تأسیس مرکز رشد و خانه نخبگان لواسان

شناسایی و رشد نخبگان، مخترعان و مبتکران علمی گامی بزرگ در جهت فن‌آوری و تولید محصولات دانش بنیان و نوآور می‌باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ در حاشیه مراسم تأسيس مركز رشد و خانه نخبگان ناحيه مقاومت بسيج الغدير سپاه تهران بزرگ که با همكاري آموزش و پرورش لواسان به مناسبت بزرگداشت هفته بسيج برگزار شد دكتر مجيد صحراگرد معاون علمي، پژوهشي و فناوري سپاه حضرت محمدرسول الله (ص) تهران بزرگ در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری تصریح كرد: مراکز رشد واحدهاي فناوري يا انکوباتور هستند که براي کارآفرينان و واحدهاي کوچک و نوپا که با تکيه بر علم، تخصص و فناوري داراي ايده‌هاي قابل تجاري شدن هستند، مشاوره‌هاي ضروري و نيز خدمات و تجهيزات مناسب را براي رشد و ارتقاي آنها ارائه داده و آنها را براي حضور مستقل و موثر در صحنه فناوري آماده مي کند.

وی در ادامه ضمن تأکید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب نسبت به اهميت مسئله علم و پژوهش و فرمایش ایشان که: «دانش، آشکارترین وسیله عزت و قدرت یک کشور است. روی دیگر دانایی، توانایی است. دنیای غرب به برکت دانش خود بود که توانست برای خود ثروت و نفوذ و قدرت دویست‌ساله فراهم کند و با وجود تهیدستی در بنیان‌های اخلاقی و اعتقادی، با تحمیل سبک زندگی غربی به جوامع عقب‌مانده از کاروان علم، اختیار سیاست و اقتصاد آنها را به دست گیرد. ما به سوءاستفاده از دانش مانند آنچه غرب کرد، توصیه نمی‌کنیم، اما مؤکداً به نیاز کشور به جوشاندن چشمه دانش در میان خود اصرار می‌ورزیم؛ سنگ بنای یک انقلاب علمی در کشور گذاشته شده و این انقلاب، شهیدانی از قبیل شهدای هسته‌ای نیز داده است. به ‌پا خیزید و دشمن بدخواه و کینه‌توز را که از جهاد علمی شما به شدت بیمناک است ناکام سازید» گفت: حمایت از نخبگان، مخترعان و مبتکران جهشی بزرگ در پیشرفت علم و دانش کشور می‌باشد.

دكتر صحراگرد با بیان اینکه تاكنون ٧ مركز رشد در سطح نواحي تهران بزرگ با هدف رساندن علم به فناوري و افزايش شركت هاي دانش بنيان تاسیس شده است افزود: تاسیس مرکز رشد و خانه نخبگان توسط محرابی معاون علمي پژوهشي و فناوري ناحيه مقاومت بسيج الغدير در لواسان با همكاري آموزش و پرورش و سازمان بسيج دانش آموزي این منطقه که از ظرفيت بالايي در مدارس برخوردار است گامی بزرگ در جهت شناسايي نخبگان، مبتكران، مخترعان و پژوهشگران بسيجي در اين حوزه سرزميني است.

معاون علمي، پژوهشي و فناوري سپاه تهران بزرگ در پایان ضمن امیدواری از فعال نمودن اين مراكز از فعال نمودن پايگاه هاي علمي با همکاری سازمان بسيج دانش آموزشي در جهت رشد و نوآوری فعالان علمی و پژوهشگران بسیجی خبر داد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۵:۱۰

شناسه خبر: 93186

مطالب مرتبط :
خانه نخبگان

تشکیل خانه نخبگان شهرستان رادبیل در هفته بسیج/ تجلیل از بسیجیان نخبه شهرستان

خانه نخبگان شهرستان اردبیل با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج اردبیل، مسئولین علمی و نخبگان شهرستان اردبیل در هفته بسیج تشکیل شد.

دستاوردهای علمی از افتخارات کشور است

معاون علمی پژوهشی ناحیه ابوذر:

دستاوردهای علمی از افتخارات کشور است

یکی از محورهای برجسته گام دوم انقلاب پیرامون موضوعات علمی و بخشی از دستاورد‌های علمی می باشد.

دشمنان کوردل بدانند با حذف دانشمندان غیور کشور چراغ علم و دانش هرگز خاموش نخواهد شد.

دکتر صحراگرد:

توهم دشمن در متوقف کردن علم و دانش/ راه شهید فخری زاده ادامه دارد

دکتر صحراگرد تصریح کرد: دشمنان کوردل بدانند با حذف دانشمندان غیور کشور چراغ علم و دانش هرگز خاموش نخواهد شد.

۱۳۰نکته اعتماد بنفس نوشته سوزان جفرز، نویسنده‌ی مطرح بین‌المللی

معرفی کتاب؛

۱۳۰نکته اعتماد به نفس/چیزی که لازمه موفقیت مخترعان و مبتکران است

تا حالا برای شما اتفاق افتاده که مصاحبه شغلی مهمی داشته باشید و از روزها قبل تلاش کردید خودتان را برای چنین روزی آماده کنید؛ اما استرس و ترس از خراب‌کردن مصاحبه باعث کاهش شدید عملکرد شما شده‌ است، اين كتاب كوچك، به شما کمک می‌کند که به قدرت اعتماد به نفس دست یابید.

 تأسیس مرکز رشد و خانه نخبگان لواسان

تأسیس مرکز رشد و خانه نخبگان لواسان

شناسایی و رشد نخبگان، مخترعان و مبتکران علمی گامی بزرگ در جهت فن‌آوری و تولید محصولات دانش بنیان و نوآور می‌باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب