رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس؛

استقرار۱۴۱ واحد فناور و در پارک علم و فناوری خلیج فارس استان بوشهر

دکتر حسن حبیبی از استقرار۱۴۱ واحد فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری خلیج فارس و مراکز رشد تابعه خبر داد که ۲۹ شرکت آن دانش بنیان و ۱۰ شرکت نیز شرکت خلاق می‌باشد و طی ۷ سال اخیر، ۱۴۵ اختراع به ثبت رسیده و ۱۵۰ ایده به محصول تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛سرپرست پارک علم و فناوری خلیج فارس در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: اقدامات اولیه راه‌اندازی پارک علم و فناوری خلیج فارس از سال ۱۳۸۴ از طرف استانداری بوشهر آغاز و مجوز مربوطه در سال ۱۳۸۷ به عنوان یک پارک فناوری وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر شد.

دکتر حبیی افزود: پارک علم و فناوری خلیج فارس با تکیه بر ظرفیت ها و قابلیت‌های استان و با توسعه مراکز رشد و نوآوری، پشتیبانی و حمایت از طرح‌های نوآورانه و ایده‌های نوین در جهت توسعه علمی و فناوری، تجاری‌سازی دانش و توسعه اقتصادی و اکوسیستم نوآوری استان می‌کوشد.

سرپرست پارک علم و فناوری خلیج فارس اضافه کرد: در سالهای اخیر با حمایت‌هایی که از سوی دولت از مجموعه پارک علم و فناوری صورت گرفته است شاهد رشد و توسعه شرکت‌های فناور و دانش بنیان در استان هستیم.

وی یادآور شد: اکنون ۱۴۱ واحد فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری خلیج فارس و مراکز رشد تابعه مستقر هستند که ۲۹ شرکت آن دانش بنیان و ۱۰ شرکت نیز شرکت خلاق می‌باشد.

حسن حبیبی با بیان اینکه تا پایان سال ۹۸، یک هزار و ۱۷۰ شغل دانشی و مولد در واحدهای فناور و دانش بنیان استان ایجاد شده است افزود: میزان حمایت مالی از واحد های مستقر تا پایان سال گذشته حدود ۱۳ میلیارد ریال است و همچنین میزان فروش ۳۸۴ میلیارد ریال و گردش مالی واحد های فناور ، ۶۳۴ میلیارد ریال بوده است.

وی افزود: طی ۷ سال اخیر ، ۱۴۵ اختراع به ثبت رسیده و ۱۵۰ ایده به محصول تبدیل شده است.

رئیس پارک علم و فناوری خلیج فارس گفت: پارک علم و فناوری خلیج فارس درحوزه استقرار و زیرساخت، خدمات آموزشی و مشاوره‌ای، تجاری‌سازی، بازرایابی و بازارسازی، خدمات نمایشگاهی و تبلیغات، حوزه مالکیت فکری و امور بین الملل و حمایت‌های مالی و انواع معافیت‌ها به شرکت‌ها و واحد ها مستقر خدمات ارائه می‌دهد.

انتهای پیام/

خبرنگار:حسینی مفرد

زمان انتشار: سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰:۳۵

شناسه خبر: 93246

مطالب مرتبط :
دکتر هاشمی پارک علم و فناوری

رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد

ایجاد ۳۰۰ فرصت شغلی در ۴۸ واحد فناور کهگیلویه و بویراحمد

رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۰۰ فرصت شغلی توسط واحدهای فناور استان ایجاد شد.

مرگ خاموش ۲۱۴ نفر در ۴ ماه نخست امسال/ استان بوشهربدون فوتی

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

مرگ خاموش ۲۱۴ نفر در ۴ ماه نخست امسال/ استان بوشهربدون فوتی

بنابر آمار اعلام شده توسط سازمان پزشکی قانونی کشور در چهار ماه نخست سال، بیشترین فوتی‌های ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن مربوط به استان‌های تهران با ۴۰ فوتی است و استان بوشهر جز ۵ استانی است که هیچ فوتی ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن به ثبت نرسیده است.

ی

گفتگو با مخترع ماسک ضد ریزگرد

زمینه تجاری سازی اختراعات فراهم شود

علی فتاحی مخترع ایلام اظهار کرد :فرد صاحب ایده از ابتدا تا تکمیل طرح ، تجربیات و شکستهای مختلفی را متحمل می شود ، در صورتی که پایان کارش تنها لوح ثبت اختراع ، رونمایی و عکس یادگاری باشد، سکانسی تلخ در زندگی مخترع حک خواهد شد .

مخت

سلسله گزارشات از مخترعین و نخبگان بسیجی استان قم‌

مخترع بسیجی قمی با ۱۵ اختراع

گپ و گفتگو دوستانه خبرگزاری علم و فناوری استان قم با مخترعو نخبه بسیجی قمی که ۱۵ اختراع ثبت شده دارد .

پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان

معاون پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد

فعالیت ۴ شرکت دانش بنیان و ۳۵ واحد فناور در پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد

معاون پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد از فعالیت ۴ شرکت دانش‌ بنیان و ۳۵ واحد فناور در پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

منصوری

مدیر دفتر مالکیت فکری پارک علم و فناوری خلیج فارس؛

کارآفرینی، راه برون رفت از مشکلات اقتصادی جامعه است

مخترعین به عنوان سرمایه‌های مهم کشور به حساب می‌آیند که چگونگی بهره‌مندی از دانش و به جریان انداختن ایده‌های آنها در بازارهای داخلی، عاملی بسیار تاثیر گذار در رشد اقتصادی است که منابع انسانی بیش از سرمایه‌گذاری در منابع طبیعی، به رشد اقتصادی کمک می‌کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب