یک استاد دانشگاه تصریح کرد

اثرات مخرب توسعه نامتوازن در استان یزد

رضاپور گفت: چنانچه میان بستر جغرافیایی و محیط‌زیست تعادل و توازن برقرار نشد آثار زیان باری برای نسل‌های کنونی و حتی نسل‌های آینده به دنبال خواهد داشت.

دکتر حسن رضاپور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد گفت: توسعه متوازن زمانی محقق می‌شود که میان بستر جغرافیایی و محیط‌زیست تعادل و توازن برقرار باشد، هدفی که معمولاً طرح‌های آمایش سرزمین برای آن‌ها تهیه و اجرا می‌گردد.

وی افزود: چنانچه میان بستر جغرافیایی و محیط‌زیست تعادل و توازن برقرار نشد و در یکی از این عرصه‌ها دخل و تصرفی نا به‌جا و بدون در نظر گرفتن دیگر عرصه‌ها صورت گرفت آثار زیان باری برای نسل‌های کنونی و حتی نسل‌های آینده به دنبال خواهد داشت.

عضو هیات علمی دانشگاه یزد اظهار کرد: متأسفانه در کشور ما کمترین توجه به آمایش سرزمینی شده است. به‌عنوان نمونه استان یزد که از قدیم‌الایام استانی کم بارش و خشک بوده با احداث صنایع پرآب خواه نظیر فولاد و کاشی مشکلات عدیده‌ای را برای این استان به‌ویژه درزمینه های مسائل زیست‌محیطی به وجود آورده است به‌نحوی‌که شاخص‌های آلودگی هوا ارائه‌شده از دستگاه‌های سازمان محیط‌زیست گویای آلودگی چندین برابر مجاز در اکثر روزهای سال برای شهرستان اردکان است.

عضو شورای شهراردکان تاکید کرد: مردم استان و شهرستان ما از کمبود آب رنج می‌برند و احداث صنایع پرآب خواه بر هوای شهرستان نیز تأثیر زیادی داشته به‌نحوی‌که وضعیت فعلی اردکان آلوده‌تر از تهران است و این نشان‌دهنده آن است که ما بدون توجه به مسائل زیست‌محیطی به توسعه صنعتی پرداخته‌ایم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰:۴۴

شناسه خبر: 93333

مطالب مرتبط :
آلودگی صنایع

نمایندگان استان یزد تاکید کردند:

باید با تکنولوژی‌ به جنگ آلایندگی صنایع رفت/ بخشی از سود صنایع صرف پروژه های تحقیقاتی شود

میرمحمدی نماینده تفت و میبد اظهار کرد: باید مجموعه های تحقیق و توسعه صنایع را فعال کنیم. صنایع همیشه نباید به دنبال پرداخت سود بیشتر به سهامداران باشند بلکه بخش عمده ای از سود صنایع باید به اقدامات اصلاحی اختصاص یابد.

مکمل غذایی

استفاده از مکمل‌های غذایی؛ درست یا غلط؟

یک کارشناس تغذیه اظهار کرد: توصیه ما این است که افراد حتی المقدور از مکمل استفاده نکرده و به جای آن از مواد غذایی که حاوی ریز مغذی ها هستند استفاده شود.

میرقانعی

کسر خدمت سربازی با ارائه پروژه

رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد از کسرخدمت سربازی نخبگان با ارائه پروژه خبر داد.

علوی

یادداشت؛

سرنوشت یکی از سیاسی ترین لوایح بودجه به کجا می رسد؟

نگاهی حتی گذرا به ارقام کلان آخرین لایحه بودجه دولت تدبیر و امید به روشنی نشان می دهد که دولت بازگشت آمریکا به برجام را تمام شده تلقی نموده و سعی دارد مجلس را در مقابل یک عمل انجام شده قرار دهد.

لبنیات

هشدار یک متخصص تغذیه:

بیماران تنفسی از مصرف لبنیات اجتناب کنند

حاجی میرزاده گفت: افرادی که درگیر بیماری کرونا هستند و علائم ناراحتی تنفسی خود را نشان داده نباید از شیر استفاده کنند.

ماسک

۴ مرحله بیماری کرونا/ تست خانگی کیفیت ماسک

رئیس شبکه بهداشت اردکان گفت: تشخیص استاندارد بودن ماسک در آزمایشگاه ها امکان پذیر است اما شیوه هایی برای تست خانگی نیز وجود دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب