شبکه آموزش، شبکه عدالت آموزشی و فرصت‌های برابر

در بین شبکه های تلویزیونی آموزش و اینترنتی شاد، شبکه تخصصی آموزش بیشترین امتیاز را در آموزش علم و دانش کسب کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ شبکه تلویزیونی آموزش صدا و سیما با هدف بزرگ عدالت آموزشی، ایجاد فرصت‌های برابر و مهارت آموزی یعنی (مردم، آموزش، مهارت) راه اندازی شده است.

آموزش‌های شبکه آموزش برای سه مرحله، اول گروه‌های آموزشی رسمی مربوط به مدرسه، دانشگاه، دانش آموزان و دانشجویان شروع شد سپس در مرحله دوم آموزش های عمومی را در تمامی زمینه های غیر رسمی را شامل شد و در مرحله سوم مهارت های عمومی و تخصصی را دربرگرفت.

شبکه تلویزیونی آموزش در کنار این سه ماموریت متولی آموزش زبان فارسی در سیما نیز می‌باشد و برنامه های مثل رادیو هفت و قند پهلو برنامه هایی هستند که در حوزه آموزش‌های عمومی این شبکه قرار می‌گیرند.

این شبکه هم نیاز آموزشی و هم نیاز سرگرمی را پوشش می‌دهد؛ بین آموزش و سرگرمی یک مشترک هایی وجود دارد یعنی برنامه های آموزشی سرگرمی و برنامه های سرگرمی اطلاع رسانی که این برنامه ها در حوزه آموزش عمومی قرار می‌گیرند.

بعد‌از اینکه کرونا وارد کشور شد شبکه تلویزیونی آموزش یک ماموریت جدید در گروه آموزش های رسمی پیدا کرد؛ همانطور که می‌دانیم در خانواده های ایرانی اصولا پدر و مادرها از هرچیزی که بگذرند از آینده فرزندان و آموزش آنها نمی‌گذرند که باوجود پیدایش کرونا و تعطیلی مدارس دغدغه‌ای نگران کننده در بین خانواده‌ها ایجاد شد که در ۶ اسفند ۹۸ دکتر علی‌عسگری در جهت آسودگی خیال و رفع نگرانی خانواده‌ها، راهبرد تاسیس مدرسه تلویزیونی را اعلام کردند.

در پی این راهبرد آموزشی، روز شنبه ۱۰ اسفند ماه مدرسه تلویزیونی با ۱۲ کلاس‌ راه اندازی شد، که کاری کاملا جهادی، دقیق و عاشقانه بود و بعد از یک هفته به ۲۴ کلاس تبدیل شد. در کنار این شبکه، شبکه چهار سیما نیز با ۶ ساعت درس و شبکه قرآن جهت آموزش دروس علوم و معارف اسلامی، دینی، قرآن و عربی و شبکه امید به عنوان معین وارد کار شدند تا از دغدغه ی خانواده‌ها و دانش آموزان کاسته شود.

کرونا در کنار تهدید‌های زیادی که بوجود آورده فرصت‌های جدی هم در کشور از جمله اینکه عصر جدید رسانه آموزشی ایجاد کرده است؛ و در حال حاضر جامعه نزدیک به ۱۵ میلیون دانش آموزش دارد که در این صورت ۸۶ درصد مخاطبان شبکه آموزش را دانش آموزان تشکیل می‌دهند که در این ایام کرونایی وارد دوره ای از آموزش‌های نوین رسانه ای شدیم و آموزش‌های رسانه ای پایه علمی جوانه زد که در گام دوم باید به آن توجه کرد.

ایران یک کشور پهناور است و همه مناطق مختلف امکانات اینترنت و حتی لوح فشرده را ندارند و با‌وجودی که عصر، عصری نیست که رسانه بتواند بارها را به تنهایی بردارد و در راه آموزش اجتماع و همت‌ها لازم است اما باز شبکه  تلویزیونی آموزش که یک شبکه تخصصی است تنها مرجعی است که با پوشش ۹۷/۳ درصد رایگان در حال خدمت رسانی و آموزش می‌باشد.

با وجود اینکه شبکه های تلویزیونی آموزش و اینترنتی شاد در آموزش دروس هماهنگ هستند اما طی یک نظرسنجی از دانش آموزان، در بین شبکه آموزش و شاد، شبکه آموزش بیشترین امتیاز را در آموزش علم و دانش کسب کرده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۸:۲۴

شناسه خبر: 93482

مطالب مرتبط :
زبان فارسی

برگزاری اولین همایش ملی ویرایش و نگارش زبان فارسی در دانشگاه محقق اردبیلی

اولین همایش ملی ویرایش و نگارش زبان فارسی با پذیرش ۶۵ مقاله در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

درمان کروناویروس جدید با ترکیبات بیواکتیو چای تیتر ویروس را تا زیر حد قابل تشخیص کاهش داد

دانشمندان ژاپنی گزارش کردند؛

ترکیبات بیواکتیو چای تیتر ویروس کرونا را تا زیر حد قابل تشخیص کاهش داد/ بیشترین تأثیر از عصاره چای سیاه حاصل شد

دانشمندان دانشگاه پزشکی کیوتو و انستیتوی تحقیقات مرکزی ژاپن فاش کردند که درمان SARS-CoV-۲ با عصاره های چای سیاه، سبز و اولانگ باعث کاهش قابل توجهی در تیتر ویروسی شده است که در نهایت به زیر حد قابل تشخیص کاهش یافت. در میان عصاره های مختلف چای، عصاره چای سیاه بیشترین تأثیر را از خود نشان داد.

محبی

انجام نخستین تست در قم

ورود ۱۰ هزار کیت تشخیص سریع کرونا به قم

دکتر محبی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم از ورود ۱۰ هزار کیت تشخیص سریع کرونا به قم خبر داد.

اتو‌دانش اتوبوس استعدادیابی

دکتر مجید صحراگرد:

اتو‌دانش اتوبوس استعدادیابی

دکتر صحراگرد بیان کرد: اتوبوس سیار علمی تهران بزرگ «اتو‌دانش» در راستای عدالت آموزشی استعدادهای برتر نهفته را شناسایی و شکوفا می‌کند.

ثث

معاون متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان در گفتگو با علم وفناوری :

سهمیه مناطق محروم به هرمزگان اختصاص یابد/هرمزگان نیازمند عدالت آموزشی

معاون متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان گفت: با توجه به تغییر سهمیه برخی مناطق کشور به منطقه ۳ و سطح و امکانات آموزشی مناطق محروم، برای برقراری عدالت آموزشی باید سهمیه مناطق محروم به هرمزگان برگردد.

بدخشان

۴۸هزار دانش آموزان خراسان شمالی به شبکه شاد دسترسی ندارد

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: هم اکنون ازتعداد ۱۰۲ هزار و ۱۲۳ نفر از دانش آموزان دوره ابتدایی حدود ۴۸ هزار دانش آموز به شبکه شاد دسترسی ندارند که یا زیرساخت های اینترنتی و مخابراتی فراهم نیست یا دانش آموزان ابزار و گوشی مناسب برای استفاده ندارند.

عبدالعظیم قریب

مفاخر استان مرکزی؛

عبدالعظیم قریب، سیمای نجیب زبان فارسی

استاد عبدالعظیم قریب گرکانی پدر دستور زبان فارسی، ادیب معاصر ایرانی و بنیان گذار دستور زبان فارسی نوین بود.

داناب

اجرای طرح داناب در شبکه آموزشی شاد

طرح داناب در شبکه آموزشی شاد در سه سطح مربیان، دانش اموزان و مجریان راه اندازی شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب