توسط هسته علمی؛

اختراع و تولید دستگاه بافندگی لباس

کوثر آقایی بسیجی مبتکر تهران بزرگ در یک حرکت مبتکرانه و جهادی دستگاه بافندگی لباس را طرح ریزی و اختراع کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ هسته علمی بسیجیان پایگاه بسیج خواهر والفجر حوزه ۳۴۲  ناحیه ابوذر در یک حرکت مبتکرانه و جهادی دستگاه بافندگی لباس را طرح ریزی و اختراع کردند.

طرح و ایده این اختراع توسط کوثر آقایی سرگروه هسته علمی می‌باشد که به همت زهرا نادری فرمانده پایگاه و ده نفر تیم تشکیلاتی این هسته ساخته و به مرحله کاربردی رسیده است.

دستگاه بافندگی لباس تلفیق ۳ دستگاه قالی‌بافی، خیاطی و بافندگی می‌باشد و کارکرد آن بدین‌صورت است که همانگونه در دار قالی برای بافتن قالی نیازمند نقشه هستیم در این دستگاه هم برای بافت لباس به نقشه نیاز است که در قسمت قالی‌بافی دستگاه به آن نقشه لباس داده می‌شود، بعد به قسمت خیاطی دستگاه همانند کار خیاطی الگوی لباس مورد نظر داده می‌شود و در نهایت در بخش بافندگی این دستگاه شروع به بافت لباس‌هایی نظیر سارافن، پیراهن، روسری و ... می‌کند.

هدف این هسته علمی از اختراع دستگاه بافندگی ایجاد کارآفرینی و درآمدزایی برای خانواده های بی سرپرست، بد سرپرست و یا کم برخوردار می‌باشد.

در ابتدای کار آموزش خیاطی توسط سرگروه هسته علمی به اعضای هسته که ۱۰ نفر بودند داده شده تا آنها ضمن کار بر روی دستگاه، به ۳۰ نفر دیگر همان آموزش را بدهند و نیاز به گرفتن مربی نباشند چراکه از امکانات مادی کمی برخوردار هستند و در طول طی این مسیر به دلیل نداشتن سرمایه گذار مالی مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته اند.

گفتنی است در آینده برای گسترش کار از دار فلزی استفاده خواهند کرد چرا که دار فلزی از ماندگاری و عمر بیشتری برخوردار است‌.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۷:۰۹

شناسه خبر: 93203

مطالب مرتبط :
۱۴۷

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛

پای حرف های بانوی خستگی ناپذیر کارآفرین

یکی از فعالیت های کارآفرینی و هنرهای دستی در سمنان هنر میناکاری روی مس توسط بانوی هنرمند سمنانی است که چندسالی است در کنار چند تن از بانوان دیگر این خاک مشغول به فعالیت هستند.

ایده پردازی

ایده پردازی

یکی از مهم ترین اصول علمی که منشا تمامی اتفاقات رخ داده در عالم هستی می باشد ایده و تفکر نوین است.

حمایت خودجوش معاونت علمی، پژوهشی ناحیه ابوذر از هسته های علمی

حمایت خودجوش معاونت علمی، پژوهشی ناحیه ابوذر از هسته های علمی

معاونت علمی، پژوهشی ناحیه ابوذر از پایگاه هایی که بستری مناسب برای نقش آفرینی نخبگان ایجاد می‌کنند حمایت می‌کند.

حمایت طرح ها و ایده های نوآور

حمایت طرح ها و ایده های نوآور

حمایت از طرح ها و ایده های نوآور منجر به ایجاد کسب و کارهای بزرگ و درآمدزا می شود

​فعالیت ۸۶ هسته علمی در سطح پایگاه های مقاومت بسیج این شهرستان

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه نهبندان خبر داد:

​فعالیت ۸۶ هسته علمی در سطح پایگاه های مقاومت بسیج این شهرستان

​قاسمی از فعالیت ۸۶ هسته علمی در سطح شهرستان نهبندان خبر داد و گفت: شناسایی، حمایت مادی و معنوی از مخترین، مبتکرین، رفع موانع و معرفی آنها به مرکز استان از اهداف این معاونت در حمایت از جامعه نخبگان علمی شهرستان است.

شکوهی

معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری یزد خبر داد

درآمد زایی ۶۰۰ میلیاردی شرکت های دانش بنیان یزد

معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری یزد گفت: سال گذشته شرکت های فناور پارک علم و فناوری یزد ۶۰۰ میلیارد تومان در آمد زایی داشته و محصول دانش بنیان تولید کردند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب