واکنش چهرهای علمی و سیاسی مازندران نسبت به شهادت دانشمند هسته‌ای کشور

از تاکید بر انتقام سخت تا الزام دولت به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی

چهره‌های علمی و سیاسی مازندران خواستار انتقام سخت از عاملان اصلی شهادت دانشمند هسته‌ای کشور شدند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری با اعلام خبر شهادت دانشمند هسته‌ای شهید محسن  فخری زاده چهره‌های علمی و سیاسی مازندران نسبت به این اقدام واکنش نشان دادند.

کمال علیپور عضو مجمع نمایندگان مازندران، در پیامی اعلام کرده است که شهادت هنر مردان خداست، ترور کرودلانه دانشمند شهید محسن فخری‌زاده نشان از اقتدار ملت ایران،یاست و ترس و ناامیدی دشمنان ملت ما است.

عباس زاده عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین عضو سازمان علمی و پژوهشی مازندران نسبت به ترور دانشمند هسته‌ای کشور واکنش نشان داده و بر انتقام سخت تاکید داشته است.

مهدی سعادتی رئیس مجمع نمایندگان مازندران پس از اعلام خبر شهادت شهید محسن فخری زاده اعلام کرد:  شهادت فخری زاده‌ها محصول تفکر غربگرایان در اعتماد به آمریکا است.

وی خاطر نشان کرد: کمیسیون امنیت ملی، اجازه مذاکر مجدد به هیچ مجموعه از کشور در هیچ سطحی نمی‌دهد.

علی بابائی کارنامی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با ابراز ناراحتی از ترور دانشمند هسته‌ای کشور، اظهار کرد: شهید فخری زاده از شخصیت‌های برجسته علمی و دانشمند هسته‌ای کشور بوده است.

وی ضمن تسلیت شهادت ناجوانمردانه این دانشمند کشور تاکید کرد: که راه این دانمشمند شهید با قدرت و توان بیشتری ادامه خواهد داشت.

ولی‌الله فرزانه عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، اعلام کرد:شهید فخری زاده دانشمند پر افتخار هسته‌ای کشور بوده است و از خداوند می‌خواهیم که ما را از رهروان راستین این شهدای راه حق قرار دهد.

کیوان مرادیان نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیته هسته‌ای مجلس، اعلام کرد: بزودی دولت را ملزم به توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی خواهیم کرد.

منصورعلی زارعی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی،با تسلیت شهادت محسن فخری‌زاده اظهار کرد: این شهید برزگوار گوهر دردانه و از مفاخر عرصه دانش موشکی و هسته‌ای کشور بوده است.

وی اضافه کرد: بار دیگر دست پلید استکبار در سالگرد شهادت دکتر شهریاری از آستین ترور خارج شد، شهید محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی که به حق گوهر دردانه دیگری از مفاخر عرصه دانش موشکی و هسته ای کشور بوده است.

پیام تسلیت هیات رییسه دانشگاه مازندران به مناسبت شهادت دانشمند برجسته کشور

 

   اعضا هیأت رئیسه دانشگاه مازندران، با صدور پیامی اعلام کردند که این این ترورهای ناجوانمردانه دو پیام صریح و واضح برای همه‌ی ما دارد:

1. نباید دل به بیرون از مرزهای این کشور برای بهبود امور داخلی بست که آنها حتی به پا برجا بودن و ماندن جغرافیای ایران اسلامی اعتقادی ندارند و به هیچ وجه خواستار پیشرفتی برای این مرز و‌ بوم در هیچ عرصه‌ای نیستند. 

 

۲. مسئولین باید شرایط زندگی بهتر و اعتماد بیشتر را برای مردم فراهم کنند تا این مردم وفادار و شهیدپرور با آسودگی خاطر  در حفظ و صیانت از انقلاب اسلامی و دست‌آوردهای آن، که حاصل خون هزاران شهید گلگون کفن است، در صحنه‌ها حاضر باشند.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه در دانشگاه نوشیروانی بابل

 حجت‌الاسلام حسینی مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه صنعتی نوشیروانی،يك بار ديگر دست جنايتكار رژيم كودك كش صهيونيستي به خون مطهر يكي از دانشمندان بزرگ كشورمان آغشته شد.

اين عمل غير انساني با پشتيباني سرويس هاي جاسوسي آمريكاي جنايتكار انجام شده است و به حول و قوه الهي بي پاسخ نخواهد ماند.

شهادت يكي از دانشمندان برتر و مؤثر كشور عزيزمان جناب آقاي دكتر محسن فخري‌زاده را به محضر حضرت بقية الله الأعظم عج الله تعالي فرجه الشريف، رهبر معظم انقلاب، حضرت آيت الله العظمي امام خامنه اي، امت مسلمان و همه فرهيختگان دانشگاهي، تسليت عرض نموده و از خداوند متعال، علو درجات اين شهيد بزرگوار و ولايت مدار و صبر و اجري شايسته براي خانواده گرامي ايشان، مسئلت دارم.

 بسيج اساتيد دانشگاه نوشیروانی بابل

بسيج اساتيد دانشگاه صنعتي نوشيرواني اعلام کردند: ترور و حذف فيزيكي شخصيت‌هاي علمي، نشانه‌اي از  ناتواني كامل دشمنان استقلال ايران اسلامي در برابر عزم ملت‌ آگاه و غيور ايران براي پيشرفت علمي و حركت به سمت خودكفايي است.

مردم بصير ايران اسلامي و فرزندان توانمند آنان در راه اعتلا و پيشرفت كشور و دستيابي به بالاترين مراتب علمي و فناوري مصمم‌تر از گذشته تلاش خواهند كرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۸:۱۱

شناسه خبر: 93128

مطالب مرتبط :
ایده پردازی

ایده پردازی

یکی از مهم ترین اصول علمی که منشا تمامی اتفاقات رخ داده در عالم هستی می باشد ایده و تفکر نوین است.

شهادت این شهید،  امضای خونینی بر این حقیقت است که دستیابی به پیشرفت  علمی تنها راه اقتدار است

نخبگان سازمان بسیج علمی و پژوهشی مازندران:

شهادت دانشمند هسته‌ای تعللی در پژوهش‌ها و نوآوری‌های کشور ایجاد نمی‌کند/ راه شهدای هسته‌ای را ادامه می‌دهیم

نخبگان سازمان بسیج علمی و پژوهشی اعلام کردند: انقلاب اسلامی ایران با شهادت بالنده‌تر شده و شهادت دانشمند هسته‌ای تعللی در فعالیت‌های پژوهشی و نوآوری کشور ایجاد نمی‌کند.

۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

با شهید محسن فخری زاده بیشتر آشنا شوید/دلیل ترور دانشمند هسته ای کشورمان چه بود ؟

ساعاتی پیش باری دیگر جبهه ی استکبار جهانی، در اقدامی ناجوانمردانه دست به ترور یکی دیگر از دانشمندان برتر هسته ای کشورمان زد؛ هدف این ترور محسن فخری‌زاده ، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع کشورمان بود که متأسفانه علارغم تلاش های کادر پزشکی وی به شهادت رسید.

ترور محسن فخری زاده دانشمند هسته ای

کانون دانش پژوهان نخبه و مرکزعلم و فناوری شتاب :

ترور شهید فخری زاده نشان دهنده ترس دشمن از پیشرفت های کشور است/ملت ایران هر روز مقاوم تر به راه خود ادامه می دهد

کانون دانش پژوهان نخبه و مرکزعلم و فناوری شتاب طی بیانیه ای شهادت مظلومانه دانشمند هسته ای کشور را تبریک و تسلیت گفته و اعلام کردند راه این شهید بزرگوار با قدرت ادامه پیدا خواهد کرد.

۱

از کیت تشخیص کرونا تا صنعت هسته ای

شهید نخبه تکرار نشدنی

وزیر دفاع: کیت تشخیص کرونای ایرانی با مسئولیت فخری زاده تولید شده بود

اتت

دو راهکار پیش روی کشاورزان است ...

گلایه کشاورزان قمی از گرانی کود شیمیایی

این روز‌ها افزایش ۴ تا ۵ برابری قیمت کود‌های شیمیایی و شایعه کمبود آن صدای کشاورزان قمی را در آورده است.

۱

بیانیه سازمان بسیج اساتید هرمزگان در محکومیت اقدام امریکا

اقدام عاجزانه آمریکا نشان از عجز وناتوانی آنها در برابر جمهوری اسلامی است

سازمان بسیج اساتید هرمزگان در محکومیت اقدام آمریکای جنایتکار بیانیه ای صادر نمود.

شکسته شدن سیل بند شهر رفیع در خوزستان

نماینده مردم ساری :

نسبت به بی‌تفاوتی‌های دولت به مردم مازندران در مجلس سکوت نمی‌کنم

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: مردم مازندران در شرایط سخت سیل پیامک تبریک نوروزی دولت را درک نمی‌کنند، مردم در حال حاضر نیاز به مساعدت و کمک مالی دولت دارند.

مقام معظم رهبری با نگاهی تحلیلی به ترور دانشمندان و نخبگان توسط سلطه گران پرداخته است.

نگاهی به کشتار دانشمندان توسط سلطه گران در طول تاریخ

مقام معظم رهبری با نگاهی تحلیلی به ترور دانشمندان و نخبگان توسط سلطه گران پرداخته است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب