نخبه پروری پایگاه علمی شهید علم الهدی تا کسب مدال های المپیاد جهانی

"کانون دانش‌پژوهان نخبه" نیروهای مومن و انقلابی را برای شکوفایی ایران پرورش می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ پایگاه شهید علم الهدی حوزه ۳۴۳ امام علی (ع) ناحیه مقاومت بسیج ابوذر یک پایگاه بسیج با محوریت علمی پژوهشی و بر‌اساس ارکان تربیتی آموزشی است که تحت عنوان "کانون دانش پژوهان نخبه"  جهادی و آتش به اختیار فعالیت می‌کند.

این پایگاه با ورود به مدارس دانش آموزان مستعد در پایه های ششم تا پایه های یازدهم را از طریق آزمون علمی شناسایی و جذب می‌کند تا توانایی علمی آنها را در کنار بینش اعتقادی ارتقا بخشد.

همچنین برنامه ویژه ای برای دانش آموزان پایه دوازدهم دارد تا با آمادگی لازم در کنکور شرکت کنند که همه ساله تعداد زیادی از آنها جز رتبه های برتر کنکور می‌شوند.

مربیان این دانش آموزان از اعضای کانون دانش پژوهان این پایگاه هستند که سال های گذشته متربی همین کانون بودند و اکنون جز دانشجویان برتر دانشگاه ها می‌باشند که به صورت جهادی فعالیت های مشاوره، آموزش و پشتیبانی را به دانش آموزان ارائه می‌دهند.

عرصه دیگر فعالیت پایگاه علمی شهید علم الهدی حضور در المپیادهای علمی است که مدال های کشوری و جهانی کسب کرده اند و در چهار دوره دیدارهایی که با مقام معظم رهبری داشتند آنها را به ایشان تقدیم کردند تا اعتقاد و ارادت قلبی خود را به رهبر انقلاب و انقلاب به عرصه نمایش بگذارند.

در کنار آموزش های درسی که این دانش آموزان می‌بینند پروژه های علمی، مهارتی، کلاس‌های خلاقیت، موشک آبی، گلایدر، رباتیک و پل ماکارانی نیز برگزار می‌شود.

گفتنی است بسیجیان پایگاه شهید علم‌الهدی مانند سال‌های گذشته در کنکور ۹۹ درخشیدند و تعدادی از آنها در دانشگاه‌های برتر کشور ازجمله دانشگاه های صنعتی شریف، تهران، علم و صنعت، صنعتی امیرکبیر و خواجه نصیر پذیرفته شده اند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۷:۵۹

شناسه خبر: 93311

مطالب مرتبط :
رویداد علمی ناحیه مالک اشتر

رویداد علمی

رویداد علمی یک پژوهش جهت حل معضلات جامعه با راهکارهای علمی توسط نخبگان علمی می‌باشد.

۲۱۱۲

مستندسازان «بزرگ راه همت» روایت می‌کنند؛

از صفر تا صد کانون دانش‌پژوهان نخبه/ تقدیم مدال‌ها به رهبری، یک سنت است

سه خواسته‌ رهبری شامل تحصیل، تهذیب و ورزش، در تنظیم ساختار کانون دانش‌پژوهان نخبه سهم بسزایی داشته است؛ کانونی که تقدیم مدال‌ها به رهبری برایشان به یک سنت تبدیل شده است.

ابهت، آرامش، تبسم انرژی بخش سه ویژگی شاخص رهبر انقلاب

در مصاحبه با نخبه بوشهری؛

دیدار رهبری، انگیزه ادامه راه در من بیشتر کرد/ هویت علمی من از دوم دبیرستان شکل گرفت

یکی از نخبگان بوشهری که در دیدار اخیر رهبر انقلاب با نخبگان جوان علمی و مدال‌آوران المپیادهای علمی کشوری و جهانی، حضور داشت، شهریار میرزایی بود، کسی که چهار سال پیش در رشته المپیادهای نانو خوب درخشید و توانست این راه را ادامه دهد و علاوه بر این رشته در تمام زمينه‌هايي كه علاقه داشته فعاليت كند و موفقیت‌هایی را برای خود و استان کسب نماید؛ از شركت در المپیادها و مسابقات بسكتبال تا تفسير قرآن.

خح

برنده مدال المپیاد شیمی در گفت و گو با خبرگزاری علم و فناوری؛

اهدای مدال المپیاد به رهبر انقلاب، اهدا به یک شخص نبود، بلکه اهدا به به یک آرمان بود

علیرضا کریمی مدل آور المپیاد شیمی در حاشیه نشست فعالین و جریان سازان رسانه ای در خبرگزاری علم و فناوری ضمن بیان اهداف تاسیس کانون دانش‌پژوهان نخبه تاکید کرد: هم‌ترین مشکلی که امروزه نخبگان با آن روبه‌رو هستند، آینده نخبگان است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب