در جلسه کارگروه نظام مهندسی ساختمان بسیج مهندسین عمران فارس عنوان شد:

ضرورت بازنگری در قانون نظام مهندسی ساختمان/ برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های فرهنگی مهندسان فارس

جلسه کارگروه تخصصی نظام مهندسی ساختمان سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، جلسه کارگروه تخصصی نظام مهندسی ساختمان سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری با حضور مهندس رحیم خورشیدی جانشین سازمان، دکتر مرتضی شریفی معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای فارس، مهندس حبیب پور معاون پژوهشی دانشگاه  و تعدادی از اعضای کارگروه بارعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد .

در این جلسه در خصوص ضرورت بازنگری در قانون نظام مهندسی ساختمان، برگزاری میز خدمت، تعامل با سازمان های مرتبط با مهندسان جهت پیگیری مشکلات مهندسان در خصوص مجری ها، اشتغال مهندسین و...تبادل نظر شد.

شریفی در خصوص تمرکز بر قانون نظام مهندسی و ارائه نظرات اصلاحی به نمایندگان محترم مجلس و تعامل با ادارات مختلف را لازم دانست.

وی با اشاره به وجود ۳۰هزار مهندس در استان و وجود ۶۰شهید والا مقام از این صنف به اهمیت اجرای فعالیت های فرهنگی و بخصوص در روز مهندس اشاره کرد.

خورشیدی، مطالبه گری از سازمان های مرتبط با مهندسان، شبکه سازی و بهره برداری از ظرفیت متخصصین حوزه عمران و معماری را اصلی ترین مأموریت بسیج مهندسین عمران و معماری عنوان کرد.

وی با اشاره به این نکته که رویکرد بسیج مهندسین عمران صنفی است، افزود: یکی از برنامه های بسیج مهندسین، تشکیل کارگروه‌های تخصصی برای تخصصی و کاربردی کردن امور می باشد.

 

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۶:۱۲

شناسه خبر: 93594

مطالب مرتبط :
روز مهندس

مهندسین امروز، میراث داران دانش و تمدن ايراني

هادیان گفت: روز مهندس به تمام کسانی که مهندسی را درک کردند، به تمام کسانی که پلی ساختند از انتهای بن بست کوچه ی رفاه تا بیکران، به تمام کسانی که خود را شبانه روز وقف کردند تا همگان شبانه روزی روشن داشته باشند، به تمام کسانی که لذتش را فهمیدند نه آنان که تنها به نامش خوانده شدند، مبارک.

مشتری

آيا خورشید جدیدی می‌تواند وارد منظومه شمسی شود؟

مشتری بزرگترین سیاره منظومه شمسی بعد از ستاره خورشید است. شاید این سوال مطرح شود که چرا مشتری سیاره است؟ و آیا میتواند به ستاره ای چون خورشید بدل شود؟

کارآفرینی

مدیر استارت آپ خودآفرینی در گفتگو با علم و فناوری:

کارآفرینی در خارج از کشور ساده‌تر است/ ترویج استارت آپ در کشور برد-برد می باشد

رحیم خورشیدی گفت: کارآفرینی در خارج از ایران ساده تر است زیرا بروکراسی اداری کمتر و زیر ساخت ها و شفاف سازی ها، بیشتر رعایت می شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب