یادداشت/

مطالبه قصاص راهبردی

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، شهادت دانشمند بزرگ ایران اسلامی دکتر محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش وزارت دفاع به دست ناپاک صهیونیست های جنایتکار و تروریست های دست آموز آنها تسلیت باد.

این گونه ترورها راهبردی و برای ضربه هایی با آثار بلند مدت صورت می گیرد. ترور دانشمندان و سرداران بزرگ کشور مانند تخریب ستون های اساسی یک خانه است که برای فرو ریختن آن صورت می گیرد. دشمن با این اقدامات می خواهد خانه ما را بر سرمان خراب کتد پس بهترین قصاص خراب کردن ستون های خانه دشمن است.

وقتی صحبت از قصاص عاملان و مجازات آمران و متآمران می شود باید این قصاص در دو جا صورت گیرد. اول مجرمان داخلی و دوم جنایتکاران خارجی است.

رخنه های امنیتی فقط از طریق خائنین و خود فروختگان داخلی صورت می گیرد. نهادهای اطلاعاتی دشمنان با استفاده از گروهک های تروریستی و جذب عده ای ساده لوح یا منفعت پرست اقدام به سرباز گیری از داخل و تشکیل ستون پنجم کرده و در زمینه های مختلف از جنگ رسانه ای و روانی و اغتشاش و بلوا سازی تا ترور مردم و شخصیت های علمی و فرمانده هان نظامی یا مسئولان اجرائی می کنند.

بی شک برای جهانخواران از دست دادن ایران اسلامی به عنوان قلعه مستحکم اسلام ضربه سختی و غیر قابل تحمل است زیرا این قلعه عظیم نقطه شروعی بر پایان آنها خواهد بود، بنابراین از هر وسیله یا روش جنایتکارانه ای برای سلطه دوباره بر کشور ایران استفاده خواهند کرد.

مستحکم کردن جبهه داخلی که بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مد) نیز بوده و سال های مختلف را به این مناسبت نامگذاری کرده است سیاست اساسی مقابله با هجمه وحشیانه دشمنان است. برای اجرای این سیاست راهبردهای مختلف در سطوح مختلف باید اجرا شود.

پاک سازی نظام از فاسدین و مفسدین بدون هیچ گونه مماشات اولین قدم و مهمترین راهبرد در اجرای این سیاست خواهد بود، دومین راهبرد اساسی قوی کردن مردم از هر نظر در جهت مصونیت سازی اساس کشور است. فقر در همه زمینه ها از فرهنگی و علمی گرفته تا اقتصادی باید از بین برود. به این ترتیب در دو سطح مردم و مسئولان راه نفوذ دشمنان بسته می شود.

همچنین راهبرد سوم داخلی مبارزه بی امان با سرسپردگان فکری اجنبی گرا، نفوذی ها و گروهک های تروریستی در داخل است. نباید رافت اسلامی شامل کسانی شود که منفورترین افراد در خیانت به کشور هستند.

افشای مستمر و واقعی بدون آلوده شدن به کشمکش های سیاسی و اتهام زنی های بی اساس و غیر اخلاقی و هدف قراردادن این گروهک ها از نظر افکار عمومی و انهدام لانه های جنایت بار آنها در اخل راهبردی موثر در ایمن سازی داخلی است. به هر حال قبضه امور داخل در ید نظام است و اجرای این راهبرد ها هم با مشکلات کمتری روبه رو خواهد بود.

دومین مجرمانی که باید قصاص پس بدهند آمران و متآمران خارجی که در نقض حریم امنیت کشور و به شهادت رساندن مردم و مسئولان نقش اساسی دارند. اما ضرباتی که به این دشمنان وارد می شود نباید در حد خطی خطی کردن کروات آنها باشد بلکه باید آنها را از قدرت خودشان محروم کرد.

اقدامات خجولانه نه فقط اثری بر دشمنان ندارد بلکه از سوی آنها ضعف تلقی شده و برای جنایت بیشتر آنها را تشویق می کنند. حتی اگر قرار باشد به صورت هم سطح پاسخ داده شود این پاسخ باید اهداف راهبردی انسانی و مادی دشمنان را در برگیرد تا موجب وحشت دشمن در اقدام مجدد شود.

در صورت ایجاد این موازنه می توان گفت قصاص راهبردی گرفته شده و راه برای پیشرفت کشور و اضمحلال غارتگران سلطه گر در جهان فرا خواهد آمد و ایران اسلامی به عنوان  احیاگر تمدن اسلامی الگویی برای زندگی بشر خواهد بود.

 

سعید حمیدیان مقدم

پژوهشگر و فعال اجتماعی و فرهنگی

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۵:۰۳

شناسه خبر: 93178

مطالب مرتبط :
دانشمند هسته ای شهید محسن فخری زاده

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خوزستان:

شهید فخری زاده مزد مجاهدات های علمی خود را با شهادت دریافت کرد

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان گفت: شهید محسن فخری زاده دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ ای و دفاعی کشور سال های متمادی، بی نام و نشان در راه علم و دانش مجاهدانه تلاش کرد و مزد این مجاهدت های طولانی خود را در روز جمعه هفتم آذر ماه ۱۳۹۹ دریافت کرد و به فیض شهادت نائل آمد.

 دشمنان کوردل بدانند با حذف دانشمندان غیور کشور چراغ علم و دانش هرگز خاموش نخواهد شد

دکتر مجید صحراگرد:

توهم دشمن در متوقف کردن علم و دانش/ راه شهید فخری زاده ادامه دارد

دکتر مجید صحراگرد تصریح کرد: دشمنان کوردل بدانند با حذف دانشمندان غیور کشور چراغ علم و دانش هرگز خاموش نخواهد شد.

شهید محسن فخری زاده به خاطر وجه ی علمی اش در نوآوری های دفاعی و غیر دفاعی خاری در چشم دشمنان کوردل بود

محسن فخری زاده که بود/ چرا ترور شد

شهید محسن فخری زاده به خاطر وجه ی علمی اش در نوآوری های دفاعی و غیر دفاعی خاری در چشم دشمنان کوردل بود.

همان کت و شلوار پوشیده های پشت میز مذاکره، همان تروریست های فرودگاه بغداد و بلوار آبسرد دماوندند

نخبگان بسیج علمی پژوهشی ناحیه مبارکه؛

همان کت و شلوار پوشیده های پشت میز مذاکره، همان تروریست های فرودگاه بغداد و بلوار آبسرد دماوندند

نخبگان بسیج علمی پژوهشی ناحیه مبارکه مطرح کردند: همان کت و شلوار پوشیده های پشت میز مذاکره، همان تروریست های فرودگاه بغداد و بلوار آبسرد دماوندند.

۱

واکنش مسئول دفتر رهبری در قم به شهادت دکتر فخری زاده

شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه او در همه این سالیان بود

حجت الاسلام محمدی گفت:شهیدفخری زاده نمونه برجسته‌ای از تربیت‌شدگان مکتب امام خمینی (ره) بود که همه عمر خود را به جهاد علمی و دفاعی فی سبیل الله گذرانید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب