معاون متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان در گفتگو با علم وفناوری :

سهمیه مناطق محروم به هرمزگان اختصاص یابد/هرمزگان نیازمند عدالت آموزشی

معاون متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان گفت: با توجه به تغییر سهمیه برخی مناطق کشور به منطقه ۳ و سطح و امکانات آموزشی مناطق محروم، برای برقراری عدالت آموزشی باید سهمیه مناطق محروم به هرمزگان برگردد.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان، محمد قویدل لاری در گفتگویی با خبرنگار ما  با اشاره به نتایج کنکور سراسری 99 گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا از اسفند ماه 1398 و با توجه به تعطیلی آموزش های حضوری مدارس، برخی فعالیت ها و برنامه های آموزشی استان از قبیل برگزاری کلاس های کیفیت بخشی به ویژه در مناطق محروم استان، قرائت خانه های مدارس شبانه روزی و برگزاری آزمون های آزمایشی حضوری متوقف شد.

وی افزود: تغییر سهمیه برخی شهرستان ها و مناطق هم ناحیه و هم قطب استان هرمزگان به خصوص شهرستان های استان فارس از منطقه 2 به منطقه 3 توسط سازمان سنجش کشور باعث شد تا مناطق آموزشی ما مثل بشاگرد و جاسک و دیگر مناطق محروم با مناطق برخوردار استان شیراز مثل فسا، داراب و ... رقابت کنند که این مسأله بر میزان قبولی دانش آموزان مناطق محروم ما اثر گذار بوده است.

قویدل تصریح کرد: از رئیس شورای آموزش و پرورش  پیگیری و سایر دستگاه های مربوطه و همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خواست می کنیم که جهت اضافه شدن سهمیه مناطق محروم به شهرستان های جاسک ، بشاگرد و رودخانه، هرمز و دیگر مناطق استان در کنکور سراسری 1400 به خصوص سهمیه رشته های گروه پزشکی و فرهنگیان اقدام نمایند.

معاون متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان به کسب 130 رتبه زیر هزار توسط دانش آموزان استان اشاره کرد و گفت: در کنکور سال 97 تعداد رتبه های زیر هزار استان 91 نفر بود که در کنکور 98 این تعداد به 109 رتبه زیر هزار افزایش یافت و در کنکور 99 نیز استان هرمزگان با 21 رتبه افزایش در رتبه های زیر هزار، به عدد 130 رتبه دست پیدا کرده است.

قویدل بیان داشت: از مجموع 130 رتبه زیر هزار استان، تعداد ۴۶ نفر در رشته ریاضی، ۳۱ نفر در رشته علوم تجربی و تعداد ۲۴ نفر در رشته علوم انسانی، 20 نفر در رشته هنر و ۹ نفر در رشته زبان خارجه  بودند .

این مسئول به توزیع مدرسه ای رتبه های زیر هزار استان پرداخت و افزود:  آمار نشان می دهد که از ۱۳۰ رشته زیر هزار استان هرمزگان،  ۶۵ توسط دانش آموزان مدارس نمونه دولتی، ۳۷ رتبه توسط مدارس استعدادهای درخشان، ۱۶ در مدارس عادی و ۱۲ رتبه زیر هزار نیز دانش آموزان مدارس غیردولتی بدست آورده اند.

رشد 19 درصدی رتبه های زیر هزار دانش آموزان هرمزگان در کنکور سراسری

وی گفت: دانش آموزان هرمزگان در کنکور 99 با 19.26( نوزده و 26 صدم) درصد رشد، موفق به کسب 130 رتبه زیر هزار مناطق دو و سه کشور شدند.

قویدل با بیان اینکه استان هرمزگان در کنکور سراسری دارای دو منطقه آموزشی، شامل منطقه دو و منطقه سه می باشد، گفت: منظقه دو استان شامل شهرستان بندرعباس و جزیره کیش است و سایر شهرستان های استان در منطقه سه قرار می گیرند .

وی رشد رتبه های زیر هزار دانش آموزان هرمزگان در کنکور سراسری سال جاری را 19.26 درصد اعلام کرد و افزود: در کنکور سال 97 تعداد رتبه های زیر هزار استان 91 نفر بود که در کنکور 98 این تعداد به 109 رتبه زیر هزار افزایش یافت و در کنکور 99 نیز استان هرمزگان با 21 رتبه افزایش در رتبه های زیر هزار، به عدد 130 رتبه دست پیدا کرده است.

این مسئول  به فراوانی رتبه های زیر هزار منطقه‌ای، شهرستان ها و نواحی و مناطق آموزشی استان اشاره کرد و بیان داشت: بیشترین دانش آموزان دارای رتبه زیر هزار را جزیره کیش با ۲۴ دانش آموز دارا می باشد و بعد از آن ناحیه یک بندرعباس با ۱۹ دانش آموز و ناحیه ۲ بندرعباس نیز با ۱۶ دانش آموز، سه منطقه برتر استان در کسب رتبه‌های زیر هزار کنکور 99 هستند.

وی اضافه کرد: در کنکور سال جاری تعداد ۱۵ منطقه آموزش و پرورش استان هرمزگان توانستند رتبه زیر هزار را کسب کنند که در کنکور 98 تنها 10 منطقه موفق به کسب رتبه زیر هزار شده بودند.

شهرستان بشاگرد نیز برای اولین بار توانست یک رتبه زیر هزار و همچنین موفق به کسب 7 رتبه زیر پنج هزار شد که این موفقیت حاصل افزایش میانگین نمرات نهائی پایه دوازدهم در خردادماه بوده است.

کرونا آموزش حضوری را تعطیل کرد

قویدل ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا از اسفند ماه 1398 و با توجه به تعطیلی آموزش های حضوری مدارس، برخی فعالیت ها و برنامه های آموزشی استان از قبیل برگزاری کلاس های کیفیت بخشی به ویژه در مناطق محروم استان، قرائت خانه های مدارس شبانه روزی و برگزاری آزمون های آزمایشی حضوری متوقف شد.

این مسئول خاطر نشان کرد: تغییر سهمیه برخی شهرستان ها و مناطق هم ناحیه و هم قطب استان هرمزگان به خصوص شهرستان های استان فارس از منطقه 2 به منطقه 3 توسط سازمان سنجش کشور باعث شد تا مناطق آموزشی ما مثل بشاگرد و جاسک و دیگر مناطق محروم با مناطق برخوردار استان شیراز مثل فسا، داراب و ... رقابت کنند که این مسأله بر میزان قبولی دانش آموزان مناطق محروم ما اثر گذار بوده است.

معاون متوسطه اموزش و پرورش هرمزگان در پایان به توزیع مدرسه ای رتبه های زیر هزار استان پرداخت و افزود:  آمار نشان می دهد که از ۱۳۰ رشته زیر هزار استان هرمزگان،  ۶۵ توسط دانش آموزان مدارس نمونه دولتی، ۳۷ رتبه توسط مدارس استعدادهای درخشان، ۱۶ در مدارس عادی و ۱۲ رتبه زیر هزار نیز دانش آموزان مدارس غیردولتی بدست آورده اند.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸:۳۰

شناسه خبر: 93133

مطالب مرتبط :
ص

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان:

ایده های مطرح معلمان و مدیران خلاق در اتاق فکر اجرایی می شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: بهره گیری از توان فکری و خلاقیت فرهنگیان صاحب ایده و نظر، برای پیشبرد برنامه های آموزش و پرورش استان، یک ظرفیت ارزشمند است و اجرایی خواهند شد.

شبکه آموزش، شبکه عدالت آموزشی و فرصت‌های برابر

شبکه آموزش، شبکه عدالت آموزشی و فرصت‌های برابر

در بین شبکه های تلویزیونی آموزش و اینترنتی شاد، شبکه تخصصی آموزش بیشترین امتیاز را در آموزش علم و دانش کسب کرده است.

۲۲

گزارش خبری/ورود دانش بنیان های پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم برای مبارزه با ویروس کرونا

رونمایی از تجهیزات مبارزه با ویروس کرونا به روش امواج الکترو مغناطیس

تجهیزات ضدعفونی کننده با امواج الکترو مغناطیس تولید شرکت دانش بنیان رایکا درمان پارسان قشم مستقر در پارک زیست فناوری خلیج فارس(قشم) رونمایی و برای ورود به بازار آماده شد.

ویروس

جلوگیری ویروس کشنده سرطان از ایجاد واکنش در سیستم ایمنی

محققان دانشگاه Emory و Case Western Reserve یک ویروس انکولیتیک را مهندسی کرده اند که می تواند در سراسر بدن به کار گرفته شود تا مزیت شکار سرطان های متاستاتیک جدیدی را برای درمان ایجاد کند.

ب

پیام تسلیت رییس سازمان بسیج علمی هرمزگان در پی شهادت شهید والامقام فخری زاده

رییس سازمان بسیج علمی پژوهشی هرمزگان در پیامی شهادت شهید محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را تسلیت گفت.

خبرگزاری علم و فناوری

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان خبرداد

تولید محتوای آموزشی دوره متوسطه اول هرمزگان

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان از تولید محتوای آموزشی برای دانش آموزان متوسطه اول استان خبر داد.

T3327085-5364905

معاون متوسطه آموزش و پرورش يزد خبر داد:

تحصيل يک پنجم دانش آموزان يزدي در مدارس خاص

معاون متوسطه اداره کل آموزش و پرورش يزد اعلام کرد: تنها يک پنجم از دانش آموزان يزدي در مدارس خاص شامل استعدادهاي درخشان، مدارس هيات امنايي و شاهد تحصيل مي کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب