حجت الاسلام رجبی درباره آیت الله مصباح یزدی گفت :

اختراع خط رمزی توسط آیت الله مصباح در دوران طاغوت

حجت الاسلام رجبی قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت : هوش و ذکاوت آیت الله مصباح یزدی در علوم دینی و اسلامی مثال زدنی است و مبارزات و نقش ایشان در انقلاب بی بدیل است .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان قم ,حجت الاسلام رجبی درباره فضایل اخلاقی و نخبگی آیت الله مصباح یزدی گفت : هوش و ذکاوت آیت الله مصباح یزدی در علوم دینی و اسلامی  مثال زدنیست  و مبارزات و نقش ایشان در انقلاب بی بدیل است .

وی ادامه داد : در سالی که ایشان برای مناظره علمی به اروپا رفتنه بودند , و در یکی از دانشگاه ها مشغول سخنرانی شدند , تنها یک ساعت به وی فرصت صحبت و بحث دادند , آقای مصباح با صحبتهایشان به طرز شگفت آوری حاضران را به خود مجذوب کردند که در ایان وقت اعلام شده , جمعیت دانشجویان و نخبگان دانشگاهی خارج با برخاستن و دست زدن و تشویق وی ساعت دوم صحبتهای ایشان را مستمع شدند .

قائم مقام موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) درباره نظر امام (ره) و آیت الله بهجت گفت: امام (ره) در برحه جنگ که تمامی بودجه هارا کاهش دادند اما بنا به اعتماد به آقای مصباح در راه و کار ایشان ذره ای از بودجه موسسه را کم نکردند .
و یا در زمانی که نظر آقای مصباح یزدی را درباره کتابی جویا شدند , درحالی که خود به علوم منظوره , واقف و عالم بودند , بی تردید دستور دادند که اگر آقای مصباح در مورد این کتاب آن را ضاله خوانده بدون وقفه آنرا خمیر کنند , و آیت الله بهجت که از عرفا و علما زمان خود بودند در مورد نظرات دینی آیت الله مصباح نظری همسو و ذره ای تردید نداشتند .

همچنین وی درباره هوش و ذکاوت آیت الله مصباح گفت : ایشان با تبحر و زیرکی بی مثالی در دوران مبارزه با رژیم طاغوت که جامعه مدرسین تشکیل شده بود و جلسات به صورت مخفی انجام میپذیرفت , خطوط ارتباطی رمزی را برای تشکل اختراع نموده بود , و هنگامی که ماموران ساواک وی و خط رمزی اورا کشف کردند , ایشان ابراز داشتند که این نسخه و دست خطی از گذشتگان ما بوده که هرچه خواستیم رمزگشایی اش کنیم نتوانستیم , و ایشان توانستند با این ترفند از چنگ ماموران رژیم طاغوت فرار کنند و تشکل لو نرود .

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲:۱۰

شناسه خبر: 93317

مطالب مرتبط :
آیت الله مصباح

شرح حال از وضعیت آیت الله مصباح یزدی

حال عمومی آیت الله مصباح تثبیت شده

مسئول دفتر آیت الله مصباح یزدی گفت : وضعیت ایشان از نظر جسمانی تثبیت شده است، اما همچنان ضعف مفرط را دارند.

قانعیان

نمایشگاه مجازی باما؛ پیوند دهنده دانشجویان و صنعتگران/ معرفی ۴۵۰۰ کسب وکار به دانشجویان

قانعیان مبتکر و کارآفرین یزدی از افتتاح نمایشگاه مجازی باما به منظور پیوند دانشجویان و صنعتگران خبر داد.

مجتبی مصباح یزدی

شرح حال ‌آیت الله مصباح یزدی از زبان فرزندشان :

آیت الله مصباح یزدی مبتلا به کرونا نیست

مجتبی مصباح یزدی فرزند آیت الله مصباح یزدی گفت : حال ایشان روبه بهبودیست و الحمدالله ایشان کرونا ندارند و بیماری های گوارشی قبلی ایشان دوباره بازگشته بود .

خراسان جنوبی ظرفیت خوبی برای ایجاد نیروگاه های خورشیدی خانگی است / وصل ۱۸۰ نیروگاه خانگی به شبکه

معاون اشتغال و امداد کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی

خراسان جنوبی ظرفیت خوبی برای ایجاد نیروگاه های خورشیدی خانگی است / وصل ۱۸۰ نیروگاه خانگی به شبکه

حسینی: خراسان جنوبی جزء بیشترین استانهای کشور است و در طی سال استان ۳۲۰ روز در طی سال روزهای آفتابی داردکه استفاده خوبی می توان از انرژی خورشیدی با توجه با تابش آفتاب داشت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب