دکتر مجید صحراگرد:

اتو‌دانش اتوبوس استعدادیابی

دکتر صحراگرد بیان کرد: اتوبوس سیار علمی تهران بزرگ «اتو‌دانش» در راستای عدالت آموزشی استعدادهای برتر نهفته را شناسایی و شکوفا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ دکتر مجید صحراگرد معاون علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری گفت: با توجه به اینکه یکی از محورهای بیانیه گام دوم انقلاب علم و پژوهش می‌باشد معاونت علمی سپاه تهران بزرگ نیز در جهت اجرایی کردن این مهم برآن شد اتوبوس سیار علمی تهران بزرگ را با عنوان «اتودانش» راه اندازی کند تا متناسب با اجرای جهاد علمی در گام دوم این ظرفیت فراهم شود تا جوانان جهادگر بتوانند در عرصه‌های مختلف علمی وارد شوند.

دکتر صحراگرد ادامه داد: اتوبوس علمی اتو‌دانش با هدف و انگیزه ایجاد عدالت آموزشی برای دانش آموزانی که در مناطق محروم قرار دارند طراحی شده است.

معاون علمی، پژوهشی و فناوری تهران بزرگ خاطر نشان کرد: گروهای جهادی که به مناطق محروم جهت خدمت رسانی اعزام می‌شوند در کنار تمام فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند فعالیت‌های جهادی، آموزش‌های تحصیلی هم دارند ولی این آموزش‌ها محدود به آموزشی تئوری و کلاسی بود که با شناسایی نبودن امکانات آزمایشگاهی در مناطق محروم برآن شدیم که اتو‌دانش را طراحی و راه اندازی کنیم تا در کنار مجموعه‌های علمی جهادگر این خلاء را هم پر کنیم تا به عدالت آموزشی برسیم.

وی بیان کرد: در راستای عدالت آموزشی و متناسب با نیاز دانش آموزان مناطق محروم به آزمایشگاه و وسائل کمک آموزشی اتوبوس علمی اتو‌دانش طراحی شد تا به نوعی بتوانیم وسائل آزمایشگاهی را برای دانش آموزان این مناطق که در کل دوره تحصیلی‌شان امکان دسترسی برایشان وجود ندارد را فرهم کنیم و در اختیارشان قرار بدهیم تا بتوانند از نزدیک این وسایل آزمایشگاهی را ببینند و لمس کنند.

معاون علمی، پژوهشی و فناوری تهران بزرگ افزود: تجهیزات آزمایشگاهی از جمله فیزیک، شیمی، زیست، نجوم و زمین شناسی که در این اتوبوس طراحی شده متناسب با آزمایشگاه‌هایی است که در کتب درسی آمده و به همراه مربیان مجربی که نسبت به این موضوع آموزش داده شده اند به مناطق محروم اعزام خواهند شد تا بتوانند آزمایش ها را برای بچه ها در سن های مختلف اجرا کنند.

دکتر صحراگرد با اشاره به اینکه اتوبوس علمی اتو‌دانش صرفا آزمایشگاه نیست و هدفش استعدادیابی می‌باشد، تصریح کرد: بخش دیگر این اتوبوس، آزمایش هوش هیجانی متناسب با کتب درسی است که برخی از این آزمایش ها را طراحی و تعبیه کردیم که با حضور در آن مناطق در قالب برگزاری مسابقات و برنامه های سرگرم آموزی این امکانات را فراهم کنیم تا بتوانیم استعداد‌های موجود در این مناطق و محدوده ها را هم به نوعی شناسایی کنیم.

وی اغادن داشت: برنامه ریزی‌هایی در این طرح صورت گرفته تا با اعزام این اتوبوس به مناطق محروم و با اجرای برنامه ها و کشف استعدادهای برتر بتوانیم این ظرفیت استعدادهای نهفته را با حمایت های مجموعه‌های حمایتی از جمله پایگاه های علمی تحت پوشش قرار دهیم تا ان شاءالله شاهد رشد و شکوفایی آنها شویم.

دکتر صحراگرد در پایان بیان کرد: اتوبوس علمی سیار اتو‌دانش آماده اجرای برنامه‌ها در مناطق محروم می‌باشد ولی به دلیل اینکه با ورود اتوبوس تجمع به وجود می‌آید و در حال حاضر با شیوع ویروس منحوس کرونا نمی‌توان تجمع داشت امیدواریم که به لطف خداوند هرچه زودتر این ویروس ازبین برود تا اتو‌دانش را جهت اجرای برنامه ها اعزام کنیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۶:۴۴

شناسه خبر: 93483

مطالب مرتبط :
خود باوری مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی

دکتر صحراگرد:

خود باوری مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی

دکتر صحرا‌گرد با بیان اینکه خود باوری مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی است تصریح کرد: اولین چیزی که می‌توان پس از پیروزی انقلاب اسلامی به آن اشاره کرد فرصت و شجاعت در فکر کردن و باور کردن است.

اتو دانش بستری برای کشف استعدادهای بالقوه

اتو دانش بستری برای کشف استعدادهای بالقوه

آموزش های قابل لمس اتوبوس علمی سیار بستری مناسب برای کشف استعدادهای بالقوه در راستای ایجاد دستاوردهای ذهنی نوجوانان در تولید محتوا و آثار علمی و مهارتی است‌.

جشنواره اتو دانش

جشنواره علمی اتو دانش

معاون علمی، پژوهشی ناحیه مالک اشتر از برگزاری جشنواره علمی اتو دانش با هدف شناسایی نخبگان، تشویق افراد به کارگروهی و همچنین ایجاد فضای همفکری در جهت کشف ایده های نو و خلاق خبر داد.

تولید علم، اصلی‌ترین موضوع در بیانیه گام دوم انقلاب می‌باشد

فرمانده ناحیه بسیج ثارالله شهرستان خارگ،

تولید علم، اصلی‌ترین موضوع در بیانیه گام دوم انقلاب می‌باشد

فرمانده به همراه مدیر علمی ناحیه بسیج ثارالله شهرستان خارگ، در راستای افزایش انگیزه بسیجیان در فعالیت‌های بسیج از پایگاه علمی خواهران (پایگاه مقاومت ام‌البنین (س)) بازدید کرد.

خبرگزاری علم و فناوری

۷۰۰ هزار خدمت آزمایشگاهی به تحقیقات قدرتمند حوزه فناوری اختصاص یافت

شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری با ارائه بیش از ۷۰۰ هزار خدمت آزمایشگاهی به توسعه این فناوری در کشور کمک کرده است.

ی

بیانیه سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام در پی ارتحال حضرت آیت الله محمد یزدی

سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام در پی ارتحال "حضرت آیت اله محمد یزدی(رحمه الله علیه)" بیانیه ای صادر کرد .

شبکه آموزش، شبکه عدالت آموزشی و فرصت‌های برابر

شبکه آموزش، شبکه عدالت آموزشی و فرصت‌های برابر

در بین شبکه های تلویزیونی آموزش و اینترنتی شاد، شبکه تخصصی آموزش بیشترین امتیاز را در آموزش علم و دانش کسب کرده است.

 دشمنان کوردل بدانند با حذف دانشمندان غیور کشور چراغ علم و دانش هرگز خاموش نخواهد شد

دکتر مجید صحراگرد:

توهم دشمن در متوقف کردن علم و دانش/ راه شهید فخری زاده ادامه دارد

دکتر مجید صحراگرد تصریح کرد: دشمنان کوردل بدانند با حذف دانشمندان غیور کشور چراغ علم و دانش هرگز خاموش نخواهد شد.

مراکز رشد محل خلاقیت و نوآوری

دکتر مجید صحراگرد:

مراکز رشد محل خلاقیت و نوآوری

در مراکز رشد شرکت های نوپا، دانش بنیان و استارتاپ ها فعالیت و محصولات فناورانه تولید می کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب