رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور گفت؛

افزایش بیش از ۷۰۰ کد رشته در دانشگاه فنی و حرفه ای در دوسال اخیر/ روی کیفیت آموزش مهارتی باید جدی تر رفتار کنیم

ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در سفر به استان اصفهان از چند دانشکده و کارگاههای دانشگاه فنی شهید مهاجر بازدید و چند پروژه عمرانی را افتتاح کرد و در نشستی با روسای دانشکده ها و آموزشکده های فنی و حرفه ای استان اصفهان، با بیان این که در دوسال اخیر بالای ۷۰۰ کد رشته اضافه کردیم، گفت: روی کیفیت آموزش مهارتی باید جدی تر رفتار کنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در سفر به استان اصفهان به همراه محسن دوازده امامی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان اصفهان و رئیس حراست این دانشگاه در استان از چند دانشکده و کارگاههای دانشگاه فنی شهید مهاجر بازدید و چند پروژه عمرانی را افتتاح کرد؛ در ادامه نشستی با روسای دانشکده ها و آموزشکده های فنی و حرفه ای استان اصفهان، با بیان این که در دوسال اخیر بالای 700 کد رشته اضافه کردیم، گفت: روی کیفیت آموزش مهارتی باید جدی تر رفتار کنیم.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور  با بیان این که هدف اصلی ارتقای کمی و کیفی آموزش است که الزاماتی طلب می کند و سعی می کنیم این الزامات مختلف را فراهم کنیم، اظهار کرد: زیرساخت فضایی و عمرانی  موضوعی مهم است.

صالحی عمران اظهار کرد:  با وجود منابع مالی بسیار کمی که وجود دارد سعی کردیم کلیه پروژه ها را فعال نگه داریم دفتر عمرانی و فنی هم تلاش کرده این حوزه را فعال نگه دارد در کنار آن تجهیزات را بعنوان یکی از الزامات و ملزومات اصلی ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای دیدیم.

 

بودجه دانشگاه فنی و حرفه ای از سال گذشته 200 میلیارد تومان شد

وی افزود: از ده بیست میلیارد سالانه بودجه دانشگاه فنی حرفه ای سال قبل به بالای 200 میلیارد رسید و امسال هم در بودجه 1400 پایدار شد، انشاالله یادگار بماند و حتی بالاتر هم برود که بتوانیم 3400 کارگاه و آزمایشگاهی که وجود دارد را تجهیز کنیم؛ البته امکان پذیر نیست با این بودجه ها بخشی باید توسط صنعت و واحدهای تولیدی صورت بگیرد، در استان اصفهان واحدهای کوچک و بزرگ اقتصادی و صنعتی را دعوت کنید کارگاههای راه اندازی که برند ملی و محصولات ملی مورد توجه قرار بگیرد.

 

سیستم آموزش دانشگاه فنی و حرفه ای باید دوگانه باشد

صالحی عمران تاکید کرد: اعتقاد دارم سیستم آموزش باید سیستم دوگانه باشد یک بخشی داخل دانشگاه یک بخشی داخل صنعت باشد همه جای دنیا هم این گونه است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با بیان این که هیات علمی هم یکی از ستونهای آموزش مهارتی است که سهمیه ها بسیار محدود است، گفت: امسال حدود 80  عضو هیات علمی جذب داشتیم..  

وی با بیان این که باید اساتید حق التدریس را افزایش دهیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر  20 هزار نیروی حق التدریس داریم که پرداخت در بودجه پیش بینی نشده از بودجه جاری است.

 

افزایش بیش از 700 کد رشته در دانشگاه فنی و حرفه ای در دوسال اخیر

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در خصوص تعداد کد رشته های این دانشگاه، بیان کرد: وزارت علوم سخت گیریهای خود را دارد  در مرحله آمایش و ساماندهی آموزش عالی هستیم، در دوسال اخیر بالای 700 کد رشته اضافه کردیم، باید مبتنی برآمایش عمل کنیم رشته هایی که داوطلب و بازار کار ندارد حتما باید تعطیل کنیم و رشته های نوی که حتما بازار کار وجود داشته باشد توجیهات منطقی  و مستندات داشته باشد که کد رشته های خود را افزایش دهیم.

وی اذعان کرد: به هر حال سیاست وزارت علوم و سیاست کشور بر توسعه آموزش مهارتی است اما الزاماتی هم طلب می کند؛ کارگاه  و مربی و استاد و تجهیزات می خواهد نمی شود بدون اینها آموزش مهارتی داشته باشیم آموزش مهارتی بدون کیفیت را پذیرا نیستم.

 

روی کیفیت آموزش مهارتی باید جدی تر رفتار کنیم

صالحی عمران با اشاره به این که اشتیاقی ندارم که توسعه دهیم کمیت آموزش  مهارتی بدون این که تاثیری در رشته ها وجود داشته باشد، گفت:دانشجویان و خانواده ها باید انگیزه پیدا کنند اگر می خواهیم در آینده آموزش مهارتی بیشتری باشد حتما روی کیفیت آموزش مهارتی باید جدی تر رفتار کنیم و. این سیاست هست و می دانم که آموزشهای مهارتی چه الزاماتی طلب می کند.

وی با بیان این که تعداد آموزشکده های ما بسیار زیاد است امسال حدود 79 هزار پذیرش داشتیم، تاکید کرد: کیفیت اصل اساسی در آینده آموزشهای مهارتی ماست.  

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به سیستم آموزش که امسال بصورت مجازی بود، تصریح کرد: تاکید کردیم که خلاقیت و نوآوریها را باید به استانها داد یک مقدار اختیار داشته باشند این که بتوانند آموزش مجازی را ادامه دهیم اگر شرایط کرونا  ادامه پیدا کند آموزش مجازی را ادامه خواهیم داد و حتما آموزش بصورت ترکیبی خواهد بود.

وی ادامه داد: آموزش مجازی مزایا و معایبی دارد برای انتقال شایستگی و مهارتها که باید از این سیستم استقبال کرد دانشگاه هم با علیرغم گرفتاریهای زیاد موفق بوده با این حال چالشهایی هم بوده است، اما کم و بیش باید با رعایت پرتکلها آموزشهای مهارتی حضور دانشجو  هم اتفاق بیفتد.

صالحی عمران با اشاره به این که بخش خیرین هم باید جابیندازیم، بیان کرد: تصویر روشنی از آینده هم باید وجود داشته باشد همه مشتاق آموزش مهارتی هستیم، سیاست روی آموزش کمی نیست.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در سفر به اصفهان به همراه محسن دازده امامی رئیس دانشگاه فنی و حرفه استان اصفهان و محمد  کیانپور رییس حراست این دانشگاه از آموزشکده فنی دختران نجف آباد، آموزشکده دختران اصفهان، آموزشکده فنی پسران شماره ۲اصفهان (سروش) همچنین کارگاههای دانشگاه فنی شهید مهاجر بازدید و تعدادی از پروژه های عمرانی  از جمله زمین چمن، خوابگاه متاهلین، موتور خانه بخار رستوران دانشگاه مهاجر، محوطه دانشگاه آموزشکده دختران اصفهان و سوله کارگاهی آموزشکده سروش را افتتاح کرد.

 

انتهای پیام/

 معصومه صادقی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 93595

مطالب مرتبط :
دستگاه تراز قله‌بر توسط دانشجویان دانشگاه فنی شهید مهاجر اختراع شد

اولین نمونه در نوع خود است؛

دستگاه تراز قله‌بر توسط دانشجویان دانشگاه فنی شهید مهاجر اختراع شد

دستگاه تراز قله‌بر یک کنترلر برای جلوگیری از خسارات و آسیب‌های مکانیکی در قله‌بر واحد‌های سنگ‌بری با تلاش سه نفر از دانشجویان الکترونیک، برق و قدرت دانشگاه فنی شهید مهاجر اصفهان طراحی و تولید شد. این دستگاه که مراحل انتهایی ثبت اختراع را می‌گذراند اولین نمونه در نوع خود است که با دقت بالایی از این مشکل جلوگیری می کند.

داروی تلاگلناستات، پرتودرمانی سرطان سر و گردن را موثرتر می کند

محققان دانشگاه سین سیناتی گزارش کردند؛

داروی تلاگلناستات، پرتودرمانی سرطان سر و گردن را موثرتر می کند

محققان دانشگاه سین سیناتی در یک مطالعه پرتودرمانی را با دارویی تایید شده (تلاگلناستات) ترکیب و در مدل های حیوانی دریافتند که این دارو به تنهایی رشد سلولهای سرطانی سر و گردن را تا ۹۰٪ کاهش می دهد و همچنین تأثیر پرتودرمانی را در حیوانات دارای تومورهای سر و گردن ۴۰٪ افزایش می دهد.

عامل تصویربرداری جدید به اندازه گیری سلامت کلیه کمک می کند

با همکاری یک محقق ایرانی در دانشگاه واشنگتن؛

عامل تصویربرداری جدید به اندازه گیری سلامت کلیه کمک می کند

یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه واشنگتن شامل نویسندگان ادوین بالدلومار، دیوید ریچرت و کوروش شوقی عامل تصویربرداری با نام RadioCF برای کمک به ارزیابی کلیه های اهدایی و ابزاری بالینی برای ارزیابی سلامت کلیه ایجاد کردند، با این ابزار محققان توانستند تعداد نفرون ها را در کلیه موش های زنده و در کلیه انسان شمارش کنند.

شوینده های صنعتی زیستی با تکنولوژی یونی برای اولین بار در ایران طراحی و تولید شد

توسط محققان اصفهانی؛

شوینده های صنعتی زیستی با تکنولوژی یونی برای اولین بار در کشور طراحی و تولید شد

شوینده های صنعتی زیستی با تکنولوژی یونی برای اولین بار با مزیتهای رقابتی متعدد در کشورتوسط محققان شرکت زیست روانکار پویا مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان طراحی و تولید شد، محصول ایرانی با مزیت رقابتی با نمونه های آلمان و کره جنوبی کاهش قیمت حدود ۵۰ تا ۷۰ درصدی را ایجاد کرده است.

https://www.news-medical.net/news/۲۰۲۱۰۱۲۲/Study-shows-disproportionate-impact-of-COVID-۱۹-on-Black-and-Asian-populations.aspx

پزشکان دانشگاه کوئین مری لندن گزارش کردند؛

مطالعه تأثیر نامتناسب کووید۱۹ بر جمعیت سیاه پوست و آسیایی را نشان می دهد

پزشکان دانشگاه کوئین مری لندن بر اساس مطالعه ای روی ۱۷۳۷ بیمار گزارش کردند: بیماران دارای زمینه های آسیایی و سیاه پوست از نرخ نامتناسب مرگ زودرس کووید۱۹ رنج بردند. پس از سازگاری برای سن و جنس، بیماران از نژاد آسیایی ۴۹/۱ برابر در مقایسه با بیماران سفید پوست و بیماران از پس زمینه سیاه ۳۰/۱ برابر بیشتر احتمال مرگ داشتند.

واکسن شخصی سازی سرطان پوست اثر طولانی مدت را نشان می دهد

محققان موسسه سرطان دانا-فاربر گزارش کردند؛

واکسن شخصی سازی سرطان پوست اثر طولانی مدت را نشان داد

تحقیقات جدید محققان موسسه سرطان دانا-فاربر منتشر شده در مجله نیچر به تشریح اثر طولانی مدت یک نوع جدید واکسن سرطان می پردازد. این واکسن بر روی هشت بیمار مبتلا به سرطان پوست نشان داد که درمان آزمایشی پاسخ های ایمنی با دوام و مداوم به سلول های سرطانی را تا چهار سال بعد ارائه می دهد.

استنت

تنفس راحت تر با استنت های تجزیه پذیر

محققان برای اولین بار استفاده موفقیت آمیز از یک استنت نای آلیاژ منیزیم کاملاً تجزیه پذیر را نشان می دهند که در تصویر تخریب می شود و نیازی به حذف ندارد.

۲۲۲

ناو بندر مکران افتخاری زرین در کارنامه کشتی سازی داخلی

گزارش علم وفناوری از به آب انداختن ناوبندرمکران / مأموریت ناوبندر مکران برای برقراری امنیت دریایی

ناو بندر مکران" اولین و بزرگترین ناو بندر خاورمیانه با فرمان سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به دریا انداخته شد.

۰۲۵

براساس ارزیابی های صورت گرفته؛

سمنان| افزایش ۸درصدی چاقی دانش آموزان در استان سمنان

مدیرکل آموزش‌وپرورش سمنان با توجه به افزایش هشت‌درصدی چاقی بین دانش آموزان استان بیان داشت: با وجود شیوع کرونا و آموزش‌های مجازی برای درس تربیت‌بدنی اقدامات لازم در دستور کار قرار خواهد گرفت.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب