داشتن علائم کرونا پس از ۶ ماه بعد از بهبود

۷۶ درصد از بیماران ۶ ماه پس از عفونت و ابتلا به COVID_۱۹ هنوز هم علائم ها را دارند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، بر اساس مطالعه ای که روز شنبه منتشر شد ، دانشمندان گفتند كه بیش از سه چهارم افرادی كه با COVID-19 بستری شده اند حداقل پس از شش ماه از یك علامت رنج می برند كه به گفته دانشمندان نیاز به تحقیقات بیشتر در مورد اثرات ویروس كرونا طولانی است.

این تحقیق که در مجله پزشکی Lancet منتشر شد و صدها بیمار را در شهر ووهان چین مشارکت داد از جمله موارد اندکی است که علائم طولانی مدت عفونت COVID-19 را ردیابی می کند.

این مطالعه نشان داد که خستگی یا ضعف عضلانی شایعترین علائم است در حالی که افراد همچنین مشکلات خواب را گزارش می کنند.

بن كائو نویسنده ارشد از مركز ملی طب تنفسی نیز گفت: "از آنجا كه COVID-19 بیماری جدیدی است  ما تازه در حال فهمیدن برخی از تأثیرات طولانی مدت آن بر سلامتی بیماران هستیم."

 

همچنین این استاد دانشگاه نیزگفت: "این تحقیق لزوم مراقبت مداوم از بیماران را پس از ترخیص از بیمارستان بویژه بیماران مبتلا به عفونت های شدید را تأکید می کند."

 

وی افزود: "کار ما همچنین بر اهمیت انجام مطالعات پیگیری طولانی تر در جمعیت های بزرگ تأکید می کند تا طیف کاملی از تأثیرات COVID-19 بر روی افراد را درک کند."

سازمان بهداشت جهانی گفته است که این ویروس خطر جدی برای برخی از افراد را به دنبال دارد حتی در میان جوانان بجز افراد سالمی که در بیمارستان بستری نشده اند.

 

در مطالعه جدید 1733 بیمار COVID-19 از ژانویه تا مه سال گذشته از بیمارستان Jinyintan در ووهان مرخص شده اند. بیمارانی که میانگین سنی آنها 57 سال بود و بین ژوئن و سپتامبر ویزیت شدند و به سوالات مربوط به علائم و کیفیت زندگی مرتبط با سلامتی پاسخ دادند. محققان همچنین معاینات بدنی و آزمایشات آزمایشگاهی را انجام دادند.

 

این مطالعه نشان داد که 76 درصد از بیمارانی که در این پیگیری شرکت کردند (1265 مورد از 1655 نفر) اظهار داشتند که هنوز علائمی دارند.

خستگی یا ضعف عضلانی 63 درصد گزارش شده است در حالی که 26 درصد آنها دارای مشکلات خواب بودند.

این مطالعه همچنین بر روی 94 بیمار انجام شد که به عنوان بخشی از آزمایش دیگر سطح آنتی بادی خون در اوج عفونت ثبت شد.

وقتی این بیماران پس از شش ماه دوباره آزمایش شدند سطح آنتی بادی های خنثی کننده آنها 52.5 درصد کمتر بود.

 

نویسندگان گفتند که این امر نگرانی در مورد احتمال عفونت مجدد COVID-19 را افزایش می دهد ، اگرچه آنها گفتند که برای روشن شدن چگونگی تغییر ایمنی در برابر ویروس با گذشت زمان ، نمونه های بزرگتری لازم است.

 

در یک مقاله نظری که در The Lancet ، Monica Cortinovis ، Norberto Perico و Giuseppe Remuzzi ، از موسسه تحقیقاتی ماریو نگری IRCCS ایتالیا منتشر شد نیز اظهار داشت که عدم اطمینان در مورد عواقب طولانی مدت بیماری همه گیر وجود دارد.

 

آنها گفتند: "متأسفانه گزارشات کمی در مورد تصویر بالینی پس از COVID-19 وجود دارد و اضافه کردند که آخرین مطالعه مناسب و به موقع بود.”

 

در پایان نیز بیان شد که تحقیقات چند رشته ای طولانی مدت در ایالات متحده و انگلیس به درک بهتر و کمک به توسعه روش های درمانی برای کاهش پیامدهای طولانی مدت COVID-19 بر روی چندین اندام و بافت کمک می کند.

 

این مقاله در sciencealert منتشر شده است.

حسین استواری

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۵:۰۷

شناسه خبر: 93596

مطالب مرتبط :
ارلذلراذلر

پاسخ به پرسشی مهم :

آیا تأخیر در تزریق دوز دوم واکسن می تواند منجر به خطرناک تر شدن سویه های ویروس کرونا شود؟

برخی از کارشناسان نگران هستند که این استراتژی می تواند ویروس را به روش های مضر تکامل بخشد.

الذلبریزبلر

در کشفی جدید :

آنچه همه گیری ویروس کرونا می تواند در مورد راه های کاهش آلودگی هوا به ما بیاموزد

در حالی که تعطیلی های ناشی از همه گیری کووید ۱۹، آلودگی هوا را برطرف نکرد، اما باعث ایجاد یک آزمایش طبیعی برای مطالعه راه های کاهش آلودگی هوا گردید.

کرونا

تکذیب مشاهده مورد مشکوک کرونای جهش یافته در مازندران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران مطلب منتشر شده یکی از رسانه‌ها در ارتباط با مشاهده مورد جهش یافته کرونا انگلیسی در مازندران را تکذیب کرده است.

کرونا در دنیا

آمار واقعی کرونا شش برابر بیشتر از ارقام رسمی در دنیا

موارد واقعی COVID-۱۹ می تواند شش برابر بیشتر از ارقام رسمی باشد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب