به مناسبت هفته پژوهش در قم

نشست خبری جامعة‌ المصطفی

برگزاری نشست خبری معاونت پژوهش جامعة‌ المصطفی به مناسبت هفته پژوهش، با حضور اصحاب رسانه، در سازمان مرکزی جامعةالمصطفی

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان قم ,نشست خبری معاونت پژوهش جامعة‌ المصطفی به مناسبت هفته پژوهش، با حضور اصحاب رسانه، در سازمان مرکزی جامعةالمصطفی برگزار شد.

در این نشست، که حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی و برخی مدیران و مسئولان معاونت پژوهش المصطفی حضور داشتند، معاون پژوهش جامعةالمصطفی ضمن گرامیداشت مقام شهدا، به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید فخری زاده گفت:از ۲۲ تا ۲۷ آذر هفته پژوهش است و امسال شعار هفته پژوهش، پژوهش و فضای مجازی نام گذاری شده و بیشتر محتوا با توجه به شرایط بیماری، در فضای مجازی ارائه می‌شود.

او ادامه داد:برنامه‌های این هفته هم عمدتا در فضای مجازی برگزار می‌شود و دستورالعمل‌های بهداشتی هم در برنامه‌های حضوری رعایت می‌شود.

حجت الاسلام عبادی عنوان کرد:پنج وبینار توسط صفوف المصطفی، مدارس وابسته و پیوسته در قم و شهر‌های دیگر، با دعوت از فرهیختگان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی تشریح برنامه‌های هفته پژوهش افزود:بازدید‌های تخصصی در نظر گرفته شده که نه فقط در این هفته، بلکه این بازدید‌ها به صورت مستمر صورت خواهد گرفت.

او ادامه داد:وبینار‌ها متناظر با نیاز‌های جامعه هدف و مسائل روز مثل پاسخ قرآن به نیاز‌های روز بشر، تمدن نوین اسلام و... طراحی شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی گفت:نشست مدیران معاونت پژوهش با نمایندگی مشهد، از دیگر برنامه هاست که به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار می‌شود ودرباره مسائل و پیشنهاد‌های آنان در زمینه پژوهش صورت خواهد گرفت.

بازدید از مدرسه امام المنتظراست و برگزاری وبینار با موضوع افول کرامت انسانی در غرب از دیگر برنامه‌های هفته پژوهش در این معاونت است،در پایان برنامه‌ها نیز اختتامیه خواهیم داشت و پیام هفته پژوهش به صورت آفلاین در روز ۲۷ آذر منتشر خواهد شد.

عبادی تاکید کرد:یکی از برنامه اصلی برپایی نمایشگاه پژوهش است که بخشی از آثار صفوف و انتشارات، اعم از کتاب‌ها، به فارسی و زبان‌های دیگر، در این نمایشگاه دستاورد‌های پژوهشی ارائه می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی یادآورشد:در دو سال اخیر، مقداری به خاطر شرایط ویژه، آب و رنگ هفته پژوهش کم رنگ شده است و به خاطر شرایط فعلی محدودیت‌هایی به وجود آمده است و تصمیم گرفته ایم تسلیم کامل این محدودیت‌ها نشویم و برنامه‌هایی را حتی به صورت مجازی ارائه دهیم و دستاورد‌های المصطفی را به منصه ظهور برسانیم.

یکی از نقاط قوت پژوهش المصطفی توجه به نیاز‌های جامعه هدف شده است وبیشتر به سمت نیاز‌های جامعه هدف است و از کار‌های تکراری و کار‌هایی که انگیزه لازم را پژوهشگر ندارد، جلوگیری شود.

در حال حاضر علاوه بر موضوعات تئوریک، جبران فاصله موجود با شرایط ایده آل لازم است و پژوهش‌ها باید معضلات جامعه اسلامی را حل کند،از این رو، به نیاز‌ها توجه داشته ایم.

در جامعه المصطفی به واسطه پذیرش و جذب طلاب، تنوع زبانی فراوانی داریم. علاوه بر اینکه آموزش زبان فارسی را رواج می‌دهیم و در این کار موفق بوده ایم، از زبان بومی آنان نیز استفاده می‌کنیم و آثار خود را به زبان‌های مختلف ترجمه و در دسترس مخاطبان قرار می‌دهد.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱:۲۶

شناسه خبر: 93517

مطالب مرتبط :
۴۷

رئیس دانشگاه علوم پزشکی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان؛

سمنان|«سن‌وسال» و «ژنتیک»؛ عوامل موثر بر مرگ‌ومیرهای کرونایی

دکتر نوید دانایی در نشست خبری که بدلیل رعایت پروتکل های بهداشتی به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید به تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته در قبال کرونا در ۱۰ماهه شیوع این ویروس در کشور پرداخت.

سرمست

استاندار قم تاکید کرد

ضرورت تبدیل پژوهش های علمی به ثروت

بهرام سرمست استاندار قم در مراسم تجلیل از برگزیدگان پژوهش و فناوری قم گفت : واحد های تولیدی و صنایع باید نیاز علمی خودرا از بدنه دانشگاهی با دید اقتصاد دانش بنیان رشد بدهند .

بازدید

بازدید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم از پارک علم و فناوری

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم در بازدید از پارک علم و فناوری استان گفت: هر دانشگاهی باید مرکز رشد ایده‌های خلاقانه دانشجویان باشد.

پایخ به شبهات ‌آنلاین

تبلیغ و پاسخ به شبهات به صورت آنلاین

طلاب جهادی و بسیجی مبلغین ‌آنلاین به روز

حجت الاسلام اسماعیل امیرزاده مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان قم : طلاب باید با استفاده از تکنولوژی های روز وضایف تبلیغ و جنگ فرهنگی خود را در راستای آرمانخواهی انقلاب ادامه دهند.

آیت الله یزدی

انالله و اناالیه راجعون

آیت الله محمد یزدی به دیار باقی شتافت

طی بیانیه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم فوت آیت‌الله محمد یزدی عضو مجلس خبرگان رهبری و رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را تسلیت گفت .

استانداری قم

آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر استان برگزار شد

تجلیل از۵ واحد فناور برتر استان قم

درخشش ۵ واحد فناور عضو پارک در آیین تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر

نمایشگاه قم

خبرگزاری علم و فناوری استان قم از نمایشگاهی که امسال بصورت مجازی برگزار میشود خبرداد

نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان قم

نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار استان قم از ۲۹ آذرماه تا ۵ دی ماه توسط پارک علم و فناوری استان قم به صورت مجازی برگزار می شود.

حوزه علمیه

خبرگزرای علم و فناوری استان قم خبر داد :

تولید محتوا در حوزه های علمیه قم به ۱۰ زبان زنده دنیا

مسئول مرکزارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه گفت : بیش از ۱۰ هزار طلبه در عرصه زبان فعالیت می کنند که محتوای پژوهشی و علمی را ترجمه و در سطح بین الملل نشر می دهند .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب