توسط بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان اصفهان؛

همایش منطقه ای مسائل تربیتی و آموزشی دانشگاه فرهنگیان در پسا کرونا برگزار می شود

همایش منطقه ای مسائل تربیتی و آموزشی دانشگاه فرهنگیان در پسا کرونا توسط بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان اصفهان و همکاری بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان ۹ استان مجاور برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، همایش منطقه ای مسائل تربیتی و آموزشی دانشگاه فرهنگیان در پسا کرونا توسط بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان اصفهان و همکاری بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان 9 استان مجاور برگزار می شود.

مصطفی آتشکار دبیر این همایش در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری با اعلام این خبر گفت: پدیده نوظهور کرونا مسائل و آسیبهایی از جهت بهداشت و درمان در همه جهان و در کشور ما ایجاد کرد، همچنین این تذکر را نیز برای مسوولان تعلیم و تریبت کشور ما به ارمغان آورد که نظام آموزشی و تربیتی ما نه تنها از منظر آسیبهای اجتماعی آمادگی ندارد بلکه در عرصه یاد دهی یاد گیری هم زیرساختهای لازم را به گونه ای موثر فراهم نکرده است و برای برون رفت از وضعیت بحرانی خود نیز با چالش های جدی مواجه است.

وی افزود: بدون تردید تکلیف ماست که به عنوان بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان که خود را مخاطب اصلی بیانیه گام دوم می دانیم و باید برای فتح قله های دانش در چهل ساله دوم انقلاب، نقش خود را بصورت ویژه ایفا نماییم.

آتشکار گفت: بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان همایش منطقه ای مسائل تربیتی و آموزشی دانشگاه فرهنگیان در پسا کرونا را با همکاری بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان استان های مجاور، فارس، یزد، سمنان، خراسان جنوبی، قم، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد برگزار می کند.

 

هشتم آذرماه از سایت همایش رونمایی شد

وی در ادامه با بیان این که از سایت همایش با حضور محمد باقری مسئول بسیج اساتید استان اصفهان و حضور مجازی بسیج اساتید استاهای مجاور در تاریخ 8 آذرماه 1399 رونمایی شد، گفت: اساتید هیات علمی دانشگاهها، معلمان و اعضای غیر هیات علمی و دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور تا 30 دی ماه 1399 مهلت دارند مقالات خود را به دبیرخانه این همایش ارسال نمایند و زمان اعلام نتایج هم نیمه بهمن ماه خواهد بود.

دبیر همایش منطقه ای مسائل تربیتی و آموزشی دانشگاه فرهنگیان در پسا کرونا، گفت: در پی هم اندیشی ها و نشستهای تخصصی که داشتیم هشت محور اصلی برای همایش انتخاب شد.

 

محورهای همایش

 

  • مبانی معرفت شناختی مسائل تربیتی پسا کرونا
  •  اخلاق حرفه ای در تعلیم و تربیت پسا کرونا
  • فرصت ها و تهدیدها ، قوت ها و ضعف های مسائل تربیتی و آموزشی پسا کرونا
  •  چالش ها و راهکارهای آموزش های مهارتی دانشجو معلمان در پسا کرونا
  •  مسایل جامعه شناختی تربیت درجهان پسا کرونا
  •  چالشهای روان شناختی پسا کرونا
  •  شیوه های تربیت و روش های تدریس در پسا کرونا
  •  رسالت بسیج اساتید و بسیج دانشجویی در پسا کرونا

 

وی خاطرنشان کرد: بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان اولین گام در این حوزه را برداشته هدف این است که در سایه این هم اندیشی و مشارکت علمی پژوهشگران و صاحب نظران تعلیم و تربیت کشور بتوانیم حل علمی مسائل را بنیان گذاریم و با کاربرد نتایج حاصل از این پژوهش ها، راه تعالی و مسیر پیشرفت نظام اسلامی را در آغاز گام دوم، هموار نماییم.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲:۳۸

شناسه خبر: 93386

مطالب مرتبط :
معاون سیاسی سپاه پاسدارن گفت؛ 
 تمرکز جدی دشمن بر گزاره جنگ شناختی و ادراکی است

معاون سیاسی سپاه پاسداران ؛

تمرکز جدی دشمن بر گزاره جنگ شناختی و ادراکی است

معاون سیاسی سپاه پاسدارن ، با بیان این که چهل و دوسالگی انقلاب معجزه‌ای بزرگتر از اصل انقلاب است و جبهه مقابلی که در این ۴۲ سال انقلاب اسلامی با آن دست و پنجه نرم می‌کرده، او یک جنگ ترکیبی هوشمند را دارد دنبال می کند، گفت: تمرکز جدی دشمن بر گزاره جنگ شناختی و ادراکی است.

نخبگان علمی شهرستان شهرضا تجلیل شدند  مسئول۲

با حضور مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان؛

نخبگان علمی شهرستان شهرضا تجلیل شدند

مراسم تجلیل از حدود ۳۰ نفر از نخبگان علمی دانشگاه ها و رتبه های برتر کنکور سراسری ۱۳۹۹ شهرستان شهرضا با حضور مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اصفهان انجام شد.

ویروس کرونا

مجله Nature: آيا جهش‌های ویروس کرونا قدرت انتقال آن را بیشتر کرده است؟

پس از مدتی از آغاز پاندمی کووید ۱۹ در جهان موضوع جهش کرونا ویروس سارس ۲ مطرح شد و برخی از افزایش سرایت پذیری بیماری سخن گفتند. اما به واقع جهش های ویروس کرونا چقدر قدرت انتقال آنرا بیشتر کرده است؟

آلودگی هوا

آلودگی هوای تهران در ایجاد پیک های کرونا دخیل است؟

آنجا که هوا با تنفس ارتباط دارد و بیشترین آسیب هایی که بیماران کرونایی می بینند از نواحی مجاری تنفسی و ریه است بنابراین وقتی سیستم اکسیژن رسانی بدن مختل شود، هر چیزی که این مکانیسم را تحت تاثیر قرار دهد منطقا می تواند موثر باشد و باید گفت که آلودگی هوا می تواند آسیب بیشتری به فرد مبتلا بزند اما تاثیر آلودگی هوا بر افزایش شیوع کرونا در چه مواردی رخ میدهد؟

۰

دوشنبه های قرآنی این بار به میزبانی فارس

مسئول امور فرهنگی دانشگاه فرهنگیان فارس گفت: یکی از برنامه های معاونت فرهنگی و اجرایی دانشگاه فرهنگیان، اجرای طرح ملی دوشنبه های قرآنی است. به همین منظور، هر هفته، دو استان مجری این برنامه هستند و در هفته ی سوم یعنی هفته آینده، روز دوشنبه مورخ ۲۴ آذر ۹۹ استان های فارس و بوشهر مجری این برنامه می باشند.

فرصتهایی در استان داریم که مغفول مانده اند/ چیزی که نیاز داریم جنبش دانشجویی پیگیری کند بحث مطالبه گری است

مدیر خبرگزاری فارس در استان اصفهان مطرح کرد؛

فرصتهایی در استان داریم که مغفول مانده اند/ چیزی که نیاز داریم جنبش دانشجویی پیگیری کند بحث مطالبه گری است

علی صالحی فعال دانشجویی و رسانه ای و مدیر خبرگزاری فارس در استان اصفهان گفت: فرصتهایی در استان داریم که مغفول مانده اند، بنابراین جنبش دانشجویی باید تغییر رویکرد بدهد و چیزی که نیاز داریم جنبش دانشجویی پیگیری کند در همه مسائل مثبت و منفی بحث مطالبه گری و موضوع مهم مطالبه جوان گرایی است.

درمان کروناویروس جدید با ترکیبات بیواکتیو چای تیتر ویروس را تا زیر حد قابل تشخیص کاهش داد

دانشمندان ژاپنی گزارش کردند؛

ترکیبات بیواکتیو چای تیتر ویروس کرونا را تا زیر حد قابل تشخیص کاهش داد/ بیشترین تأثیر از عصاره چای سیاه حاصل شد

دانشمندان دانشگاه پزشکی کیوتو و انستیتوی تحقیقات مرکزی ژاپن فاش کردند که درمان SARS-CoV-۲ با عصاره های چای سیاه، سبز و اولانگ باعث کاهش قابل توجهی در تیتر ویروسی شده است که در نهایت به زیر حد قابل تشخیص کاهش یافت. در میان عصاره های مختلف چای، عصاره چای سیاه بیشترین تأثیر را از خود نشان داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب