ساخت اولین دستگاه ضدعفونی‌کننده کابین آمبولانس در شیراز

مخترع جوان استان فارسی موفق به ساخت دستگاهی شده که در مدت زمانی کوتاه می تواند کابین آمبولانس را بصورت کامل ضدعفونی نماید.

حسین معین جهرمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز اظهار داشت: باتوجه به بحران حاضر و فراگیر شدن ویروس کرونا،  یکی از نیازمندی‌های اساسی جامعه بهره گیری سریع و امین از خدمات اورژانس پیش بیمارستانی می باشد و باتوجه به اینکه آلودگی زدایی ازآمبولانس ها یک فرایند طولانی بوده و زمان بازگشت خودرو به چرخه ماموریت درکنار اطمینان از ضد عفونی بودن آن از اهمیت خاصی می باشد، لذا دستگاهی را طراحی کردیم که با سرعت و دقت بالابردن آسیب رساندن به تهجیزات آمبولانس کابین عقب آمبولانس که محل بیمار و انجام عملیات درمانی برای بیمار می باشد را خیلی سریع آلودگی زدایی می کند.

 

وی درخصوص نمونه خارجی یا داخلی این دستگاه گفت: دستگاه ضدعفونی کننده کابین آمبولانس مشابه خارجی  و یا داخلی ندارد و برای اولین بار در سازمان اورژانس  فارس با حمایت آقای دکتر مرادیان ریس سازمان اورژانس استان طراحی و ساخته شده است.

پرسنل سازمان اورژانس فارس درمورد نحوه کارکرد دستگاه ضدعفونی کننده کابین آمبولانس عنوان کرد: زمانی که آمبولانس در پارک است این دستگاه درون کابین عقب آمبولانس قرار گرفته و تنها با فشردن یک دکمه شست و شو، ضد عفونی و خشک کردن کابین کمتر از  ۱۰ دقیقه  انجام می شود. برای راه اندازی این دستگاه آب، برق و مواد ضد عفونی کننده نیاز می باشد.

معین جهرمی در پایان درخواست کرد: دستگاه های متولی به خصوص سازمان اورژانس کشور و دانشگاه علوم پزشکی شیراز حمایت های لازم را از ما داشته باشند تا بتوانیم خیلی سریع نمونه صنعتی این دستگاه را به تولید برسانیم و بتوانیم در مرحله اول پایگاه های اورژانس در استان و در مرحله دوم تمامی پایگاه های اورژانس کشور را با این وسیله مجهز کنیم .

 

گفتگو از احسان ایوبی

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 93231

مطالب مرتبط :
ویروس کرونا

کرونا را باید جدی گرفت اما نترسید

یکی از اشکالات اساسی ما آدم ها اینه که؛ یا شور شوریم یا بی­نمک بی­نمک! مثلاً یه عدّه، اصلاً کرونا رو جدّی نمی­گیرند و میرن سفر، یه عدّه هم چنان می­ترسند که زنگ می­زنند به دوست و آشنا، با گریه می­گویند؛ وای همه­مون می­میریم! پس؛ هر دو، غلطه! جدّی بگیر، امّا نترس، زیرا؛ ترس از کرونا، از خودش کشنده­ تره!

۰

مخترع بسیجی در گفتگو با علم و فناوری:

در صورت حمایت توان صادرات را داریم

مخترع بسیجی با بیان اینکه تاکنون هیچ حمایت خاصی از طرح تستر سیم کشی و شبیه ساز سنسورها صورت نگرفته، گفت: درصورت حمایت شرکت ما توان تولید محصول جهت صادرات را نیز علاوه بر تامین نیازهای داخلی دارد.

۰

ساخت دستگاه شبیه ساز جراحی های میکروسکوپی اعصاب و عروق

هدف ما حضور در بازار های بین المللی و با توجه به نداشتن هیچ نمونه خارجی برای این محصول، در حال برنامه ریزی برای حضور در بازار های بین المللی و ارز آوری برای کشور هستیم.

دستکاه دفع زباله بیمارستانی 

در گفتگو با علم وفناوری مطرح شد؛

ساخت دستگاه امحاکننده نیدل در شیراز

معین جهرمی گفت: به کمک دستگاه مذکور، کلیه زباله های عفونی و آلوده از جمله انواع تزریقات را به یک زباله عفونی معمولی و کم خطر تبدیل می کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب