آغاز طرح محله به محله برای مقابله با کرونا در ایلام

جانشین سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام اظهار کرد: طرح محله به محله بسیج برای مقابله با کرونا با عنوان طرح "سپهبد شهید قاسم سلیمانی"در ایلام آغاز به کار کرد .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام ، سرهنگ پاسدار قدرت الله کریمیان"، جانشین سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام در مراسم افتتاحیه طرح "سپهبد شهید قاسم سلیمانی" عنوان کرد :  این طرح بر مبنای تفاهم نامه ی سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت با هدف مقابله با ویروس کرونا شکل گرفته است.

 وی با بیان اینکه این برنامه ، طرح تکمیلی مقابله با ویروس کرونا است و شامل رهگیری، پیگیری و مراقبت از بیماران کرونایی قبل و بعد از بیمارستان است نیز خواهد بود اظهار کرد : بر مبنای این تفاهمنامه ، هماهنگی های لازم در سطح استانداریها صورت گرفته و در همه شهرستانها، فرمانداریها، بخشداریها، دهیاریها و پایگاه های مقاومت ، هماهنگی ها و آموزش های لازم انجام گرفته است.

جانشین سپاه امیرالمومنین (ع)استان اذعان کرد:در راستای اجرای این طرح کل استان  به15 منطقه تقسیم شده و در ذیل این مناطق 65 بلوک بندی انجام گرفته و برای هر بلوک یک کمیته عملیاتی که شامل تیم های مراقبتی، نظارتی و حمایتی است انجام وظیفه می کنند.

بسیج نقش تیمهای حمایتی را عهده دار است

سرهنگ کریمیان با بیان اینکه بسیج نقش تیم های حمایتی را عهده دار است تصریح کرد : تعداد 400 تیم حمایتی در کل استان سازماندهی شده و امروز همزمان با سراسر کشور این طرح ملی در استان ایلام آغاز به کار کرد .

این مسئول  در بخش دیگری از اظهارات خود به اهم وظایف بسیج در اجرای مطلوب این طرح اشاره کرد و اذعان داشت : گروه های جهادی بسیج به صورت محله محور و با محوریت گروه های پزشک محور در سطح تمام محلات عمل خواهند کرد.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح افرادی که در تماس با سامانه ۴۰۳۰ شرح وضعیت خود را اعلام می کنند و کسانی که تست کرونای آنها مثبت اعلام شده و اشخاصی که در ارتباط مستقیم با خانواده این بیماران هستند تحت مراقبت و مداوا قرار می گیرند.

اجرای طرح مقابله با کرونا تا پایان سال

جانشین سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام، در پایان اظهارات خود ضمن دعوت مردم به همکاری با ستاد مبارزه با کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی اظهار کرد : امیدواریم در اجرای این طرح که در مقطع زمانی چهار ماهه و تا پایان سال صورت خواهد گرفت به قطع زنجیره ویروس کرونا کمک کنیم  و اگر این طرح به زمان بیشتری نیاز داشت تمهیدات لازم در دستور کار سپاه و بسیج قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام / ن

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۴:۳۳

شناسه خبر: 93264

مطالب مرتبط :
ی

بیانیه سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام در پی ارتحال حضرت آیت الله محمد یزدی

سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام در پی ارتحال "حضرت آیت اله محمد یزدی(رحمه الله علیه)" بیانیه ای صادر کرد .

ی

پیام تبریک مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام بمناسبت روز دانشجو

شانزدهم آذر نماد بیداری و آرمانخواهی است

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام با صدور پیامی ، فرا رسیدن شانزدهم آذرماه " روز دانشجو " را تبریک گفت .

ز

بیانیه سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام در محکومیت به شهادت رساندن دانشمند هسته ای کشور شهید محسن فخری زاده :

اقدام وقیحانه دشمن طبل رسوایی آنان را به صدا در آورد

تمامی ملل جهان به درستی دریافته اند که اراده ی جمهوری اسلامی سرآمد همه ی ملت ها بوده و تروریست ها ، نه تنها در جنگ های اقتصادی و تحرکات نظامی علیه این کشور نتوانسته اند ایستادگی کنند ، بلکه هرگونه اقدام وقیحانه عناصر ضدانقلاب ، طبل رسوایی آنان نزد ملت ایران و جهانیان را به صدا آورده است.

حیدری

هدف طرح شهید سلیمانی تغییر وضعیت قرمز قم است

اجرای طرح شهید سلیمانی مبارزه با کرونا در قم

حیدری هدف اصلی طرح محله محور شهید حاج قاسم سلیمانی (ره) را مبارزه خانه به خانه با کرونا و تغییر وضعیت قم از وضعیت فعلی قرمز به وضعیت‌های خفیف‌تر اعلام کرد.

ی

قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پیگیر مشکلات زیرساختی مناطق سیل زده است

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع)استان ایلام در آئین افتتاح ۱۰۱ واحد مسکونی سیل زدگان استان اظهارکرد : قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پیگیررفع مشکلات زیرساختی مناطق سیل زده است و خدمت به مردم را سرلوحه وظایف خود و مسئولان می داند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب