مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی خوزستان خبر داد

برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری خوزستان در اهواز/پایگاه علمی برتر تجلیل می شود

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان گفت: جشنواره جهادگران علم و فناوری استان خوزستان با حضور مخترعان و پژوهشگران این استان در اهواز برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان در طول سال برنامه های گوناگون و متنوعی را در تقویم فعالیت های خود دارد که در فصول مختلف سال آنها را اجرا می کند.

یکی از برنامه های سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری است که همه ساله با حضور مخترعان، مبتکران، نوآوران و پژوهشگران در اهواز برگزار خواهد شد.

امسال نیز همچون سال های گذشته جشنواره جهادگران علم و فناوری خوزستان توسط سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان در اهواز برگزار می شود با این تفاوت که به دلیل شیوع بیماری کرونا در سطح کشور زمان اجرای جشنواره جهادگران علم و فناوری استان خوزستان تغییر کرد.

تلاش مجاهدانه در گمنامی

به همین مناسبت به سراغ عبدالله بابااحمدیان، مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان رفتیم تا توضیحاتی را درباره چگونگی اجرای جشنواره جهادگران علم و فناوری و برنامه های جانبی آن در استان ارائه دهد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: در ابتدا یاد و خاطره شهیدان گلگون کفن به ویژه شهدای هسته ای علی الخصوص شهید دکتر محسن فخری زاده دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ ای و دفاعی کشور را گرامی می ‌داریم و به روح پاک و مطهر این شهیدان والامقام درود و سلام می فرستیم.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به شهادت دانشمند هسته ای شهید دکتر محسن فخری زاده بیان کرد: دشمن بداند با ترور و شهید کردن دانشمندان ما نمی تواند از حرکت رو به رشد جهش علمی ایران اسلامی جلوگیری کند بلکه این شهادت ها خون تازه ای در رگ های جوانان نخبه و پژوهشگر ما تزریق می کند تا حرکت علمی کشور را با سرعت بیشتری رو به جلو پیش برود.

بابااحمدیان در همین ارتباط تصریح کرد: دکتر شهید محسن فخری زاده دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ ای و دفاعی کشور و عاون وزیر دفاع و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح سال های متمادی، بی نام و نشان و بدون شناخته شدن در راه علم و دانش مجاهدانه تلاش کرد و کارهای زیادی را برای پیشرفت علمی کشور انجام داد که مزد این مجاهدت های طولانی مدت خود را در روز هفتم آذر ماه با شهادت در راه خدا دریافت کرد.

برگزاری جشنواره در هفته پژوهش

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به برنامه های پیش روی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان بیان کرد: جشنواره جهادگران علم و فناوری استان خوزستان از سوی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان در شهر اهواز برگزار می شود.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان در همین ارتباط عنوان کرد: جشنواره جهادگران علم و فناوری استان خوزستان با حضور مخترعان، مبتکران، نوآوران و پژوهشگران این استان برگزار می شود که برنامه های گوناگونی برای آن در نظر گرفته ایم.

وی با اشاره به زمان برگزاری این جشنواره یادآور شد: جشنواره جهادگران علم و فناوری استان خوزستان روز یکشنبه 30 آذر ماه سال 1399 همزمان با هفته پژوهش و فناوری از سوی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان در اهواز برگزار می شود.

بابااحمدیان از تقارن برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری استان خوزستان با روز ولادت فرخنده و خجسته حضرت زینب کبری (س) خبر داد و تصریح کرد: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان این تقارن را به فال نیک می گیرد و از خداوند متعال می خواهیم که در همه مراحل زندگی رهرو این بانوی جلیل القدر باشیم.

رعایت پروتکول ها و مقررات بهداشتی

وی به علت تاخیر در برگزاری جشنواره اشاره کرد و افزود: پیش از این قرار بود جشنواره جهادگران علم و فناوری استان خوزستان در هفته مبارک بسیج از سوی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان برگزار شود ولی به دلیل شیوع بیماری کرونا تاخیری در اجرای آن به وجود آمد و به هفته پژوهش و فناوری موکول شد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان با یادآوری شرایط موجود در کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه بیماری واگیردار کرونا در کشور شیوع پیدا کرده است جشنواره جهادگران علم و فناوری با رعایت پروتکول ها و مقررات بهداشتی برگزار می شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برخی از برنامه های در نظر گرفته شده برای جشنواره جهادگران علم و فناوری استان خوزستان اشاره کرد و ادامه داد: یکی از اقداماتی که قرار در این جشنواره انجام شود تجلیل از پایگاه علمی برتر استان خوزستان است.

سخنرانی کارآفرین موفق

بابااحمدیان در همین ارتباط توضیح داد که در طول سال فعالیت های پایگاه های علمی در سطح استان از سوی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان مورد ارزیابی قرار می گیرد و پایگاه علمی نمونه و برتر انتخاب و معرفی می شود.

وی درباره دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای جشنواره جهادگران علم و فناوری استان خوزستان عنوان کرد: در این جشنواره یکی از کارآفرینان موفق نیز حضور می یابد و تجربیات خود را در اختیار حاضران قرار می دهد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان در ادامه سخنان خود تصریح کرد: در جشنواره جهادگران علم و فناوری استان خوزستان مسئولان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری شهرستان های آبادان، اندیمشک، ایذه، امیدیه، باغملک، بهبهان، رامهرمز، ماهشهر، دزفول، مسجدسلیمان، شوشتر، شوش دانیال، دشت آزادگان، لالی، اندیکا، خرمشهر، شادگان، گتوند، هویزه، حمیدیه، هندیجان، هفتگل، باوی و کارون حضور می یابند.

دیدار چهره به چهره مخترعان

وی در تکمیل این بخش از سخنان خود اضافه کرد: همچنین مسئولان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه ناحیه امام علی (ع) اهواز و سپاه ناحیه امام حسین (ع) اهواز نیز در جشنواره جهادگران علم و فناوری خوزستان شرکت می کنند.

بابااحمدیان در ادامه در گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: همچنین مسئولان مرکز رشد دزفول و مرکز رشد اهواز نیز در جشنواره جهادگران علم و فناوری خوزستان حضور می یابند.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان در پایان به اهداف برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری خوزستان در اهواز اشاره کرد و ادامه داد: آشنایی بیشتر و چهره به چهره مخترعان، مبتکران، نوآوران و پژوهشگران نقاط مختلف استان خوزستان از جمله هدف های مهم این برنامه است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰:۵۲

شناسه خبر: 93242

مطالب مرتبط :
استانداری قم

آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان برگزار شد

تجلیل از۵ واحد فناور برتر استان قم

درخشش ۵ واحد فناور عضو پارک در آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب