ابداع گوشواره ای که قند خون را کنترل می کند

محقق دانشگاه هادرزفیلد گوشواره ای ابداع کرده است که می تواند سطح گلوکز خون را از طریق لاله گوش ردیابی کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از نیواطلس؛ نظارت بر سطح گلوکز خون برای مبتلایان به دیابت نوع 1 معمولاً شامل خارش مکرر انگشت و تجزیه و تحلیل است، اما در آستانه فناوری هایی وجود دارد که نوید می دهد کارها را کمتر تهاجمی و راحت تر می کند. یک مثال تخیلی برای این گوشواره دانشجویی است که می تواند سطح گلوکز خون را از طریق لاله گوش ردیابی کند، که سازنده امیدوار است روزی بتواند به کودکان دیابتی کمک کند تا وضعیت خود را به طور مخفیانه مدیریت کنند.

گوشواره Sense Glucose دست ساخته تایرا کوزلو 22 ساله است که اخیراً فارغ التحصیل طراحی محصول از دانشگاه هادرزفیلد است. وی پس از رهبری یک گروه متمرکز از والدین دارای کودکان دیابتی، که از چالش های مدیریت ایمن شرایطی که جوانان با آن روبرو هستند، صحبت کرد، از طراحی جواهرات هوشمند الهام گرفت.

The Sense Glucose Earring is the handiwork of 22-year-old Tyra Kozlow

کوزلو گفت: حتی اگر دیابت نوع 1 تقصیر شخص مبتلا به آن نباشد و به هیچ الگوی رفتاری یا انتخابی مربوط نباشد، در افراد جوان مبتلا به این بیماری کلاله مشاهده می شود و ممکن است دو برابر احتمال کنترل قند خون ضعیف باشد. که می تواند به مشکلات بیشتر سلامتی منجر شود.

ایده این است که گوشواره لاله گوش را سوراخ کند و امواج رادیویی با فرکانس بالا را از طریق بافت اطراف به عنوان راهی برای اندازه گیری سطح قند خون پالس کند. به این ترتیب، گوشواره به نمونه های ثابت نیاز ندارد و می تواند قرائت را از طریق یک برنامه تلفن هوشمند در زمان واقعی انجام دهد. دستگاه با باتری های قابل شارژ کار می کند.

The Sense Glucose Earring works with a smartphone app to offer real-time readings on blood sugar

این از نظر روشی مشابه ایده استفاده از دوربین های تلفن های هوشمند برای اندازه گیری سطح قند خون است که در عوض به نور تابیده شده به بافت برای ایجاد تغییرات حجم خون متکی هستند. این روش در خوک ها نشان داده شده است، جایی که تغییرات در انتقال سیگنال با افزایش گلوکز ارتباط دارد و توسط گروه های تحقیقاتی مختلف در حال بررسی است، اما هنوز در انسان ثابت نشده است.

ابداع کوزلو بعنوان یکی از برگزیدگان آخرین نمایش جهانی 2020، یکی از هزاران پروژه دانشجویی است که از طریق طراحی و فن آوری مشکلات بزرگی را هدف قرار می دهند. این رویداد با هدف ایجاد خلاقیت بدون محدودیت منافع تجاری انجام می شود، و قبلاً همه چیز را از کانون های چرخ که دو برابر لباسشویی برای رانندگان کامیون های طولانی است گرفته تا تابوت های قابل تجزیه که باعث افزایش باروری خاک می شود، به ذهن متبادر کرده است.

The Sense Glucose Earring is one of the finalists of the 2020 Global Grad Show

بدین ترتیب، خلق کوزلو نسبت به یک محصول تجاری بسیار نزدیک به مفهوم طراحی است، اگرچه دو پروژه از نمایشگاه جهانی گراد امسال بودجه دریافت می کنند تا ایده های آنها را به بازار عرضه کند. کوزلوو خواه اینکه آن را به شکل فعلی خود در آنجا قرار دهد یا ابتدا چند بار از نو اختراع شود، معتقد است که پتانسیل وجود گوشواره کنترل گلوکز در آنجا وجود دارد.

کوزلو افزود: من امیدوارم که Sense به نوجوانان کمک کند تا دیابت خود را بیشتر کنترل کنند و آنها برای مدیریت وضعیت خود در اطراف دوستان خود بیشتر دلگرم شوند زیرا این یک قطعه از فناوری هوشمند است که آنها از آن استفاده خواهند کرد. با ساده سازی فرآیند نظارت، اندازه گیری ضربان قلب شما در یک ساعت هوشمند، امیدوارم که این باعث کاهش لکه ننگ شود، بنابراین بیشتر به بخشی از زندگی روزمره تبدیل می شود.

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۸:۲۳

شناسه خبر: 93532

مطالب مرتبط :
لوزالمعده

در تحقیقی جدید :

درمان دیابت در مدل های موش با کمک روش تبدیل سلولی

در یک پانکراس سالم، هورمون های انسولین و گلوکاگون به طور همزمان کار می کنند تا سطح قند خون را کنترل کنند. اما گاهی اوقات این رابطه می تواند از بین رفته و منجر به آنچه ما دیابت می نامیم شود. دانشمندان دانشگاه تگزاس با تبدیل اساسی یک نوع سلول به نوع دیگر، نشان داده اند که چگونه با بازگرداندن این تعادل ظریف می توان بیماری را در مدل های موش درمان کرد.

برگزاری رویداد کارآفرینی ایده بازار (داکا) همراه با جوایز نقدی و امکان جذب در مرکز رشد

به مناسبت هفته پژوهش؛

برگزاری رویداد کارآفرینی ایده بازار (داکا) همراه با جوایز نقدی و امکان جذب در مرکز رشد

رویداد کارآفرینی ایده بازار (داکا) با محوریت کلیه حوزه های فنی و مهندسی به مناسبت هفته پژوهش توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد با همکاری بسیج اساتید استان اصفهان و فرمانداری شهرستان برخوار برگزار می شود.

 دانش آموزان اصفهانی رتبه برتر ۲۲ امین جشنواره جوان خوارزمی با ۵ طرح برگزیده شدند/ خیلی از طرحها باید تشویق و زمینه انبوه سازی آنها فراهم شود

رئیس اداره پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان؛

دانش آموزان استان اصفهان رتبه برتر ۲۲ امین جشنواره جوان خوارزمی/ خیلی از طرحها باید تشویق و زمینه انبوه سازی آنها فراهم شود

کلیم الله بابایی رئیس اداره پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، گفت: دانش آموزان اصفهانی رتبه برتر ۲۲ امین جشنواره جوان خوارزمی با ۵ طرح برگزیده شدند، خیلی از طرحها باید مورد تشویق قرار گیرد و زمینه انبوه سازی آنها فراهم شود

برنامه جامع توسعه سنواتی آموزشهای فنی و حرفه ای و کار دانش استان اصفهان در برنامه هفتم توسعه(افق ۱۴۰۴) تدوین شد/ سالانه ۱۲ هنرستان از نوع تیپ چهار رشته ای در مناطق پرجمعیت استان باید احداث شود

رئیس اداره آموزش فنی و حرفه ای و کار دانش استان اصفهان،

برنامه جامع توسعه سنواتی آموزشهای فنی و حرفه ای و کار دانش استان اصفهان در برنامه هفتم توسعه(افق ۱۴۰۴) تدوین شد/ سالانه ۱۲ هنرستان از نوع تیپ چهار رشته ای در مناطق پرجمعیت استان باید احداث شود

پیمان شاهپوری رئیس اداره آموزش فنی و حرفه ای و کار دانش استان اصفهان، با اعلام این خبر که برنامه جامع توسعه سنواتی آموزشهای فنی و حرفه ای و کار دانش استان اصفهان در برنامه هفتم توسعه(افق ۱۴۰۴) تدوین شده و در هفته پژوهش رونمایی می شود، گفت: سالانه ۱۲ هنرستان از نوع تیپ چهار رشته ای در مناطق پرجمعیت استان باید احداث شود.

فناوری

با همکاری محقق ایرانی تحقق یافت

ترکیب دوربین گوشی های هوشمند و فناوری CRISPR برای آزمایش سریع COVID ۱۹

محققان دانشگاه برکلی با همکاری محقق ایرانی خود مفق به ابداع دستگاهی شدند که می تواند برای شناسایی بسیاری از بیماری های ویروسی دیگر اصلاح شود.

فرصتهایی در استان داریم که مغفول مانده اند/ چیزی که نیاز داریم جنبش دانشجویی پیگیری کند بحث مطالبه گری است

مدیر خبرگزاری فارس در استان اصفهان مطرح کرد؛

فرصتهایی در استان داریم که مغفول مانده اند/ چیزی که نیاز داریم جنبش دانشجویی پیگیری کند بحث مطالبه گری است

علی صالحی فعال دانشجویی و رسانه ای و مدیر خبرگزاری فارس در استان اصفهان گفت: فرصتهایی در استان داریم که مغفول مانده اند، بنابراین جنبش دانشجویی باید تغییر رویکرد بدهد و چیزی که نیاز داریم جنبش دانشجویی پیگیری کند در همه مسائل مثبت و منفی بحث مطالبه گری و موضوع مهم مطالبه جوان گرایی است.

امواج صوتی

با نظارت محقق ایرانی تحقق یافت؛

استفاده از امواج صوتی برای انتخاب اسپرم با کیفیت بالا

محققان دانشگاه موناش به رهبری محقق ایرانی خود، از امواج صوتی و دینامیک سیالات در ایجاد رویکرد جدید اسپرم های با کیفیت بالا برای تولید مثل استفاده کرده اند.

نوشیدن قهوه بعد از صبحانه یا قبل از آن/ تاثیر منفی آن بر کنترل قند خون

بر اساس جدیدترین تحقیقات؛

نوشیدن قهوه بعد از صبحانه یا قبل از آن/ تاثیر منفی آن بر کنترل قند خون

براساس جدیدترین تحقیقات دانشمندان، نوشیدن یک فنجان قهوه در اولین ساعات صبح پس از بیدار شدن از خواب می‌تواند تاثیر منفی بر کنترل قند خون بگذارد که خود عاملی برای ابتلا به بیماری دیابت و عارضه‌های قلبی است.

فیلم مونتاژ روده ای، جذب گلوکز را برای درمان دیابت مسدود می کند

فناوری جدید محققان MIT؛

فیلم مونتاژ روده ای، جذب گلوکز را برای درمان دیابت مسدود می کند

اکنون یک فیلم مصنوعی جدید ساخته شده توسط محققان MIT می تواند با توانایی جمع شدن خود در روده و جلوگیری از جذب گلوکز و حل شدن ایمن آن، به ابزاری قدرتمند در کمک به مدیریت بیماری تبدیل شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب