قدیمی ترین نوزاد تازه متولد شده هم سن مادرش یک رکورددار ۲۸ ساله است

نوزادی که تازه در تنسی متولد شده است می تواند ادعا کند که بزرگترین نوزادی است که تاکنون به دنیا آمده است، از این نظر که طولانی ترین جنین منجمد شده است که با موفقیت در یک تولد زنده به دنیا آمده است وتقریباً هم سن مادرش یک رکورددار ۲۸ ساله است.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از اصفهان به نقل از ساینس آلرت، نوزادی که تازه در تنسی متولد شده است می تواند ادعا کند که بزرگترین نوزادی است که تاکنون به دنیا آمده است، از این نظر که طولانی ترین جنین منجمد شده است که با موفقیت در یک تولد زنده به دنیا آمده است وتقریباً هم سن مادرش یک رکورددار 28 ساله است.

مولی اورت گیبسون فقط یک هفته پیش در 26 اکتبر متولد شد، اما تولد او به معنای واقعی کلمه دهه ها است که اتفاق افتاد. او از جنینی که در اکتبر 1992 منجمد شده بود به دنیا آمد - 28 سال پیش عجیب است.

و عملا یک سال پیش نیز مادر مولی، تینا که اکنون 29 ساله است و خود او فقط حدود 18 ماه زودتر از زمانی که مولی در فرم جنینی خود منجمد شود، متولد شد.

به عبارتی هر دوی آنها تقریباً یک زمان در این کره خاکی بوده اند، حتی اگر یک نسل از هم فاصله داشته باشند.

تینا گیبسون به نیویورک پست گفت: "سخت است که سر خود را به دور آن بپیچید." "اما، تا آنجا که به ما مربوط می شود، مولی معجزه کوچک ماست."

این داستان حتی باورنکردنی و عجیب تر می شود.

هنگامی که مولی متولد شد، وی رکورد کودک دیگری را که قبلاً طولانی ترین جنین تحویل داده شده بود، از بین برد. آن کودک، اِمارن گیبسون - قبل از اینکه در سال 2017 متولد شود، به مدت 24 سال به عنوان جنین منجمد بود.

اتفاقاً ِامارن گیبسون خواهر بزرگ مولی است، به این معنی که دو فرزند این خانواده تنها دو جنین طولانی مدت منجمد بوده اند.

این ممکن است عجیب به نظر برسد، گویی خانواده گیبسون که قبلاً چندین سال با ناباروری دست و پنجه نرم می کردند، برای دستیابی به یک رکورد جهانی گینس رقابت می کردند ، اما این کاملاً منطقی است که همه داستان را بدانید.

مولی و ِامارن گیبسون خواهر و برادر کاملا ژنتیکی هستند که پس از اهدای ناشناس توسط والدین بیولوژیکی خود، که هنوز هویت آنها فاش نشده است، در یک زمان منجمد شدند.

به عبارت دیگر، این دو خواهر، خواهر واقعی هستند، علاوه بر اینکه خواهر خوانده هستند، و مادرشان، تینا، هر دو آنها را حمل و تحویل داده است.

فقط این که کمی بیشتر از حد معمول طول کشیده است، دهه هاسال در واقع، این بچه های صبور وقت خود را در زیر نور گذرانده اند.

تینا گیبسون به بی بی سی گفت: "ما ماه را پشت سر گذاشته ایم."

"من هنوز حرفی نمی زنم. اگر پنج سال پیش از من می پرسیدی که آیا من فقط یک دختر، بلکه دو دختر ندارم، می گفتم که دیوانه ای."

زایمان توسط کارمندان مرکز اهدای جنین ملی (NEDC) ، در ناکسویل یک سازمان غیرانتفاعی مسیحیان که جنین اهدایی را از والدین بیولوژیکی که لقاح آزمایشگاهی  (IVF) را گذرانده اند، اما به هر دلیلی تصمیم گرفته اند، تسهیل  کننده باشند و استفاده از جنین را برای بارداری انجام ندهند.

در چنین مواردی، والدین می توانند جنین منجمد شده خود را به NEDC اهدا کنند، که آنها را برای استفاده بعدی ذخیره می کند، با والدین احتمالی (بیشتر آنها با ناباروری) کار می کنند، و یک جنین تحویل  می دهندو

این مرکز بیش از 1000 زایمان موفقیت آمیز را تسهیل کرده است، اما امارن و مولی از نظر علمی قابل توجه ترین موارد هستند، از آنجا که آنها طولانی ترین جنین های منجمد شده برای نوزاد شدن هستند.

فراتر از تازگی در وضعیت رکوردشکنی، تولد موفقیت آمیز آنها اثبات منحصر به فردی از دوام واقعی جنین های منجمد است که هرگز به طور کامل درک نشده است.

کارول سامرفلت، مدیر آزمایشگاه NEDC به نیویورک پست گفت: "تا زمانی که جنین در مخزن ذخیره نیتروژن مایع به درستی در منفی 396 درجه نگهداری شود، ما احساس می کنیم که می توانند به طور نامحدود خوب باشند."

"با تولد مولی، ما می دانیم که آنها می توانند حداقل 27 سال و نیم و احتمالاً بیشتر زنده بمانند."

در حالی که مولی و امارن گواه این احتمالات هستند، اما هنوز خطر و عدم اطمینان زیادی در روند کار وجود دارد.

NEDC می گوید، حدود 75 درصد از جنین های اهدا شده از فرایند انجماد و ذوب شدن جان سالم به در می برند و حدود 49 درصد از انتقال ها منجر به تولد زنده می شود.

خوشبختانه، در سالهای اخیر میزان موفقیت IVF با جنین های منجمد افزایش یافته است و اکنون تصور می شود که موفقیت درمان با استفاده از جنین های تازه نیز موفقیت آمیز باشد.

برای جنین هایی که باعث تولد آن می شوند، خانواده ای دوست داشتنی در انتظار آن هستند. برای برخی، مانند مولی و امارن.

تینا گیبسون هنگامی که اولین بار فرآیند را طی می کرد، فقط در روز انتقال فهمید که جنینی که دریافت می کند از زمان تولد خود منجمد شده است.

"معنی آن چیست؟" او از متخصص پرسید. او جواب داد. "خوب، این می تواند یک رکورد جهانی باشد."

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.sciencealert.com/oldest-baby-ever-born-is-a-27-year-old-record-breaker-almost-as-old-as-her-mother

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷:۲۸

شناسه خبر: 93310

مطالب مرتبط :
یک بیمار کووید مبتلا به سپسیس به دنبال مگادوز ویتامین C بهبودی

یک مورد گزارش داده شد :

بیمار کووید مبتلا به سپسیس به دنبال دریافت ویتامین C بهبودی "چشمگیری" یافت

به گفته پزشکان، یک مرد جوان استرالیایی که به سختی به کووید۱۹مبتلا بود و از مراحل اولیه سپسیس رنج می برد، پس از دریافت مقادیر زیادی ویتامین C بهبود چشمگیری یافت، این روش تحت مراقبت ویژه روی بیمارانجام شد.

نوزاد

نوزادی که ۲۸ ساله به دنیا آمد+عکس

تینا و بن گیبسون سال ها برای داشتن فرزند دعا کردند اما مشکل شان حل نشد. حالا این زوج به لطف یک تکنیک درمانی جدید دو فرزند دارند. دومین فرزند این خانواده که در ۲۶ اکتبر متولد شده و مولی اورت نام دارد حتی توانسته نامش را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کند.

بومی سازی دستگاه جامع و دقیق سختی سنج آب با قابلیت صنعتی/ سالانه از خروج ۱۰ میلیون دلار ارز جلوگیری می شود

توسط محققان اصفهانی؛

بومی سازی دستگاه جامع و دقیق سختی سنج آب با قابلیت صنعتی/ سالانه از خروج ۱۰ میلیون دلار ارز جلوگیری می شود

محمد جواد بابائی سرپرست تیم تحقیق وتوسعه شرکت ایرسا الکترونیک آیریک، گفت: دستگاه جامع و دقیق سختی سنج آب (TDSسنج) با قابلیت صنعتی در کشور بومی سازی شد، در همین راستا ساخت سنسور دستگاه سختی سنج آب که منحصرا در دست امریکا، آلمان و ایتالیا بود، دانش آن را کشف و با موفقیت ساختیم، دستگاه در تصفیه خانه های صنعتی، مجتمع های فولاد، صنایع رنگ و صنایع مهم و مواد شیمیایی نصب و راه اندازی شده و با بکارگیری این محصول سالانه از خروج۱۰میلیون دلار ارز از داخل کشور جلوگیری میشود.

۷۴۷

در حوزه ناباروری و نازایی؛

پژوهشگاه رویان در جایگاه ۱۰موسسه برتر جهان

در طی سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۹ میلادی، پژوهشگاه رویان در میان ۱۰ مؤسسه برتر در حوزه تحقیقات ناباروری و فناوری‌های کمک‌باروری جهان قرار گرفته است.

همواره نوع آوری و خلاقیت با وجود تحریم ها در مجموعه نخبه انقلابی غلامرضا محمودی نهادینه شده است

تحریم ها پلی برای پیشرفت و نوآوری

همواره نوآوری و خلاقیت با وجود تحریم ها در مجموعه نخبه انقلابی غلامرضا محمودی نهادینه شده است.

علم

نام ۸ پژوهشگر ایرانی در جمع پژوهشگران پر استناد سال ۲۰۲۰

فهرست پژوهشگران پراستناد سال ۲۰۲۰ منتشر شد. در این فهرست نام ۸ پژوهشگر ایرانی در جمع پژوهشگران پر استناد سال ۲۰۲۰ از ۶۰ کشور جهان از جمله ۲۶ برنده جایزه نوبل گزارش شده است.

​۱۵ درصد از دانش آموزان استان از شبکه ملی شاد بهرمند نسیتند

رئیس اطلاع رسانی و مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:

​۱۵ درصد از دانش آموزان استان از شبکه ملی شاد بهرمند نسیتند

​حسینی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵ درصد از دانش آموزان استان از شبکه ملی شاد بهرمند نسیتند، گفت: نیازمند حمایت خرین برای خرید گوشی و تبلت هستیم.

درخواست ۶۵۰ استاد دانشگاه در اصفهان برای خروج سریع و بی قید و شرط بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از کشور

در پی شهادت مظلومانه دانشمند هسته ای "شهید دکتر محسن فخری زاده"

درخواست ۶۵۰ استاد دانشگاههای استان اصفهان برای خروج بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از کشور

در پی شهادت مظلومانه دانشمند هسته ایی و دفاعی کشور، "شهید دکتر محسن فخری زاده" ۶۵۰ استاد دانشگاه های استان اصفهان در نامه ای به سران سه قوه کشور که با تاسّی از آیه۱۲۳ سوره توبه و توسط نهضت استادی بسیج استان اصفهان تنظیم شده است، خواستار ورود عملیاتی مسئولان شده و در همین راستا اخراج سریع و بی قید و شرط بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از کشور را بعنوان اولین گام پیشنهاد داده اند.

شواهد جدیدی از مکانیسم روده و مغز درگیر در شعله ور شدن بیماری مولتیپل اسکلروزیس

محققان دانشگاه سانفرانسیسکو،

شواهد جدیدی از مکانیسم روده و مغز درگیر در شعله ور شدن بیماری مولتیپل اسکلروزیس

تحقیقات جدید به سرپرستی تیمی از محققان دانشگاه سانفرانسیسکو نشان داده است که سلولهای ایمنی تولید شده در روده در هنگام شعله ور شدن بیماری مولتیپل اسکلروزیس (MS) نقش محافظتی دارند. برای اولین بار، دانشمندان نشان داده اند که این سلولهای ایمنی چگونه به مغز می روند و به طور بالقوه به شیوع بیماری در بهبودی کمک می کنند.

زمین ۲۰۰۰ سال نوری به مرکز کهکشان نزدیک تر از آن چیزی است که فکر می کردیم

آخرین تجزیه و تحلیل پروژه نجوم رادیویی VERA ژاپن؛

زمین ۲۰۰۰ سال نوری به مرکز کهکشان نزدیک تر از آن چیزی است که فکر می کردیم

آخرین تجزیه و تحلیل پروژه نجوم رادیویی VERA ژاپن نشان می دهد که زمین ۲۰۰۰ سال نوری به مرکز کهکشان نزدیکتر است و ۴.۳ مایل در ثانیه (۷ کیلومتر در ثانیه) سریعتر از آنچه برآورد شده بود، طی می کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب