در طرح سردار شهید سلیمانی

حلقه شناسایی مبتلایان به کرونا خانه محور می‌شود/ هر خانه یک پایگاه سلامت

فرمانده سپاه کربلای مازندران از اختصاص هزار و ۵۰۰ پایگاه بسیج استان مازندران در طرح شهید سلیمانی برای تنگ‌تر کردن حلقه محاصره کرونا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران،قطع زنجیره کرونا همان چیزی است که این ویروس از آن هراسان است.

کرونا تجمع دوست است  و هرجا تجمعی ببیند آستین همت بالا زده و میزان شیوع و درگیری را افزایش می‌دهد.

با ایجاد محدودیت‌های تردد و ترافیکی تجربه‌های خوبی نصیب کشور شده است، اگرچه برنامه زنجیزه قطع کرونا در همان ابتدای شیوع این بیماری روی میز مسئولان کشوری و ملی قرار داشت اما به دلیل نداشتن تجربه مناسب برای کنترل و مهار این بیماری طرح قطع زنجیزه کرونا با تاخیر حدود 9 ماهه همراه شد.

در طرح قطع زنجیره کرونا که به نام سردار شهید سلیمانی که از 15 آذرماه غاز شده است بنا است افراد مبتلا به کرونا  در محلات و حتی خانه‌ها شناسایی شده و در محدوده زندگی خویش و حتی در اماکنی که در نظر گرفته شده تا زمان بهبودی کامل قرنطینه شوند.

اقدامات تشخیصی این طرح با کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی است، حمایت‌های مالی این طرح را سازمان بیمه سلامت برعهده داشته و سپاه هم در این طرح اقدامات پشتیبانی را برعهده دارد.

سه ظلع سپاه پاسداران، وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت برای قطع زنجیره کرونا در کشور دست به دست هم دادند تا با کمک و همکاری مردم کرونا را در خانه‌ها محصور کنیم.

پایگاه‌های مقاومت بهترین مکان برای استقرار کادر درمانی و هماهنگی بین مردم است.

در همین ارتباط فرمانده سپاه کربلای مازندران از اختصاص بیش از هزار و 500 پایگاه بسیج استان مازندران برای اجرای طرح شهید سلیمانی در استان مازندران خبر داده است.

سردار سیاوش مسلمی در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری از استان مازندران، اظهار کرد: بیش از دو هزار نفر از نیروهای بسیجی قرار است در این طرح با دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای اجرای این طرح همکاری کنند.

وی خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح شناسایی افراد مبتلا به کرونا محله محور شده که زمینه قرنطینه افراد در خانه‌ها را فراهم می‌کنیم.

فرمانده سپاه کربلای مازندران خاطر نشان کرد: اگر فرد قرنطینه شده کارگر روز مزد باشد هزینه تامین مدتی که در قرنطینه است را برعهده می‌گیریم و دغدغه ما این است که فرد آلوده به کرونا وارد اجتماع نشود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران هم در مصاحبه‌ای، اعلام کرده بود که اقدامات تشخیصی برای شناسائی افراد مبتلا به کرونا را درسطح محلات و پایگاه‌های بسیج محلات سوق می‌دهیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت که از تامین اعتبار هزار و 500 میلیارد تومانی برای اجرای طرح شهید سلیمانی خبر داد.

محمد مهدی ناصحی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح شهید سلیمانی از 15 آذر ماه در کشور تا 15 فرودین ماه ادامه می‌یابد و منابع اعتباری آن تامین شده است.

وی با اعلام اینکه همه مطالعات کارشناسی این طرح انجام شده است، افزود: با استفاده از ظرفیت نیروهای تخصصی و تجهیز تیم‌ها به امکانات تشخیصی مناسب کرونا را در محلات و حتی خانه‌ها افراد شناسایی و زمینه قرنطینه افراد در محل زندگی یا محلات مشخص برای جلوگیری از انتشار این بیماری را در این طرح پیگیری می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران با ایجاد محدودیت‌های ترافیکی در سطح استان‌های کشور تا حدودی تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا کاهش یافته است.

مصاحبه روز گذشته وزیر بهداشت با یکی از رسانه‌ها خبرهای امیدوار کننده‌ای در ارتباط با زمین‌گیر کردن این بیماری در کشور منتشر شده است.

اقدامات موثر کشور برای تولید داروهای مورد نیاز و تامین نیازمندی‌های پیشگیرانه این بیماری را از نکات مثبت و قابل توجه در کنترل بیماری کرونا در کشور می‌توان قلمداد کرد.

اما آنچه که در حال حاضر اهمیت دارد، تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و درمانی است.

زمان انتشار: یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۸:۵۴

شناسه خبر: 93379

مطالب مرتبط :
درمان کروناویروس جدید با ترکیبات بیواکتیو چای تیتر ویروس را تا زیر حد قابل تشخیص کاهش داد

دانشمندان ژاپنی گزارش کردند؛

ترکیبات بیواکتیو چای تیتر ویروس کرونا را تا زیر حد قابل تشخیص کاهش داد/ بیشترین تأثیر از عصاره چای سیاه حاصل شد

دانشمندان دانشگاه پزشکی کیوتو و انستیتوی تحقیقات مرکزی ژاپن فاش کردند که درمان SARS-CoV-۲ با عصاره های چای سیاه، سبز و اولانگ باعث کاهش قابل توجهی در تیتر ویروسی شده است که در نهایت به زیر حد قابل تشخیص کاهش یافت. در میان عصاره های مختلف چای، عصاره چای سیاه بیشترین تأثیر را از خود نشان داد.

طرح شهید حاج قاسم سلیمانی

اجرای پرقدرت طرح شهید سلیمانی در خنج

جلسه هماهنگی و توجیهی کمیته‌های پنج‌گانه طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان خنج با هدف مقابله با کرونا برگزاری شد.

یک بیمار کووید مبتلا به سپسیس به دنبال مگادوز ویتامین C بهبودی

یک مورد گزارش داده شد :

بیمار کووید مبتلا به سپسیس به دنبال دریافت ویتامین C بهبودی "چشمگیری" یافت

به گفته پزشکان، یک مرد جوان استرالیایی که به سختی به کووید۱۹مبتلا بود و از مراحل اولیه سپسیس رنج می برد، پس از دریافت مقادیر زیادی ویتامین C بهبود چشمگیری یافت، این روش تحت مراقبت ویژه روی بیمارانجام شد.

همایش منطقه ای مسائل تربیتی و آموزشی دانشگاه فرهنگیان در پسا کرونا برگزار می شود

توسط بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان اصفهان؛

همایش منطقه ای مسائل تربیتی و آموزشی دانشگاه فرهنگیان در پسا کرونا برگزار می شود

همایش منطقه ای مسائل تربیتی و آموزشی دانشگاه فرهنگیان در پسا کرونا توسط بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان اصفهان و همکاری بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان ۹ استان مجاور برگزار می شود.

دکتر عسگری

مدیر کل بهزیستی چهارمحال و بختیاری؛

خطر ابتلا به کرونا در مراکز بهزیستی بسیار زیاد است / واکسناسیون آنفولانزا در مراکز بهزیستی چهارمحال و بختیاری انجام شد

مدیر کل بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: واکسناسیون آنفولانزا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در تمامی مراکز شبانه روزی بهزیستی چهارمحال و بختیاری انجام شد.

کاهش بویایی و چشایی از علائم ابتلا به ویروس کرونا است

کاهش بویایی و چشایی از علائم ابتلا به ویروس کرونا است

برخی از متخصصان کاهش بویایی و چشایی را از جمله علائم ابتلا به ویروس کرونا عنوان می‌کنند و این موضوعی است که به نوعی باعث ایجاد نگرانی افراد در زندگی روزمره و حتی اختلالات روحی همچون افسردگی شده است.

دکتر قدیر

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم خبر داد :

۳۸بستری جدید کرونایی در قم !

دکتر قدیر : اکنون ۳۸ نفر بستری جدید در بخش ها و تحت نظر اورژانس بیمارستان هستند.

مازندران

مدیر عامل بیمه سلامت کشور:

حلقه محاصره کرونا در کشور تنگ‌تر می‌شود

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور از همکاری وزارت بهداشت، بیمه سلامت و بسیج برای کنترل کرونا به صورت محله محور خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب