با توجه به اعمال محدودیت های جدید در استان ها مطرح شد؛

سمنان| هشدار جدی رئیس علوم پزشکی استان به مردم/خیز جدید کرونا در راه است

دانایی تاکید داشت:با وجود آنکه روند صعودی ابتلای به ویروس کرونا کمی کندتر شده است؛ اما روند ابتلا همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان؛نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان در رابطه باکندتر شدن سیر صعودی مبتلایان به کووید ۱۹ در این استان ابراز داشت: عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی  و بی تفاوتی نسبت به آن منجر به خیز جدید این بیماری در هفته های آتی خواهد شد.

دانایی تاکید داشت:با وجود آنکه روند صعودی ابتلای به ویروس کرونا کمی کندتر شده است؛ اما روند ابتلا همچنان ادامه دارد.

وی گفت:آنچه که امروز شاهد آن هستیم نتیجه و ماحصل زحمات و همراهی‌های همه مردم،مسئولان و به‌ویژه اصناف و کسبه در استان سمنان بوده است و تک‌تک مردم استان سمنان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی کمک کردند که از حجم زیاد بیماران در بیمارستان‌ها کاسته شود.

دانایی با تاکید جدی بابت میزان سرایت‌پذیری ویروس کرونا بیان داشت: محدودیت‌های فروردین‌ماه هم منجر به کاهش قابل‌توجه تعداد بیماران نسبت به خیز نخست بیماری شده بود؛ اما بی‌توجهی بعدازآن نسبت به رعایت پروتکل‌ها به‌سرعت ما را به نقطه‌ای برد که امروز در آن قرار داریم و متأسفانه شرایط نامناسبی که شیوع ویروس کرونا در کشور به‌ویژه استان سمنان پیداکرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان با اشاره به اینکه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی منجر به خیز جدید بیماری کرونا خواهد شد اظهارداشت: مردم لازم است ازاین‌پس بیشتر از گذشته نسبت به رعایت پروتکل‌ها حساس بوده و خود را ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی نمایند.

وی رعایت عدم حضور در دورهمی‌های خانوادگی و فامیلی را از موارد مهم دانست و خاطرنشان کرد: استفاده دائم از ماسک از زمان خروج از منزل می‌تواند در کندتر شدن سرایت این ویروس بسیار مؤثر باشد.

دانایی رعایت و توجه به دستورالعمل های بهداشتی به ویژه درافراد مسن و افرادی که بیماران زمینه‌ای دارند را تاکید کرد و افزود: این افراد در معرض آسیب بیشتر بوده و باید با رعایت بیشتر پروتکل‌ها و پرهیز از حضور در تجمع‌ها تلاش کنیم تا از ورود به خیز جدید بیماری جلوگیری کنیم.

انتهای متن/ص

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲:۱۴

شناسه خبر: 93288

مطالب مرتبط :
روز شکرگزاری

در دوران کرونا چگونه صله‌رحم داشته باشیم؟‌

روز شکرگزاری در تقویم میلادی هر سال در چهارمین پنج‌شنبه ماه نوامبر برگزار می‌شود. امسال این جشن در ۲۸ نوامبر برگزار شد. اما در وضعیت کرونایی، چگونه باید جشن گرفت و صله رحم داشت؟ این سوالی که نوروز ۹۹ و جتی شاید نوروز ۱۴۰۰ ما ایرانی ها نیز باید از خود بپرسیم؟

۴۷

رئیس دانشگاه علوم پزشکی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان؛

سمنان|«سن‌وسال» و «ژنتیک»؛ عوامل موثر بر مرگ‌ومیرهای کرونایی

دکتر نوید دانایی در نشست خبری که بدلیل رعایت پروتکل های بهداشتی به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید به تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته در قبال کرونا در ۱۰ماهه شیوع این ویروس در کشور پرداخت.

اعتماد به واکسن ها

آیا واکسن های کرونا «عجله‌ای» تولید شده و غیرقابل اعتمادند؟

جست‌وجو برای واکسن ویروس کرونا به یکی از کلیدی‌ترین موضوعات مورد تمرکز برای مقابله با این بیماری عالم‌گیر تبدیل شده است؛ چرا که معرفی واکسنی کارآمد می‌تواند به کشورها کمک کند تا در حال مبارزه برای نابودی کووید-۱۹، از شهروندان خود نیز محافظت کنند.

شیر مادر

شیر مادر نوزادان را در برابر کرونا ایمن می‌کند

محققان در تحقیقی که اخیرا بر روی شیر مادران کرونایی بهبودیافته انجام دادند دریافتند شیر مادر حاوی آنتی‌بادی‌های است که می‌تواند در درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا موثر باشد.

یک بیمار کووید مبتلا به سپسیس به دنبال مگادوز ویتامین C بهبودی

یک مورد گزارش داده شد :

بیمار کووید مبتلا به سپسیس به دنبال دریافت ویتامین C بهبودی "چشمگیری" یافت

به گفته پزشکان، یک مرد جوان استرالیایی که به سختی به کووید۱۹مبتلا بود و از مراحل اولیه سپسیس رنج می برد، پس از دریافت مقادیر زیادی ویتامین C بهبود چشمگیری یافت، این روش تحت مراقبت ویژه روی بیمارانجام شد.

ویروس کرونا

بهبودیافتگان کرونا تا چه مدت ایمن هستند؟ ویروس شناس MIT پاسخ می‌دهد

دانشمندان پس از مطالعه جدیدی که نشان می‌دهد مبتلایان به ویروس کرونا ممکن است حداقل به مدت ۶ ماه پس از ظهور علائم، در برابر کوید ۱۹ ایمنی داشته باشند، خوش بینی محتاطانه ای را ابراز کردند. تحقیقات در این زمینه کماکان ادامه خواهد داشت، چرا که داده ها همچنان محدود هستند.

ذات الریه

با همکاری محققان ایرانی؛ هوش مصنوعی موارد شدید کرونا را با دقت ۹۶ درصدی پیش بینی می‌کند

محققان اعلام کرده اند موفق به توسعه ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی شده اند که قادر است با دقت پیش بینی کند که افرادی که اخیراً به کرونا ویروس (بیماری کووید-۱۹) مبتلا شده‌اند در آینده به سندرم تنفسی حاد نیز مبتلا می‌شوند یا خیر.

علم

نام ۸ پژوهشگر ایرانی در جمع پژوهشگران پر استناد سال ۲۰۲۰

فهرست پژوهشگران پراستناد سال ۲۰۲۰ منتشر شد. در این فهرست نام ۸ پژوهشگر ایرانی در جمع پژوهشگران پر استناد سال ۲۰۲۰ از ۶۰ کشور جهان از جمله ۲۶ برنده جایزه نوبل گزارش شده است.

مازندران

مدیر عامل بیمه سلامت کشور:

حلقه محاصره کرونا در کشور تنگ‌تر می‌شود

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور از همکاری وزارت بهداشت، بیمه سلامت و بسیج برای کنترل کرونا به صورت محله محور خبر داد.

آگاهی و نکات کاربردی در مورد ویروس کرونا

آگاهی و نکات کاربردی در مورد ویروس کرونا

اصلی ترین راه جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت بهداشت فردی توسط تمام افراد جامعه است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب