پایگاه علمی محل رشد نخبگان

پایگاه شهید دستغیب با آموزش های نوین و پیشرفته نخبگان بسیجی و انقلابی پرورش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ پایگاه شهید دستغیب ناحیه مقاومت بسیج ابوذر یک پایگاه بسیج با محوریت علمی پژوهشی و بر‌اساس ارکان تربیتی آموزشی است.

برنامه‌های تخصصی پایگاه شهید دستغیب علمی، مهارتی، ورزشی، اردویی و سایر نیاز‌های متربیان عضو پایگاه و همچنین برنامه‌های تخصصی برای خانواده‌های آنها می‌باشد.

روند کار علمی این پایگاه جهت جذب افراد جویای علم و پژوهش بدین صورت است که ابتدا با ورود در مدارس دانش آموزان پایه هفتم را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و با آزمون های اولیه مانند تست هوش تخصصی، ضریب هوشی دانش‌آموزان را برآورد و در پایان آزمون علمی از دروس اصلی پایه آنها گرفته می‌شود.

در مرحله بعد از دانش آموزانی که امتیاز مورد نیاز را از مرحله اول کسب کرده اند به همراه اولیاءشان برای مصاحبه تخصصی تربیتی دعوت می‌شوند.

و در مرحله سوم ارزیابی نهایی صورت می‌گیرد و با آنها در عرصه های مختلف تخصصی کار می‌شود.

در این سه مرحله از ۷۰۰ دانش آموز جذب شده ۲۰۰ نفر دعوت به مصاحبه می‌شوند و در پایان فقط ۲۰ تا ۱۵ دانش آموز به گزینش نهایی می‌رسند.

طرح علمی که برای این دانش آموزان برنامه ریزی شده است تقویتی نیست بلکه تمرکز بر روی دروس اصلی و تخصصی جهت پیشرفت و تقویت بنیه علمی آنها است.

همچنین مشاوره کنکوری، المپیادی به صورت تخصصی، اردوهای علمی، بازدیدهای علمی، سازه های مسابقاتی مثل موشک آبی، گلایدر، ماشین تله موش، پل ماکارانی و برج کاغذی به صورت سالانه متناسب با سن دانش آموزان در مجموعه اجرا می‌شود.

خروجی این دوره های آموزشی باعث تربیت نخبگان بسیجی شده است که در عرصه های دستگاه های صنعتی تزریق پلاستیکی، دستگاه cnc، چاپگر سه بعدی و.... نقش آفرینی کردند.

گفتنی است که بسیجیان این پایگاه در بخش مسابقات رویداد های علمی اجرایی در بحث استارتاپ با عنوان ایده پردازی در سطح ناحیه ابوذر نیز خوش درخشیدند.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۹:۴۹

شناسه خبر: 93199

مطالب مرتبط :
حمایت خودجوش معاونت علمی، پژوهشی ناحیه ابوذر از هسته های علمی

حمایت خودجوش معاونت علمی، پژوهشی ناحیه ابوذر از هسته های علمی

معاونت علمی، پژوهشی ناحیه ابوذر از پایگاه هایی که بستری مناسب برای نقش آفرینی نخبگان ایجاد می‌کنند حمایت می‌کند.

حمایت طرح ها و ایده های نوآور

حمایت طرح ها و ایده های نوآور

حمایت از طرح ها و ایده های نوآور منجر به ایجاد کسب و کارهای بزرگ و درآمدزا می شود

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب