یادداشت/

کرونا با توصیه و خواهش جمع نمی شود

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، کرونا یک بیماری مهلک و بسیار خطرناک است و تنها راه مبارزه با این هیولای ویرانگر اقدامات بالینی مستند و علمی است و باید جامعه دانشگاهی و محققان ویروس شناسی با تمام توان مورد حمایت قرار گرفته و با همفکری و هم افزائی ملی و جهانی  رسیدن به نتیجه مطلوب  جهت شناخت دارو و درمان را سرعت بخشند.

در حال حاضر موثرترین و کم هزینه ترین راه مقابله با بیماری کرونا، به حداقل رساندن ترددها،  استفاده اجباری از ماسک، رعایت فاصله گذاری و شست و شوی مکرر دست ها با آب و صابون است.

امروز مهمترین امر به معروف دینی و اجتماعی امر به رعایت و اجرای دستورالعمل های بهداشتی ابلاغی ستاد مقابله با کرونا، توسط آحاد جامعه است.

همچنین بهترین خیرات تهیه و توزیع ماسک رایگان و یا ارزان به کسانی است که لاجرم باید از منزل خارج شوند و ضروری ترین نهی از منکر، مقابله عملی و جریمه فوری کلیه کسانی است که به هردلیل از زدن ماسک  در جامعه خودداری می کنند.

اگر موارد ابتلا، بستری و فوتی به همین منوال ادامه یابد دولت ها مجبور می شوند همه چیز را تعطیل کنند. در آن صورت مردم و به ویژه کسبه آزاد و افراد و اقشار بدون شغل و درآمد ثابت بیش از همه آسیب خواهند دید و حال آنکه اگر ۹۵ درصد کسانی که در جامعه حاضر و با دیگران تماس و ارتباط برقرار می کنند از ماسک استفاده کنند مثل آن است که در شرایط قرنطینه قرار گرفته ایم.

می توان با تحمل اندکی فشار و سختی هم مانع از گسترش کرونا شویم و هم زندگی روزمره را داشته باشیم.

در این میان علاوه بر فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و توصیه و خواهش باید با متخلفینِ متجاسر، برخورد قهری و انتظامی صورت گیرد.

 

علیرضا زمانی راد

پژوهشگر، فعال اجتماعی و دانشجوی دکترای حقوق عمومی

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۷:۳۵

شناسه خبر: 93405

مطالب مرتبط :
کرونای جدید

کرونا جهش یافته و آنچه درمورد آن می‌دانیم

دو واریانت جهش یافته ی ویروس کرونا باعث نگرانی کارشناسان سلامت شده است.

کوتوله پروری یا جانشین پروری/ مدیران باید از افرادی توانمندتر از خود بهره گیری کنند

یادداشت؛

کوتوله پروری یا جانشین پروری/ مدیران باید از افرادی توانمندتر از خود بهره گیری کنند

يكى از مفاهيم عمومى علم مديريت مفهوم "جانشين پرورى" است، که به معنی برنامه ريزي بلند مدت و تربيت نيروي انسانى به منظور جانشينى در پست‌هاى مديريتى و غيرمديريتی می‌باشد.

ذ

باز هم جهاد و باز هم ایثار از کادر پرتلاش درمان؛

همت بسیج جامعه پزشکی شهرستان آباده برای سلامت بیماران در شهر سورمق

جهادگران عرصه سلامت و بسیج جامعه پزشکی شهرستان آباده با حضور در شهر سورمق این شهرستان به یاری بیماران شتافته و به ویزیت رایگان آنان پرداختند .

۱۲۳

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی:

عادی انگاری بیماری توسط مردم بسیار نگران کننده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی درباره وضعیت استان گفت: در هفته های گذشته شرایط ویژه ای را پشت سر گذاشتیم و استان یک وضعیت بحرانی را سپری کرد.

یخ های قطبی

هشدار دانشمندان نسبت به خطر بیدار شدن میکروب های باستانی+عکس

این‌روزها همه درباره همه گیری ویروس کرونا صحبت میکنند ولی تغییر اقلیم خطر به مراتب بزرگتری است که یک همکاری جهانی را می طلبد. در حالت طبیعی، صدها هزار سال طول خواهد کشید تا همه این یخ‌ها آب بشوند. اما اگر در اثر رخدادی، یک ذوب عظیم سرتاسری در عرض یک شب اتفاق بیفتد چه؟ با این حال تغییر اقلیم تنها ذوب شدن یخ‌‌های قطبی و گرم شدن زمین نیست

توزیه ماسک

اهدا ماسک برای جلوگیری از شیوع کرونا در بین مردم آباده

یکی از بازاریان شهرستان آباده به منظور کمک به مردم اقدام به توزیع ماسک رایگان در بین مردم کرده است.

شیرانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد:

مردم برای مقابله با کروناویروس همچنان در خانه‌هایشان بمانند

دکتر مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: همچنان از شهروندان این استان انتظار می‌رود در خانه‌هایشان بمانند و اگر همين‌گونه که تا الان رعايت کردند ادامه دهند اميدواريم با ويروسي خسته‌تر، کم خطرتر و شيوع كمتر مواجه شويم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب