1367 به اتمام رسید چند ماه بعد از جنگ حضرت امام پیامی مبنی بر تشکیل بسیج صادر كرد.

وی ادامه داد: هدف بسيج دانشجويي آگاهی مسئولین بوده که فکر می کنند دشمن دست از عداوتش برداشته این یک خیال باطل است و قطعاً دشمن با شکل و شمایل دیگری در عرصه هاي ديگر دشمنی خود را ادامه خواهد داد و آن پیام اشاره به عرصه ی مبارزه انقلاب و جبهه حق علیه باطل است با توجه به سخنان امام راحل مجموع بسيج دانشجويي و طلاب شكل گرفت.

پوراسماعيل  ادامه داد :امروز هم به جهت کار ویژه ای که دانشگاه ها دارند شاید بتوان گفت اصلی ترین ریل حرکت بسیج دانشجویی حرکت و مباحث پژوهش و فناوری است که ناظر بر بیانیه راهبردی گام دوم حضرت آقا در بهمن 57 است و برنامه هاي بسيج دانشجويي از انقلاب تا دانشگاه را در بر مي گيرد؛ زيرا اكثر دانشجويان كساني هستند كه مقدرات انقلاب به دست آنان خواهد بود و محيط دانشگاه به عنوان يك محيط اثرگذار در جامعه شناخته مي شود.

مسئول بسيج دانشجويي استان مركزي فعاليت و حركت اصلي بسيج دانشجويي را اينگونه بيان كرد:یکسال و نیم است که محور اساسی حرکت بسیج دانشجویی بحث مساله محوری ، احصاي مسائل ، پاسخ به حل مسائل و گفتمان سازی ، مطالبه گری و بحث اقدام میدانی می باشد.

وي در ادامه صحبتهاي خود اين 5 محور را تشريح كرد:

محور اول :دانشجویان جوان مسائلی که انقلاب با آن مواجه است را شناسایی کند.

محور دوم:جریان شناسی شده ،توسط جریان نخبگانی و جریان دانشگاهی پاسخ داده شود.

محور سوم:توسط نخبگان جامعه یک ابر گفتمانی ایجاد شود و راه حل را ارائه داده و همه توجه را به این ابر گفتمانی متوجه کنند و مسئولین را از این چالش آگاه کنیم.

محور چهارم: با توجه به اینکه همه کارها متولی دارد به دنبال آن رفته و مطالبه کنیم.

محور پنجم: مجموعه بسیج مطالبه کند وبه دنبال این باشد که فلان دستگاه دولتی نسبت به وظایف و تکالیفی که قانون برای او در نظر گرفته است در کجا کوتاهی کرده و به دنبال حل مسئله باشد.

پوراسماعيل گفت:به دنبال این هستیم که مسئله محوری را در پنل های تخصصی سازماندهی کرده، مسائلی که مردم و نظام با آن مواجه هستند با خرد مجموعه دانشگاهی حل و مرتفع شود .اساس کار از ابتدای شروع تا پایان بر مبنای اقدامات دانشی و پژوهشی استوار است.

در پايان جلسه پوراسماعيل مسئول بسيج دانشجويي آمادگي بسيج دانشجويي را در خصوص تعامل و همكاري در همه زمينه ها اعلام كرد و تفاهم نامه بين دو سازمان امضاء گرديد. هدف از انعقاد اين تفاهم نامه را استفاده مطلوب از توانمندي سپاه روح اله و بسيج دانشجويي مركزي و گسترش فعاليت هاي علمي و پژوهشي منجر به اشتغال براي جوانان و كشور و همكاري مشترك در ارجاع و اجراي پروژه هاي پژوهشي منطبق بر ظرفيت هاي طرفين اعلام كرد.

پايان خبر/ج

 

زمان انتشار: شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۳:۵۰

شناسه خبر: 93127

مطالب مرتبط :
۱

تفاهم‌نامه‌ همکاری بسیج علمی و پژوهشی با بنیاد شهید انقلاب اسلامی به امضا رسید

تفاهم نامه همکاری های علمی و فناوری بین بسیج علمی، پژوهشی و فناوری و مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر بنیاد شهید انقلاب اسلامی صبح امروز به امضاء رسید .

تفاهم نامه

رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان عامل رفع مشکلات/ آمادگی برای پذیرش محققان معرفی شده از آب منطقه ای

رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آمادگی لازم برای پذیرش و همکاری با محققان و پژوهشگران معرفی ‌شده از سوی شرکت آب منطقه ای این استان وجود دارد.

واگن پارس

رونمایی از لوکوموتیو پارس۳۳ در شرکت واگن پارس اراک

نخستین لکوموتیو تولیدی واگن پارس با عنوان پارس ۳۳ تحویل راه آهن شد و سفارش ۱۰ دستگاه لکوموتیو به این شرکت داده شده است.

بسیج دانشجویی

با هدف افزایش انگیزه تحصیل در میان دانشجویان صورت می‌گیرد

اجرای طرح مجازی راه مهندسی توسط معاونت پژوهش و فناوری سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد

معاونت پژوهش وفناوری سازمان بسیج دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح مجازی راه مهندسی در دانشگاه‌های آزاد و یاسوج خبر داد.

۱۱

تفاهمنامه همکاری بسیج علمی و پژوهشی و دانشگاه ایلام امضاء شد

تفاهم نامه همکاری بین سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام و دانشگاه ایلام با حضور روسای هر دو نهاد و فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان امضاء شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب