مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر؛

مسئولین و مردم باید از اپلیکیشن بومی حمایت کنند/ایران توانایی داشتن یک اپلیکیشن قوی دارد

فرزاد سیمی، مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: محدودیت‌ها و خواسته‌های جدید واتس‌اپ عملاً یادآور نقطه‌ضعف همیشگی ما در خصوص نداشتن یک پلتفرم بومی قدرتمند است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ فرزاد سیمی، مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار داشت: محدودیت‌ها و خواسته‌های جدید واتس‌اپ عملاً یادآور نقطه‌ضعف همیشگی ما در خصوص نداشتن یک پلتفرم بومی قدرتمند است.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج استان بوشهر ادامه داد: این اتفاق یادآور غفلت دست‌اندرکاران جهت حمایت از اپلیکیشن‌ها و پلتفرم و رسانه‌های داخلی و به‌صورت کلان‌تر راه‌اندازی اینترنت ملی است.

وی با بیان عدم آزادی بیان در پیام‌رسان‌های خارجی تصریح کرد: ما حتی اگر بخشی از سرور یک اپلیکیشن خارجی را در ایران داشته باشیم نمی‌توانیم با استفاده از آن پیام انقلاب اسلامی را صادر و از ظرفیت فضای مجازی استفاده کنیم.

این مقام مسئول بیان کرد: در موضوع عدم خرید واکسن کرونا که توسط مقام معظم رهبری اعلام شد باتوجه‌به اینکه پیام‌رسان‌های خارجی در اختیار ما نیست و کنترلی بر آن‌ها وجود ندارد پیام‌رسان‌ها و شرکت‌های پشتیبان این پیام‌ها را حذف کردند.

سیمی افزود: آن‌ها می‌دانستند که تبعات رسانه‌ای نخریدن واکسن توسط یک کشور می‌تواند موجی را در جهت نخریدن این واکسن توسط دیگر کشور‌ها راه بیاندازد، با توجه به نحوه عملکرد نظام سلطه که در بستر فضای مجازی است، به ویژه فشارهایی که میشه گفت از شرکت های ذی نفع بر شبکه های اجتماعی وارد می‌شد این پیام ها را حذف کردند تا شاهد واکنشی که مردم نسبت به آن پیام‌ها داشتند نباشند و این موضوع بار منفی نداشته باشد.

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج بوشهر عنوان کرد: حتی ترامپ که به‌نوعی رهبری نظام سلطه را برعهده دارد و خیلی از آشوب‌ها در فضای مجازی را راه می‌اندازد، کار به جایی رسید که شرایط بر او هم تنگ آمد و حال صفحه‌های اجتماعی او یکی پس از دیگری مسدود می‌شوند؛ ارتباط او در این فضا هرگاه به ضرر این نظام باشد با او برخورد و نمی‌تواند از این فضا استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: بااین‌همه پیشنهاد حقیر به عموم مردم استان این است که در صورت امکان از اپلیکیشن‌های ایرانی و پلتفرم های بومی استفاده کنند؛ از مسئولین هم تقاضا دارم که همهٔ سعی و تلاششان در این بستر داشته باشند تا ما بتوانیم یک پلتفرم قدرتمند حداقل در سطح غرب آسیا داشته باشیم که در جهت حفظ یکپارچگی و صدور پیام حق انقلاب اسلامی از آن استفاده کنیم.

 

خبرنگار: سینا ناجی

پایان پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱:۰۸

شناسه خبر: 93582

مطالب مرتبط :
ویژگی‌های یک پژوهشگر موفق: تقوا، اخلاص، امانتداری، بصیرت دینی، پرهیز از یاس

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر:

ویژگی‌های یک پژوهشگر موفق: تقوا، اخلاص، امانتداری، بصیرت دینی، پرهیز از یاس

کارگاه آموزشی پرسشگران با حضور مسئولین علمی شهرستان‌ها و پرسشگران جهت توانمدسازی پرسشگران به منظور به روزرسانی معلومات و تربیت نیروی پرسشگر کارآمد و امانت‌دار بسیجی برای استفاده در نظر سنجی‌ها و برنامه‌های پژوهشی ملی و استانی در سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر برگزار شد.

حمایت از شرکت‌های دانش‌پایه، امنیت سایبری را افزایش می‌دهد

مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر؛

حمایت از شرکت‌های دانش‌پایه، امنیت سایبری را افزایش می‌دهد

شرکت‌های دانش‌پایه توانمند در زمینه امنیت سایبری در کشور در حال فعالیت هستند و حمایت از آنان می‌توانند امنیت سایبری را افزایش دهد زیرا در صورت نبود امنیت سایبری، اطلاعات کاربران به سادگی مورد سوءاستفاده یا سرقت قرار می‌گیرد.

جاسوسی

رژیم صهیونیستی از پیام‌های واتس‌اپ جاسوسی می‌کند

واتساپ می‌گوید تیم مهندسان آن در سان‌فرانسیسکو و لندن در حال کار بر روی ترمیم این رخنه امنیتی هستند. در بیانیه آنها آمده است: «حمله مذکور از فعالیت‌های شرکتی حکایت می کند که با دولت‌ها و سازمان‌های جاسوسی همکاری می‌کند. این بدافزار موبایل کاربران را تحت کنترل در می‌‌آورد.»

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب