به تازگی روی داد :

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها : واکنش های شدید آلرژیک به واکسن های COVID ۱۹ بسیار نادر است

سایت های واکسن هنوز باید برای واکنش خطرناک، اما قابل درمان آماده باشند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از Sciencenews، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در 6 ژانویه اعلام کردند، از حدود 1.9 میلیون دوز واکسن فایزر که در ایالات متحده تجویز شده است، 21 مورد واکنش آلرژیک شدید به واکسن گزارش شده است.

نانسی مسونیه، مدیر مرکز ملی ایمنی و بیماریهای تنفسی در یک نشست خبری در 6 ژانویه گفت: آنافیلاکسی که تاکنون دیده شده است - 11.1 مورد در هر 1 میلیون دوز واکسن - بیشتر از واکسن آنفولانزا است که 1.3 مورد در هر 1 میلیون دوز است. وی همچنین گفت میزان واکنش ها به واکسن های COVID 19 هنوز هم بسیار نادر است. این واکسن ها ایمن و موثر هستند. ما داده های خوبی برای نشان دادن این مسئله داریم.  وی گفت، سیستم های نظارتی کشور برای عوارض جانبی واکسن فوق العاده قوی هستند و تنها چیزی که ما دیده ایم این واکنش های شدید آلرژیک است. 

مقامات کنترل بیماری و پیشگیری بیماری ها گفتند، سایتهایی که واکسن COVID 19 تزریق می کنند باید بتوانند علائم آنافیلاکسی را تشخیص دهند - که در صورت بروز، به احتمال زیاد اندکی پس از واکسیناسیون اتفاق می افتد - و برای درمان آن آماده باشند و افرادی که در نتیجه هر علتی سابقه آنافیلاکسی دارند باید پس از دریافت واکسن COVID 19 به مدت 30 دقیقه تحت نظر قرار گیرند.

آنافیلاکسی که می تواند زندگی را تهدید کند، نیاز به درمان فوری با اپی نفرین دارد. انگلستان، که ایمن سازی جمعیت خود را در برابر COVID 19 با واکسن Pfizer از 8 دسامبر آغاز کرد، اولین کشوری بود که موارد واکنش آلرژیک شدید به دنبال واکسیناسیون را گزارش کرد.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در 21 گزارش در ایالات متحده، که شامل واکسیناسیون های انجام شده از 14 تا 23 دسامبر است اعلام کرد این  واکنش های آلرژیک فقط با واکسن Pfizer بوده است. مقامات بهداشتی هنوز نمی دانند که علت واکنش آلرژیک پس از واکسیناسیون چیست.

در این مطالعه هیچ مرگ ناشی از آنافیلاکسی گزارش نشده است. نوزده نفر از 21 نفر تحت درمان با اپی نفرین قرار گرفتند و چهار نفر در بیمارستان بستری شدند. هفت نفر از افراد گزارشگر در گذشته دچار آنافیلاکسی شده بودند. مقامات مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها توصیه می کنند افرادی که سابقه آنافیلاکسی دارند قبل از گرفتن این واکنش به شخصی که این واکسن را تزریق می کند هشدار دهند.

مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها به نظارت بر این واکنشها ادامه می دهد. از زمان تجزیه و تحلیل داده های گزارش، تعداد کل واکنش های گزارش شده در ایالات متحده اندکی رشد کرده و به 29 مورد رسیده است. برخی از این موارد جدید مربوط به واکسیناسیون با واکسن Moderna COVID 19 بود.

زمان انتشار: یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶:۰۲

شناسه خبر: 93588

مطالب مرتبط :
بهداشت

به همت بسیج علمی پژوهشی ثلاث باباجانی برگزار شد:

دوره آموزشی پیشگیری از کرونا و بیماری های واگیر در راستای حفظ سلامت خانواده ها

معاونت بسیج علمی پژوهشی سپاه شهرستان ثلاث باباجانی، دوره آموزشی پیشگیری از ویروس منحوس کرونا و بیماری های واگیر را در راستای حفظ سلامت خانواده ها برگزار نمود.

واکسن شخصی سازی سرطان پوست اثر طولانی مدت را نشان می دهد

واکسن فایزر منجر به آلرژی می‌شود+عکس

دو نفری اولی که در کشور بریتانیا واکسن فایزر را دریافت کردند، واکنش‌های آلرژیکی از خود نشان دادند.

ارلذلراذلر

پاسخ به پرسشی مهم :

آیا تأخیر در تزریق دوز دوم واکسن می تواند منجر به خطرناک تر شدن سویه های ویروس کرونا شود؟

برخی از کارشناسان نگران هستند که این استراتژی می تواند ویروس را به روش های مضر تکامل بخشد.

سید نصیر حسینی

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد

مانع تراشی دشمنان بر سر راه پیشرفت علمی ایران/ تولید واکسن بومی کرونا یک موفقیت علمی مهم است

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: دشمنان برای مانع تراشی بر سر راه رشد، توسعه و پیشرفت علمی کشور تلاش کرده و در این زمینه نیز از هیچ اقدامی دریغ نمی کنند.

خبرگزاری علم و فناوری

حتی اگر از واکسن آمریکایی آسیب ببینید، حق شکایت ندارید!

براساس قانونی که در آمریکا به تصویب رسیده، افرادی که دچار عوارض تزریق واکسن کرونا می‌شون اجازه شکایت از شرکت‌های ساخت واکسن و دولت آمریکا را ندارند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب