در مصاحبه با همسر شهید مدافع سلامت استان بوشهر؛

زهرا رگبار؛ از علاقه به سمینار‌های علمی تا شهادت در مسیر سلامت مردم

شهیده زهرا رگبار، هفتمین شهید مدافع سلامت استان بوشهر، مدیر پرستاری سابق و از پرسنل ایثارگر و خدوم پرستاری مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر که بعد از ۳۰ سال خدمت به مردم و در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا در اثر ابتلای به این ویروس منحوس به شهدای مدافع سلامت پیوست، فردی وظیفه‌شناس، متعهد، دلسوز و مهربان و مدیری توانمند در عرصه پرستاری استان بود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ پنجم جمادی الاولی روز ولادت باسعادت بانوی قهرمان کربلا، پرچم دار نهضت پس از شهادت حسین علیه السلام، حضرت زینب کبری سلام الله علیها است. این روز را روز پرستار می‌نامند. امسال با شرایط کرونایی در کشور این روز متفاوت‌تر برگزار خواهد شد. زیرا با همه گیری کرونا ویروس در کشور ازسال گذشته تاکنون شاهد رشادت‌های پرستاران در بیمارستان‌ها بوده‌ایم؛ پرستار زن و مرد که هم در اوج جوانی و هم در سال‌های پایانی خدمت یک دل برای بیماران و مردم عزیز با تمام وجود جانفشانی کردند و در این راه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

 

شهیده زهرا رگبار

 

شهیده زهرا رگبار، هفتمین شهید مدافع سلامت استان بوشهر، مدیر پرستاری سابق و از پرسنل ایثارگر و خدوم پرستاری مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر که بعد از 30 سال خدمت به مردم و در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا در اثر ابتلای به این ویروس منحوس به شهدای مدافع سلامت پیوست، فردی وظیفه‌شناس، متعهد، دلسوز و مهربان و مدیری توانمند در عرصه پرستاری استان بود.

در همین راستا با همسر شهید زهرا رگبار از شهدای مدافعان سلامت استان بوشهر گپ و گفتی نمودیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید بخشی از این مصاحبه است:

خبرنگار علم و فناوری: از آشنایی با همسرتان بگویید...

_ با خانم شهیده زهرا رگبار و خانواده محترمشان  در سال ۷۷ از طریق یکی از همکاران پرستار شهیده آشنا شدیم و در همان سال با هم ازدواج کردیم و پس از ۲۲سال ازدواج حاصل آن دو فرزند است.

خبرنگار علم و فناوری: خانم رگبار چگونه شخصیتی داشتند؟

شخصیت خانم رگبار مدیری مدبر در محل کار و همچنین در منزل و خانواده بود این شهیده در کار بسیار منظم و برنامه‌ریز بوده و همیشه مدافع حقوق شغلی همکاران در جلسات اداری با ریاست بیمارستان و دانشگاه بود.

 علاوه بر شخصیت علمی وی همیشه در برخورد با ارباب رجوع و همکاران خوش اخلاق و لبخند بر لب داشت و بعضی مواقع در ساعات خارج از وقت اداری در بیمارستان از وقت خود و خانواده می‌زد و در محیط کار می‌ماند تا حق و حقوق همکاران به موقع پرداخت شود.

 سراسر شخصیت وی علاوه بر محیط کار در منزل و خانواده به همین شکل بود به طوری که کل فامیل و دوستان در بسیاری از مسائل و مشکلات شخصی با وی مشورت می‌کردند.

خبرنگار علم و فناوری: شخصیت علمی شهیده چگونه بود؟

علم پزشکی و پرستاری علمی کاربردی است چه در محیط کار چه در زندگی شخصی، درخصوص رشته پرستاری و ورود همسرم به این رشته، بحث انتخاب رشته در کنکور سراسری است که توسط یکی از آشنایان برای وی انتخاب رشته شده است. مدرک شهیده زهرا رگبار کارشناسی پرستاری بود. تهیه مقالات علمی در محیط کار و شرکت در سمینارهای علمی کشوری و آموزش همکاران به عنوان کارشناس کنترل عفونت در بیمارستان فاطمه زهرا از کارهای خانم رگبار در این عرصه بود.

خبرنگار علم و فناوری: از سختی‌های کار او بگویید.

مسلما در محیط آلوده بیمارستان به انواع ویروس‌ها و باکتری‌ها با کمترین امکانات کاری و حتی وضعیت لباس‌های محافظ غیر استاندارد و بسیار گرم که پوشیدن در ۸ ساعت کاری به همراه کار برای بیماران و برخورد و راهنمایی ارباب رجوع بسیار سخت است.

خبرنگار علم و فناوری: نحوه مبتلا شدن شهیده به کرونا چگونه بود؟

شهیده دو ماه قبل وقوع همگیری کرونا دچار مشکل تنفسی و عفونت ریوی شد که با مصرف و تجویز آنتی بیوتیک مشکل برطرف شد و در مرحله دوم مجددا ریه‌های وی درگیر که مجبور به بستری در بیمارستان خلیج فارس شدند.

خبرنگار علم و فناوری: روحیه‌ی شهید در مبارزه با بیماری چگونه بود؟

از نظر روحیه‌ای هنگام ابتلا به کرونا روحیه بسیار بالا داشت حتی در زمان بستری که خودم شاهد بودم که با ریه‌های بسیار درگیر خودش که حتی قادر به تنفس نبود سفارش بیماران و هم تختی‌های خود می‌کرد که مبادا به آنها کمتر رسیدگی شود و این روحیه ایثارگری است حتی در بدترین شرایط خود دست از ایثارگری برنمی‌داشت.

همیشه به همکاران خود توصیه می‌کرد که دنیا محل گذر است سعی کنید حتی اگر کاری برای بیمار نمی‌توانید بکنید برخورد شما با بیمار و همراهان بیمار درست و انسانی باشد حتی اگر به شما از سوی بیمار توهین شود آنچه لازم است برای او انجام دهید و سعی کنید همیشه نام نیکی از خود به جا بگذارید.

پایان پیام/

 

خبرنگار: سینا ناجی

زمان انتشار: سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۸:۵۱

شناسه خبر: 93477

مطالب مرتبط :
کرونا۱۵۲۵

شهادت نخستین مدافع سلامت در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی یاسوج گفت: دکتر محمد زارع از پزشکان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل ابتلا به بیماری کرونای انگلیسی به شهادت رسید.

کرونا ویروس

سویه ها و نژاد کرونا ویروس چیست؟

سویه های ویروس کرونا، ویروس هایی هستند که در نظر گرفته می شوند از نظر عملکردی به اندازه کافی منحصر به فرد هستند که به طرز قابل توجهی شناخته می شوند.

آزمایش داغ

در جهان؛

صدور اولین تاییدیه اخلاقی "چالش انسانی" کروناویروس توسط انگلیس

یک هیئت اخلاقی که نظارت بر آزمایشات بالینی را امروز در انگلستان انجام داده است، اعلام کرد: یک تیم تحقیقاتی در آنجا می‌تواند داوطلبان را با ویروس عامل کو.ید۱۹ آلوده کند، این اولین مطالعه عفونت عمدی یا"چالش انسانی" ویروس کرونا در جهان است که تاییدیه اخلاقی را در انگلستان دریافت کرد، افرادی که آلوده می‌شوند به سرعت رمدیسیور می‌گیرند.

تولید و پرورش صدف، یکی از تجارت‌های ایده آل در سطح بین الملل است/حمایت مسئولین باعث اشتغالزایی و رونق صادرات خواهد شد

پژوهشگر و محقق بوشهری؛

تولید و پرورش صدف، یکی از تجارت‌های ایده آل در سطح بین الملل است/حمایت مسئولین باعث اشتغالزایی و رونق صادرات خواهد شد

یک پژوهشگر و محقق بوشهری، برای اولین بار در کشور موفق شده است درمحيط محصورپرورشي درمنطقه ساحلي بصورت مداربسته ونيمه متراكم پرورش و تکثیر صدف خوراكي بومي منطقه، گونه ساكوستراكوكولاتا(saccostrea cucullata) راه‌اندازی نماید و معتقد است این تولیدات جدید و درآمدزا در مناطق ساحلی می‌تواند ایجاد اشتغال و ارزآوری بالایی برای استان داشته باشد.

نقش میکرو RNA درعفونت کرونا ویروس جدید و بیماری کووید۱۹+ عکس

در مقاله محققان ایرانی بررسی شد؛

نقش میکرو RNA درعفونت کرونا ویروس جدید و بیماری کووید۱۹+ عکس

اکنون، تیمی از محققان از چند دانشگاه معتبر ایران، در مقاله ای نقش میکرو RNA درعفونت کرونا ویروس جدید و بیماری کووید۱۹ را بررسی و گزارش کردند: miRNA های میزبان، می تواند عفونت را تقویت کند و همچنین بسته به نوع آن می تواند به عنوان یک ضد ویروس عمل کند. بنابراین"MiRNA ها می توانند به عنوان وسیله ای برای پیشگیری، تشخیص و بهبود عفونت های ویروسی عمل کنند" ، و زمینه تحقیق در مورد توسعه درمان موثر برای کووید۱۹ را فراهم می کنند.

رهبری

حاشیه نگاری دیدار رهبر انقلاب در روز پرستار

دیدار جامعه پرستاری با رهبر معظم انقلاب در روز پرستار صورت گرفت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب