آخرین تجزیه و تحلیل پروژه نجوم رادیویی VERA ژاپن؛

زمین ۲۰۰۰ سال نوری به مرکز کهکشان نزدیک تر از آن چیزی است که فکر می کردیم

آخرین تجزیه و تحلیل پروژه نجوم رادیویی VERA ژاپن نشان می دهد که زمین ۲۰۰۰ سال نوری به مرکز کهکشان نزدیکتر است و ۴.۳ مایل در ثانیه (۷ کیلومتر در ثانیه) سریعتر از آنچه برآورد شده بود، طی می کند.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از اصفهان به نقل از نیو اطلس، به مدت دو دهه پروژه نجوم رادیویی VERA ژاپن در حال جمع آوری داده ها برای ایجاد نقشه سه بعدی از موقعیت و سرعت اجرام در کهکشان ما است. آخرین تجزیه و تحلیل نشان می دهد که زمین 2000 سال نوری به مرکز کهکشان نزدیکتر است و 4.3 مایل در ثانیه (7 کیلومتر در ثانیه) سریعتر از آنچه برآورد شده بود، طی می کند.

منجمان رادیویی در قرن 21 با بسیاری از اولین نقشه سازها مشترک هستند و به همین دلیل. وقتی افرادی مانند بطلمیوس جغرافی دان یونان باستان شروع به کشف شکل زمین کردند، این واقعیت که تقریباً در یک مکان گیر کرده بودند و مجبور بودند به داده های محدود اعتماد کنند مانع آنها شد. همین امر در مورد ستاره شناسان رادیویی صدق می کند، که در تلاشند نقشه کهکشان راه شیری را تهیه کنند، اما با زندگی در داخل آن مانع می شوند.

نقشه برداران کهکشان نه تنها مضحک ترین تصور را در مورد شکل ظاهری طرف مقابل کهکشان دارند، بلکه آنها در فهم دقیقاً مکانی که زمین در آن قرار دارد نسبت به مرکز کهکشان و سیاه چاله عظیم که در آن قرار دارد مشکل دارند. از سال 1985، بهترین تخمین اتحادیه بین المللی نجوم این بود که ما از مرکز کهکشان 27700 سال نوری فاصله داریم و با سرعت 137 مایل در ثانیه (220 کیلومتر در ثانیه) حرکت می کنیم.

پروژه VERA Very Long Baseline Interferometry (VLBI) با تلفیق داده های دو یا چند رادیو تلسکوپ مختلف و بررسی چگونگی تداخل یک مجموعه داده با مجموعه دیگر برای تشکیل یک الگو، نقشه های سه بعدی ایجاد می کند. با داشتن تلسکوپ های کافی در ژاپن، این تیم دارای ابزاری غول پیکر معادل یک بشقاب رادیویی با عرض 1400 مایل با وضوح نظری بود که می توانست یک پنی را در ماه ببیند.

اکنون، در اولین کاتالوگ نجوم VERA جمع آوری شده، داده های 99 شی کهکشانی و همچنین سایر گروه های تحقیقاتی برای تولید مدل دقیق تری از ساختار کهکشان راه شیری استفاده شده است. این محاسبات نشان می دهد که زمین واقعاً 25،800 سال نوری از مرکز کهکشان فاصله دارد و با سرعت 141 مایل در ثانیه (227 کیلومتر در ثانیه) حرکت می کند.

گام بعدی این پروژه بررسی اشیا نزدیکتر، نزدیک به سیاهچاله مرکزی با ترکیب VERA با شبکه VLBI آسیای شرقی (EAVN ، که شامل تلسکوپ های رادیویی در ژاپن، کره جنوبی و چین است) خواهد بود.

این تحقیق در انتشارات انجمن نجوم ژاپن منتشر شده است.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://newatlas.com/space/earth-galactic-center-speed-vera/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۵:۰۷

شناسه خبر: 93224

مطالب مرتبط :
مریخ

هفته حیاتی مریخ در سال جدید

از آنجایی که یک سال مریخ ۶۸۷ روز زمینی است، این رویداد تقریباً هر دو سال یکبار اتفاق می افتد که به ترتیب با اعتدال بهار و پاییز در نیم کره شمالی و جنوبی مشخص می شود.

موجودات فضایی

شناسایی میلیون‌ها سیگنال فرازمینی ؛ ‌آیا ما در جهان تنها هستیم؟

آیا ما در این هستی تنها هستیم؟ همین سوال ساده باعث شد که نخستین جستجوی علمی جدی برای یافتن هوش فرا زمینی (SETI) در دهه ۱۹۷۰ میلادی رقم بخورد.

ماده تاریک

تلسکوپ هابل ناسا یک گام دیگر به کشف راز «ماده تاریک» نزدیک‌تر شد

ماده تاریک رازآلود و نامرئی از قرار معلوم در تمام محیط پیرامون ما وجود داشته و ۸۵ درصد تمام مواد موجود در کهکشان را تشکیل می‌دهد. اما چرا نمی‌توانیم پیدایش کنیم؟

سیاه چاله

نزدیک‌ترین سیاهچاله به سیاره زمین در کجا قرار دارد؟

ستاره شناسان در جستجو برای یافتن نزدیک‌ترین سیاهچاله به زمین روی یک نامزد بالقوه انگشت گذاشته اند. این نقطه در حدود هزار سال نوری - یعنی فاصله ای که نور با سرعت تقریبا ۳۰۰ هزار کیلومتر در ثانیه ظرف هزار سال طی می کند - در صورت فلکی تلسکوپیوم قرار دارد.

قدیمی ترین نوزاد تازه متولد شده هم سن مادرش یک رکورددار ۲۸ ساله است

قدیمی ترین نوزاد تازه متولد شده هم سن مادرش یک رکورددار ۲۸ ساله است

نوزادی که تازه در تنسی متولد شده است می تواند ادعا کند که بزرگترین نوزادی است که تاکنون به دنیا آمده است، از این نظر که طولانی ترین جنین منجمد شده است که با موفقیت در یک تولد زنده به دنیا آمده است وتقریباً هم سن مادرش یک رکورددار ۲۸ ساله است.

درخواست ۶۵۰ استاد دانشگاه در اصفهان برای خروج سریع و بی قید و شرط بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از کشور

در پی شهادت مظلومانه دانشمند هسته ای "شهید دکتر محسن فخری زاده"

درخواست ۶۵۰ استاد دانشگاههای استان اصفهان برای خروج بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از کشور

در پی شهادت مظلومانه دانشمند هسته ایی و دفاعی کشور، "شهید دکتر محسن فخری زاده" ۶۵۰ استاد دانشگاه های استان اصفهان در نامه ای به سران سه قوه کشور که با تاسّی از آیه۱۲۳ سوره توبه و توسط نهضت استادی بسیج استان اصفهان تنظیم شده است، خواستار ورود عملیاتی مسئولان شده و در همین راستا اخراج سریع و بی قید و شرط بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از کشور را بعنوان اولین گام پیشنهاد داده اند.

شواهد جدیدی از مکانیسم روده و مغز درگیر در شعله ور شدن بیماری مولتیپل اسکلروزیس

محققان دانشگاه سانفرانسیسکو،

شواهد جدیدی از مکانیسم روده و مغز درگیر در شعله ور شدن بیماری مولتیپل اسکلروزیس

تحقیقات جدید به سرپرستی تیمی از محققان دانشگاه سانفرانسیسکو نشان داده است که سلولهای ایمنی تولید شده در روده در هنگام شعله ور شدن بیماری مولتیپل اسکلروزیس (MS) نقش محافظتی دارند. برای اولین بار، دانشمندان نشان داده اند که این سلولهای ایمنی چگونه به مغز می روند و به طور بالقوه به شیوع بیماری در بهبودی کمک می کنند.

لبنیات

هشدار یک متخصص تغذیه:

بیماران تنفسی از مصرف لبنیات اجتناب کنند

حاجی میرزاده گفت: افرادی که درگیر بیماری کرونا هستند و علائم ناراحتی تنفسی خود را نشان داده نباید از شیر استفاده کنند.

کشف مولکولی که در پاسخ به میدان های مغناطیسی سلامت ماهیچه ها را تقویت می کند

دانشمندان دانشگاه ملی سنگاپور؛

کشف مولکولی که در پاسخ به میدان های مغناطیسی سلامت ماهیچه ها را تقویت می کند+ عکس

دانشمندان دانشگاه ملی سنگاپور با هدف بهبود کیفیت زندگی برای افراد مسن و ضعیف، مولکولی را کشف کرده اند که در صورت قرار گرفتن در معرض میدان های مغناطیسی ضعیف، می تواند باعث سلامت ماهیچه شود. تیم امیدوار است که بتوان از این روش برای تحریک بازیابی عضلات برای افراد مسن و بیمار و بهبود طول عمر استفاده کرد.

اکوانیان

مدیرکل بنیاد نخبگان کهگیلوبه و بویراحمد خبر داد

ایجاد پیوند میان حوزه علم و رفع مسائل و مشکلات جامعه با اجرای ۳ طرح پژوهشی در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرکل بنیاد نخبگان کهگیلوبه و بویراحمد از اجرای سه طرح پژوهشی با مشارکت اساتید و دانشجویان دانشگاه‌های استان خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب