رئیس دانشگاه علوم پزشکی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان؛

سمنان|«سن‌وسال» و «ژنتیک»؛ عوامل موثر بر مرگ‌ومیرهای کرونایی

دکتر نوید دانایی در نشست خبری که بدلیل رعایت پروتکل های بهداشتی به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید به تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته در قبال کرونا در ۱۰ماهه شیوع این ویروس در کشور پرداخت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری - استان سمنان؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان در نشست خبری که بدلیل رعایت پروتکل های بهداشتی به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید به تشریح آخرین اقدامات صورت گرفته در قبال کرونا در ۱۰ماهه شیوع این ویروس در کشور پرداخت.

دانایی طی ارائه آماری در ۱۰ماهه شیوع کرونا در استان ابراز داشت:در بازه مذکور ۱۴ هزار بیمار کرونایی به‌صورت سرپایی و بستری درمجموع تست مثبت کرونا داشتند.

وی همچنین بیان داشت: در این فاصله زمانی ۱۰ ماهه سه هزار و ۳۲۰ نفر از بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه مرخص شدند که این میزان ۸۳.۴ درصد را شامل می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان از تعداد ۵۸۵نفر از مبتلایان منجر به فوت در شهرهای زیر مجموعه این دانشگاه بیان کرد و گفت: طی ۱۰ ماهه شروع این بیماری ۴.۱ درصد افرادی که ازنظر داشتن کرونا مورد شناسایی قرار گرفتند فوت شدند.

وی متوسط سن فوت‌شدگان را ۷۲ سال اعلام و تصریح کرد: بر مبنای تحقیقات صورت گرفته ۵۲ درصد این افراد، مرد و مابقی زن بودند و همچنین  ۶۵ درصد فوت‌شدگان افراد مسن بودند که حداقل یک بیماری زمینه‌ای داشتند که همین امر خطر مرگ را افزایش می‌دهد.

«سن‌وسال» و «ژنتیک»؛ عوامل تأثیرگذار بر مرگ‌ومیرهای کرونایی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان سمنان بیانات خودرا تکمیل کرد:امروز در مقالات متعدد علمی در دنیا، تأثیر نوع ژنتیک افراد بر شدت علائم و میزان مرگ‌ومیز ناشی از بیماری کرونا به اثبات رسیده است؛ به طور مثال حتی با توجه به وضعیت نامناسب بهداشتی و درمانی در آفریقا، تعداد مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به کرونا در این قاره به نسبت دیگر کشورها چندان بالا نیست.

دانایی افزود: افزود: طی پیک سوم کرونا عملاً از ۱۵ روز پیش به اوج ابتلا این بیماری رسیدیم که ۳۰۲ بیمار بستری ثبت شد و هم‌اکنون در شش شهرستان این استان ۱۲۰ بیمار مشکوک وجود دارد که از این تعداد تست ۶۶ بیمار مثبت بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با تاکید این مطلب که به لحاظ تعداد آزمایش‌های صورت گرفته برای کرونا سمنان رتبه سوم کشوری را دارد، خاطرنشان ساخت: در مجموعه تحت مدیریت این دانشگاه ۷۰۰ تخت وجود دارد که با ظرفیت تأمین اجتماعی به ۹۰۰ تخت می‌رسد حداکثر تعداد بیمار بستری‌شده ۳۰۲ بیمار بود یعنی اگر نگاه کنیم به حد ۵۰ درصد اشغال تخت‌ها نرسیدیم.

دانایی از افزایش تخت آی سی یو از میزان ۳۸ تخت تحت مدیریت دانشگاه به ۱۰۰ درصدخبر داد و تصریح کرد: طی ده ماهه اخیر ظرفیت تخت‌ها در شرایطی دو برابر شد که ساخت و تجهیز هر تخت ۸۰۰ تا یک میلیارد تومان هزینه دارد.

وی تاثیر اطلاع‌رسانی ها در ماه اخیر را مطلوب قلمداد کرد و بیان داشت: اگرچه آمار کاهش یافت اما نگرانی بزرگ وجود دارد تاریخ نشان داده که با عدم رعایت پروتکل‌ها مجدد شاهد اوج‌گیری آن خواهیم بود ساده‌انگاری و راحت دیدن داستان اشتباه جبران‌ناپذیر خواهد بود.

دکتر دانایی بابیان اینکه بیمارستان ۸۵ تخت خوابی مهدی‌شهر دی‌ماه تکمیل و قابل بهره برداری خواهد بود، گفت: پردیس بین‌الملل با ۳۰ درصد افزایش یافت و سه مجموعه وی آی پی نیز در حال ساخت است سامان‌دهی بدهی‌های دانشگاه از ۱۸۰ میلیارد تومان به ۵۰ میلیارد تومان رسید.

انتـــهای متن/ص

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۹:۵۳

شناسه خبر: 93527

مطالب مرتبط :
۰۲۵

مطالعات نشان می‌دهد؛

کبد چرب یک قدم تا سرطان کبد

مطالعات بیان می دارد که پروتئین متصل به RNA که در تنظیم سطح چربی کبد و خون نقش دارد، باعث ابتلا و پیشرفت بیماری کبد چرب و سرطان کبد می‌شود.

۲۵۴

جانشین فرمانده سپاه قائم «عج» استان سمنان؛

سمنان| توجه بیشتر به جهاد علمی در راستای بیانیه گام دوم انقلاب

جانشین فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان افزود: جهاد علمی از مؤلفه‌های کلیدیمطرح شده در بیانیه گام دوم انقلاب توسط امام امت است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار بگیرد.

۲۲۵۴

کارشناس حوزه روانشناسی اجتماعی مطرح کرد؛

بررسی آسیب های روابط قبل از ازدواج

بعد اجتماعی انسان تنها با ارتباط و تعامل با دیگران معنی پیدا خواهد کرد؛ زیرا ارتباط با هم نوع برای آدمی ضرورت دارد.

۰۱۴۴

رئیس علوم پزشکی استان سمنان در نشست خبری؛

سمنان|موج چهارم کرونا درصورت عدم رعایت/سهم استان سمنان در میزان فوتی ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی سمنان با نگرانی از ورود موج چهارم کرونا به این استان افزود:در صورتی که نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی‌توجهی شود باید شاهد ورود موج چهارم کرونا به استان سمنان باشیم.

کووید ۱۹

چه کسانی بیشتر در معرض کووید طولانی مدت هستند؟

مدتی است که بحث ابتلا به کووید طولانی مدت اهمیت زیادی یافته است. اما به واقع چه کسانی با چه شرایط زمینه ای بیشتر مستعد ابتلا به کووید طولانی مدت هستند؟

۴۷

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان سمنان؛

سمنان|اشتغال زایی توسط بانوی معرق کار بسیجی در شاهرود

بانوی کارآفرین شاهرودی از فعالیت هنری، کسب و کار و ایجاد شغل برای دیگر بانوان هم شهری خود شرح می دهد.

فرصتهایی در استان داریم که مغفول مانده اند/ چیزی که نیاز داریم جنبش دانشجویی پیگیری کند بحث مطالبه گری است

مدیر خبرگزاری فارس در استان اصفهان مطرح کرد؛

فرصتهایی در استان داریم که مغفول مانده اند/ چیزی که نیاز داریم جنبش دانشجویی پیگیری کند بحث مطالبه گری است

علی صالحی فعال دانشجویی و رسانه ای و مدیر خبرگزاری فارس در استان اصفهان گفت: فرصتهایی در استان داریم که مغفول مانده اند، بنابراین جنبش دانشجویی باید تغییر رویکرد بدهد و چیزی که نیاز داریم جنبش دانشجویی پیگیری کند در همه مسائل مثبت و منفی بحث مطالبه گری و موضوع مهم مطالبه جوان گرایی است.

جامعه المصطفی

به مناسبت هفته پژوهش در قم

نشست خبری جامعة‌ المصطفی

برگزاری نشست خبری معاونت پژوهش جامعة‌ المصطفی به مناسبت هفته پژوهش، با حضور اصحاب رسانه، در سازمان مرکزی جامعةالمصطفی

طرح شهید حاج قاسم سلیمانی

اجرای پرقدرت طرح شهید سلیمانی در خنج

جلسه هماهنگی و توجیهی کمیته‌های پنج‌گانه طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان خنج با هدف مقابله با کرونا برگزاری شد.

۰۲۵۴

رئیس سازمان صمت استان سمنان اعلام کرد؛

سمنان| اضافه شدن ظرفیت سپاه و بسیج در بازرسی از اصناف

رئیس سازمان صمت استان سمنان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با سپاه استان به بهره مندی از ظرفیت سپاه و بسیج در بازرسی از اصناف خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب