ایران پیشتاز در درمان سرطان

امروزه به لطف خدا و دانش علمی متخصصان پیشرفتی که در درمان سرطان داریم در مقایسه با کشورهای دیگر یک قدم جلوتر است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ واژه سرطان به خانواده بزرگی از بیماری‌ها اطلاق می‌شود که شامل رشد غیر طبیعی سلول‌هاست و این سلول‌ها این قابلیت را دارند که به سایر نقاط بدن گسترش یابند و به آن حمله کنند. طی این بیماری، زیرمجموعه‌ای از نئوپلاسم ها شکل می‌گیرند؛ یک نئوپلاسم یا تومور در واقع دسته‌ای از سلول‌ها هستند که طی یک رشد غیر قابل کنترل به‌وجود آمده‌اند و معمولاً درنهایت به تشکیل یک توده می‌انجامند، اما این توده می‌تواند در سرتاسر بدن گسترش یابد.

این بیماری در هر قسمت از بدن مانند خون، پوست، سیستم گوارش، سیستم ادراری تناسلی، استخوان، ماهیچه، چشم و … ممکن است آغاز شود و در مراحل پیش‌رفته به سایر نواحی بدن گسترش یابد. بسته به این که توده تشکیل شده در کدام بخش از بدن باشد، علائم ظاهر شده نیز متفاوت خواهد بود. عوامل مختلفی در ابتلا به سرطان نقش دارند، ازجمله عوامل ژنتیکی، مواد شیمیایی، پرتوها و

روش‌های درمانی زیادی برای سرطان وجود دارد که باتوجه به نوع و میزان پیش‌رفت آن متفاوت خواهد بود؛ این روش‌ها یا به درمان می‌انجامند و یا سرعت پیش‌رفت بیماری را کاهش می‌دهند. روش‌های مختلفی مانند جراحی، شیمی درمانی، پرتودرمانی، دارو درمانی و … وجود دارد؛ معمولاً جراحی در مراحل اولیه سرطان انجام می‌شود و گاهی لازم است برای درمان نوع خاصی از سرطان از ترکیبی از روش‌های موجود استفاده شود.

امروزه به لطف خدا و دانش علمی متخصصان حال درمان سرطان در ایران خوب است و پیشرفتی که در درمان سرطان داریم حتی در مقایسه با کشورهای دیگر یک قدم جلوتر است.

دکتر برهمن سرطان شناس می‌گوید: ایران در درمان سرطان پیشرفت زیادی داشته است و آخرین دستگاه هایی که در کل دنیا برای درمان سرطان وجود دارد از تمام آن دستگاه ها در ایران هم وجود دارد.

البته در این بین هستند عده ای که از استیصال بیمار سرطانی و خانواده او به دنبال سودجویی می‌باشند ولی متاسفانه با هزینه های بالای آن باز هم جوابی نمی‌گیرند.

دکتر بداغی رئیس مرکز جامع سرطان معتقد است افرادی هستند که در این مسیر می‌توانند از ناآگاهی مردم بهره برداری کنند، مخصوصا از بیمارانی که هیچگونه امکانات کافی ندارند و متاسفانه چون آشنا به این مکان ها در خارج از کشور نیستند دچار آسیب های روحی اجتماعی می‌شوند در صورتی که می‌توانستند از همین خدمات در داخل کشور برخودار شوند.

در بعضی شبکه ها برای درمان سرطان تبلیغات زیادی می‌شود که شاید مبنای علمی نداشته باشند؛ ولی نقش پزشکان در اعتماد سازی برای بیمار بسیار اثرگذار است.

آگاهی بیمار از روش های درمانی و اعتماد به پزشک پیچیدگی درمان سرطان را آسانتر می‌کند؛ بهتر است در این شرایط کرونایی بیماران خاص به ویژه بیماران سرطانی به تیم متخصصان کشور اعتماد کنند و فریب تبلیغات واهی را نخورند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 93320

مطالب مرتبط :
ژن انسان

آيا ژن‌های سرطان از نئاندرتال‌ها به ما رسیده است؟

حدود ۵۰ هزار سال پیش، انسان‌های‌ مدرن پس از مهاجرت از آفریقا به اروپا و آسیا با انسان‌های نئاندرتال مواجه شده و با آن‌ها زادوولد کردند. مدت‌هاست دانشمندان بر این باور هستند که ژن به ارث رسیده از این پیوندها بر صحت و سلامت ما تأثیرگذار هستند.

۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

واکسن سرطان چیست و چگونه عمل می کند ؟/ درمان همزمان سه نوع سرطان با یک بار تزریق امکان پذیر شد

دانشمندان انگلیسی برای اولین بار در جهان موفق به ساخت نوعی واکسن شده اند که با تزریق آن می توان بدن خود را برای درمان و پیشگیری همزمان سه نوع سرطان مقاوم نمود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب