بیانیه نخبگان بسیج علمی استان تهران در پی ترور شهید دانشمند محسن فخری زاده

شناسایی و مجازات عاملان این اقدام جنایتکارانه را خواستاریم/ جهاد علمی برای استقلال و اعتلای ایران اسلامی را با قوت و قدرت بیشتری ادامه خواهیم داد

نخبگان بسیجی استان تهران با صدور بیانیه ایی ترور دانشمند فرهیخته شهید محسن فخری زاده را محکوم کرده و به سردمداران استکبار اعلام می دارد، اکنون ایرانِ اسلامی بیش از چهار میلیون دانشجوی آگاه انقلابی و هزاران هزار نخبه و پژوهشگر برجسته همانند شهید محسن فخری زاده در حوزه‌های مختلف علم و فناوری دارد که با توان بیشتر راه علمی او را ادامه می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان تهران، نخبگان بسیجی استان تهران ضمن تسلیت و تبریک شهادت بزرگ دانشمند علمی، محسن فخری زاده، با صدور بیانیه ایی این اقدام  ناجوانمردانه استکبار جهانی را محکوم کرده و به سردمداران استکبار اعلام می دارد، اکنون ایرانِ اسلامی بیش از چهار میلیون دانشجوی آگاه انقلابی و هزاران هزار نخبه و پژوهشگر برجسته همانند شهید محسن فخری زاده در حوزه‌های مختلف علم و فناوری دارد که با توان بیشتر راه علمی او را ادامه می‌دهند.

متن بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم رب الشهدا و الصدیقین

 

شهادت تجلّی گاه زیبایی ذات احدیّت درخلقت و عروج انسان از کره‌ خاکی تا بارگاه عرش الهی و ربوبیّت است. شهادت واژه‌ی زیبایی است در ضمیر زیبااندیشان. شهادت زیباترین نوع زیستن، دل بریدن و رفتن و رمز شکوفایی گل عشق است در وجود شهید عاشق. به قول آن تفسیرگر معنای شهید و شهادت، امام راحل: «شهادت هنر مردان خداست.»

در آستانه چهل و دومین بهار انقلاب و در حالی که جامعه اسلامی مان در سایه لطف الهی و رهبری های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب، شکوفایی علمی صد چندانی را نظاره گر است، دشمنان کوردل، به خیال پوچ ایجاد خلل در روند این نهضت علمی، این بار تفنگ هایشان را به سمت مغز پر از اندیشه دانشمندی دیگر از این مرز و بوم نشانه رفته و دانشمند بسیجی دکتر محسن فخری زاده را به شهادت رساندند؛ غافل از این که این رسم ماست که با شهادت آغاز می شویم.

 

ما نخبگان بسیجی استان تهران با اعتقاد به استمرار توسعه علمی ایران در جهت تعالی و کمال، ترور این دانشمند فرهیخته را محکوم کرده و به سردمداران استکبار اعلام می کنیم: اکنون ایرانِ اسلامی بیش از چهار میلیون دانشجوی آگاه انقلابی و هزاران هزار نخبه و پژوهشگر برجسته همانند شهید محسن فخری زاده در حوزه‌های مختلف علم و فناوری دارد که با توان بیشتر راه علمی او را ادامه خواهند داد.

 

با خون این شهید عزیز پیمان می بندیم که جامعه دانشگاهی و دانشمندان این مرز و بوم، راه شکوفایی علمی کشور را که مرهون خون پاک انسان‌های مؤمن و فداکار به ویژه شهدای عرصه جهاد علم و فناوری برای استقلال و اعتلای ایران اسلامی است، با قوت و قدرت بیشتری ادامه خواهیم داد، چرا که نیک می دانیم پیشرفت سریع و رفع نیازهای جامعه اسلامی، دشمنان را بر آن داشته با این اقدامات کوردلانه وحشت خود را فرو نشانند.

همچنین با عرض تبریک و تسلیت شهادت این مجاهد عرصه علمی به پیشگاه امام زمان (عج) ، مقام معظم رهبری، مردم شهید پرور، جامعه دانشگاهی ایران اسلامی و بخصوص خانواده معزز این شهید والا مقام، رسیدگی سریع و قاطع مراجع امنیتی، انتظامی و قضایی برای شناسایی و مجازات عاملان این اقدام جنایتکارانه استکبار جهانی را خواستاریم.

 

خانه نخبگان بسیج استان تهران

زمان انتشار: دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 93352

مطالب مرتبط :
نشست

در نشست صمیمی مدیران سازمان علمی استان تهران مطرح شد،

برگزاری استارت آپ دانشجویی با موضوع کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان

نشست صمیمی مدیران سازمان علمی استان تهران با مسئولین باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تقویت همکاری و اقدامات موثر علمی برگزار شد.

شهید فخری زاده

راه علمی شهیدان هسته ای با قوت ادامه دارد

سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان آذربایجان شرقی در پی شهادت دکتر فخری زاده دانشمند هسته ای ایران اسلامی بیانیه ای صادر کرده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب