طرح انقلابی بسیجی نخبه قمی

تولید برق با انرژی برق ‌آبی بدون نیاز به سد

حمید جعفر زاده طراح پروژه نیروگاه برق آبی بدون نیاز به سد در مصاحبه با خبرگزاری علم و فناوری استان قم درباره طرح خود توضیح داد

 

در مصاحبه دوستانه خبرگزاری علم و فناوری استان قم با مهندس حمید جعفرزاده نخبه بسیجی , وی درخصوص تحقیقات خود گفت : در خصوص نیروگاه های تولید برق تحقیقاتی انجام داده به غیر از نیروگاه های ابی وبادی , که اکثر این نیروگاه ها مشکلات زیست محیطی فراوانی را ایجاد میکنند, پاک ترین انها که خرشیدی به نظر میرسد , که از نگاه بنده بد ترین نوع  است.

وی ادامه داد  : مضرات این نیروگاه ها عبارتند از ۱- اشغال فضای زیاد ۲- راندمان تولید بسیار پایین , خصوصا شبها که تولید ندارد درروزهای ابری هم با کارایی بسیار کم ۳-هزینه بالای نگهداری مجموعه ۴-استفاده از باطری که این باطریها پس از پایان مصرف مواد تشکیل دهنده انها برای محیط زیست بسیارمضر هستند ۵- سلول های خورشیدی هم بعد ان شکسته شدن توسط عوامل طبیعی مثل طوفان وتگرگ و...به هیچ عنوان قابل باز یافت نیستند ومعضل بزرگی در صورت ادامه این روش برای محیط زیست به وجودمی آورند .

جعفر زاده افزود : نیروگاه های بادی هم معضل باطری , و هم راندمان پایین در صورت وزیده نشدن باد رادارند .نیروگاه های گازسوز وترکیبی هم معضل گرمایش زمین الوده سازی هوا وراندمان پایین حدود چهل در صد و به مراتب هدر دادن انرژیهای فصیلی راشامل می شوند .واما نیروگاه های ابی این انرژی پاک خدادادی که از جریان اب بوجود می اید یکی از بهترین وپاک ترین انرژی هایی در صورت نساختن سد به منظور تولید برق میباشد, که بنده با تحقیقاتی که روی این مسئله نموده ام روشی نوین برای تولید برق پیدا کردم که بدون نیاز به ساختن سد با توان  بسیار بالا بتوان ایجاد تولید برق نمود .

او همچنین درباره روش خود توضیح داد : در این روش نه تنها به محیط زیست هیچ اسیبی وارد نخواهد شد بلکه بسیاری از معضلات محیط زیستی از قبیل۱- الوده شدن اب رودخانه ها ۲-از بین رفتن فرسایش رود خانه ها بر اثر سیل ۳- کمتر تبخیر شدن اب رودخانه ۴- جلوگیری از نفوذ اب به زمین ۵- ایجاد اشتغال برای کشاورزان از طریق ایجاد استخر های پرورش ابزیان در مناطق بالادست بدون نیاز به پمپاژ اب ۶- جلوگیری از سیلابها و هدایت اب این نوع سازه به محل های مناسب برای ابخیز داری بدون نیاز به پمپاژ اب ۷- راندمان بالای این روش حدود ۱۰۰٪ هزینه کمتر نسبت به قیمت دیگر نیروگاه ها از قبیل خورشیدی بادی وحرارتی ۷- استفاده از این روش یعنی رساندن تولید الودگی وگرمایش هوا به صفر.

این نخبه بسیجی دررابطه با گلایه مندی ها و انتظاراتش از مسئولین گفت ‌: بنده گله دارم از بی توجهی این مسئولین, چرا برای مخترعین وطرح هایشان پشیزی  ارزش قائل نمی شوند؟ نه کمکی میکنند نه فضایی برای مخترعان فراهم می کنند, در همین استان قم طبق اماری که گرفتم حدود ۶۵۰ مخترع وجود دارد که هیچ کاری برای انها انجام نشده همه در حد حرف وکاغذ بازی است,  بهتر است در وقف های خود تجدید نظری کرده و درکنار ساخت مساجد و مراکزی که بعضا در برخی محله ها تعداد آن بیش نیاز اهالیست روی پروژه های دانشبنیان وقف کنند , تا از عواید معنوی آن به طور عام المنفعه همگی منفعت ببرند .

وی در آخر ضمن در آخر ضمن تشکر از مسئولین بسیج علمی برای الطفات به طرح و پروژه هایش از طرح دوم خود, قایق نجات ومسافرتی چند منظوره پرده برداری کرد : این قایق طراحی شده  برای استفاده در مسافرت ها وگردش گری  بطوری که کاملا روی سقف خودرو قرارگرفته علاوه برزیبایی خاص محافظ وسایلی که روی باربند گذاشته شده می باشد ویک نوع باد شکن نیز برای جلوگیری ازکم شدن سرعت خوردو به واسطه حمل وسایل می باشد.

او ادامه داد : این قایق نیز در هنگام وقوع سیل درمناطقی که اب گرفتگی بوجود امده هم بواسطه ضد غرق بودنش  براحتی میتوان ازان استفاده نمود وزن ان ۳۵ کیلو گرم وجنس ان  فایبرگلاس ظرفیت برای استفاده سرنشین دونفر ظرفیت حمل بار۸۰ کیلو گرم. وبهترین کاربرد ان میتواند برای اعضای کادر هلال احمر به منظور کمک رسانی به هموطنان سیل زده باشد.

 

خبرنگار : محمد مهدی بیروتی

زمان انتشار: یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۹:۰۵

شناسه خبر: 93156

مطالب مرتبط :
۳مزرعه خورشیدی به ظرفیت ۱۸ مگاوات در خراسان جنوبی فعال است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی

۳مزرعه خورشیدی به ظرفیت ۱۸ مگاوات در خراسان جنوبی فعال است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت: تعداد نیروگاه های خورشیدی کوچک متصل به شبکه در استان تا این لحظه ۴۵۷ نیروگاه به ظرفیت ۴.۷ مگاوات و مزارع خورشیدی درخراسان جنوبی ۳ مزرعه به ظرفیت ۱۸ مگاوات است.

انرژی سبز

تولید برق با سیستم انرژی خورشیدی و توربین های بادی

یک سیستم انرژی خورشیدی یا بادی علاوه بر صرفه جویی در هزینه شما می تواند برق شما و خانواده شما را با وجود خرابی های اخیر شبکه برق تضمین کند.

نیروگاه

مدیرعامل نیروگاه برق شهید سلیمی نکا:

واحد سه بخاری نیروگاه نکا به شبکه برق سراسری پیوست/ نیروگاه نکا نماد اجرای کامل طرح اقتصاد مقاومتی در کشور

مدیرعامل نیروگاه برق شهید سلیمی نکا از اتمام تعمیرات اساسی واحد سه بخاری نیروگاه نکا و اتصال آن به شبکه برق سراسری خبر داد.

ماسک بازیافتی

با همکاری محقق ایرانی مطرح شد؛

مهندسی مواد جاده ای قویتر با استفاده از ماسک های بازیافتی

محققان دانشگاه RMIT استرالیا با همکاری محقق ایرانی خود، با استفاده از تکه‌های ماسک‌های صورت در مواد ساخت جاده استفاده کردند که به گفته آنان برخی از مزایای مهندسی منحصربه‌فردی را ارائه می‌دهد.

۱۲۳

توسط مخترع جوان بوکانی :

اختراع دستگاه مدرن برداشت محصولات بوته ای

مخترع جوان بوکانی دستگاه برداشت محصولات بوته ای کوتاه (نظیر زیره،عدس،کنجد و نخود) با استفاده از تیغه برش را اختراع کرد.

ساخت سلول های خورشیدی تاشو

ساخت سلول های خورشیدی تاشو

اگر بخواهید یک پنل خورشیدی را ترسیم کنید، احتمالا یک صفحه مربع شکل را به تصویر می کشید. اما اکنون این فناوری انعطاف پذیرتر شده و مهندسان دانشگاه ملی پوسان در کره، نمونه های اولیه یک سلول خورشیدی را تولید کرده اند که کاملاً تاشو است.

نیروگاه

افزایش استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه برق شهید سلیمی نکا

مدیر شرکت پخش فرآوردهای نفتی منطقه ساری، گفت: استفاده از سوخت مازوت به دلیل جلوگیری از قطع گاز خانگی افزایش پیدا کرده است که خانوارها با کاهش ۱۰ درصدی مصرف انرژی زمینه کاهش خاموشی‌ها و استفاده از مازوت را فراهم کنند.

مها میارنعیمی

توسط نخبه نوجوان مازندرانی انجام شد

تولید برق از کفپوش‌های خانگی

نخبه مازندرانی موفق به تولید برق از کفپوش خانگی شده است و این ایده را تبدیل به پدیده کرده است.

ساخت بزرگترین توربین بادی جهان با ظرفیت ۱۴ مگاوات

ساخت بزرگترین توربین بادی جهان با ظرفیت ۱۴ مگاوات

Haliade-X چند سال پیش به عنوان یک توربین ۱۲ مگاواتی معرفی شد که قادر به تولید ۴۵ درصد انرژی بیشتر از هر توربین بادی غیرساحلی در بازار است. Haliade-X با ارتفاع شگفت انگیز ۲۶۰ متری که اندازه هر سه تیغه آن ۱۰۷ متر است، بلندترین تیغه توربین های غیر ساحلی ساخته شده تا امروز را داراست.

وویجر

کشف غیرمنتظره فضاپیما وویجر در ۲۳ میلیارد کیلومتری زمین+عکس

وویجرها ابتدا برای مطالعه سیارات دوردست منظومه شمسی پرتاب شدند اما بعد از آن به پرواز خود ادامه دادند. ماموریت اصلی آنها مطالعه مشتری، کیوان، اورانوس و نپتون بود، وظیفه ای که در سال ۱۹۸۹ کامل شد. این دو فضاپیما سپس به سوی اعماق فضا هدایت شدند و اکتشافات جدید برای ما به همراه داشتند

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب