در گفت و گو با بانوی کار آفرین بوشهری؛

از دغدغه اشتغال تا درخواست حمایت‌های مسئولین استان

این بانوی کارآفرین بوشهری که اکنون به عنوان یک کارآفرین موفق اقتصادی شناخته می‌شود به فکر این است کار خود را گسترش دهد و به فکر صادرات تولیدات خود است تا بتواند شرایط اشتغال برای افراد بیشتری را فراهم نماید و انتظار دارند مورد حمایت مسئولین قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ پریسا داد کار آفرین موفق بوشهری در گفتگو با خبرنگار ما گفت: بنده از اسفند سال 89 با 100 هزار تومان همراه با یک نفر شریک شروع به کار کردیم و در حسینیه‌ها آموزش خیاطی می‌دادیم، علی رغم اینکه به بیش از 80 نفر خیاطی آموزش دادیم، تلاش کردیم شرایط کار نیز برای آنها فراهم کنیم تا بتوانند در با مجموعه ما همکاری کنند و کارگاه‌های خیاطی راه‌اندازی کنیم.

وی ادامه داد: اولین کار ما با خرید پارچه‌ای به مبلغ 80هزار تومان و چند چرخ خیاطی آغاز شد که شروع به تولید مقنعه و کارهای حجابی کردیم، با فروش مقنعه‌ها متوجه شدیم که برای ما سود آوری خوبی خواهد داشت و همین کار را ادامه دادیم تا اینکه توانستیم میزان درآمد ماهانه خود را افزایش دهیم اگرچه این درآمد، زیاد نبود اما برای ما که کار را از کم شروع کرده بودیم بسیار نتیجه خوشایندی داشت.

این کار آفرین توضیح داد: بعد از گرفتن مجوز توانستیم با بچه‌های صنف خیاطان و دیگر تولیدی‌های قدیمی همراه شویم و جلسه‌ای تشکیل دادیم، در آن جلسه علاوه بر شناخت همکاران، شروع اولین کار ما از آنجا اتفاق افتاد که قرار شد در سال 90 برای کار مدارس پارچه سفارش دهیم و مشغول به کار شویم؛ در همان سال اکثر تولیدی‌هایی که با ما کار کردند به خاطر سود‌آوری که داشتند از ما تشکر کردند.

پریسا داد با اشاره به پیشرفت بسیار خوبی که در کار خود داشتند، اظهار داشت: ما بعد از برپایی تولیدی، دو تا شرکت دیگر هم دایر کردیم، «شرکت پوشاک‌سازان بوشهر» که چهار نفر همراه من شریک این شرکت هستند ولی غیر فعاله، البته سودآوری خیلی خوبی برای ما داشت و بعد از آن شرکت لایه گستر جنوب که ما در این شرکت توانستیم کار البسه بیمارستانی را به صورت تخصصی و حتی تولید پارچه‌های لمینت پزشکی ادامه دهیم و هنوز هم در حال فعالیت است که در این شرکت ما توانستیم به اهداف خوبی برسیم؛ از تولیدی‌های ما تولید پدهای اتاق عمل به صورت استریل و غیر استریل، تولید گان، ماسک، شان‌های پرفوره برای عمل های مختلف مثل عمل جراحی، عمومی، جراحی چشم، ارتوپد، مغز و اعصاب قلب و ... را می‌توان نام برد.

مدیر شرکت پوشاک‌سازان بوشهر ادامه داد: حوزه فعالیت ما علاوه بر پزشکی در کشاوزی هم ورود کرده‌ایم،  در حوزه کشاورزی با پوشش‌هایی که تولید می‌کنیم می‌توانیم میوه را در سر درخت گلخانه‌ای کنیم که در این زمینه کد آی سیکس کشور را کسب کردم؛ این پوشش ثبت شرکت خودمان است  که مجوز آن را از وزارت صنعت و معدن گرفته شده است. مجوز‌ها رو از طریق همین وزارت گرفتم.

داد افزود: در زمینه دوخت و پوشاک یکبار مصرف بیمارستان شروع به کار کردیم، خب مشخصا اولش سخت بود، بیمارستان‌ها نوع کار یک بار مصرف را نمی‌پذیرفتند، ولی الان بعد از چند سال رواج این محصول بسیار عالی شده است.

وی در رابطه با حمایت‌های انجام شده گفت: متاسفانه برای ما که تولید‌کننده هستیم تسهیلات خوبی تعلق نمی‌گیرد، ما هم باید واسطه‌گری‌ها را انجام بدهیم هم سرمایه‌گذاری و تولید و بازاریابی داشته باشیم، این فروش برای ما بزرگترین معضله که باید یک بازاریاب مجزا داشته باشیم، اکثرا تولیدی‌ها توانایی گرفتن بازاریاب را ندارند، دولت باید گروه‌هایی تشکیل بدهد تا راه ارتباط بین تولید‌کننده و فروشنده فراهم گردد و بانک اطلاعاتی در این رابطه وجود داشته باشد.

این کار آفرین بوشهری بیان کرد: ما در فکر صادرات این محصولات هستیم که امیدواریم به این مرحله هم برسیم البته چند بار به این مرحله نزدیک شده‌ایم اما بخاطر برخی مشکلات هنوز میسر نشده است، زیرا اگر این امکان فراهم شود می‌توان ایجاد اشتغال بسیاری در استان نمود.

 

پریسا داد افزود: در حال حاضر ما درگیر کار بزرگی هستیم که تولید، گان پزشکی و جراحی است، ما برای تمام تولیدی‌ها پخش داریم و همه با ما همکاری می‌کنند، تولیدی‌های استان با ما فعالیت دارند و این بسیار خوب است که الان در این رکود اقتصادی عده‌ای را حمایت و به کار مشغول کنیم.

وی تصریح کرد: در تمام این سال‌ها در صورتی که در اوایل همسر و مادرم موافق نبودن اما الان همراهی‌ فوق العاده دارند و واقعا مدیون حمایت‌های این عزیزان هستم.

 

مصاحبه کننده: سینا ناجی

پایان پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴:۵۷

شناسه خبر: 93256

مطالب مرتبط :
۱

کارآفرینی با عرقیات گیاهی طبیعت هرمزگان

زهرا رادمنش» بانوی کارآفرین هرمزگانی از کارش می گوید: از سال ها پیش به این حرفه علاقه داشتم .در دورانی که مشغول تدریس بودم ، وقتی دانش آموزان را به کوهپیمایی و اردو می بردم ،آنها را با گیاهان دارویی آشنا می کردم .در سفرهایی که به شهرهای مختلف کشور داشتم یکی از برنامه هایم بازدید از کارگاه های تولید گیاهان دارویی وآشنایی با نحوه تولید عرقیات بود.می گوید: از ده سال پیش کارم را به صورت تفریحی با دیگ های سنتی آغاز کردم .

دستگاه اندازه‌گیری پارامترهای خطوط انتقال پرتابل اختراع شد

توسط نخبه بوشهری؛

دستگاه اندازه‌گیری پارامترهای خطوط انتقال پرتابل اختراع شد

هدف این پروژه، طراحی و ساخت دستگاه قابل حمل اندازه گیری ولتاژ، جریان و ضریب توان در فیدرهای MV شبکه توزیع نیروی برق است و مشکلات نویز اطراف خط انتقال، عایقی و ایمنی اندازه گیری و ارسال بیسیم اطلاعات به کامپیوتر یا تلفن همراه، چالش های اصلی این پروژه هستند.

طراحی دوخت

بانوی کارآفرین در گفتگو با علم و فناوری:

مشکلات راه تولید فراوان است

حسن پور گفت: هیچ حمایتی از سوی مسئولین تاکنون در هیچ حوزه ای نشده ایم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب