برشی از مشکلات دانشجویان/از غذاهای سلف تا سردی خوابگاه ها

هر دانشجویی که وارد دانشگاه می شود با یک سری از مشکلات از جمله پایین بودن کیفیت غذا، اتاق ها و کلاس های سرد مواجه می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری؛ همه ساله با اغاز سال تحصیلی جدید بسیاری از دانشجویان با مشکلات عدیده ای در دانشگاه ها مواجه هستند که ما بنا داریم این مشکلات را از زبان دانشجویی که در دانشگاه شهرکرد درس می خواند جویا شویم.

نرگس داوری یکی از دانشجویان دانشگاه شهرکرد در گفتگو با خبرنگار ما می گوید: می خوام قبل از هرچیزی از غذاهای دانشگاه بگویم در سال های اول ورود به این دانشگاه وقتی به سلف می رفتیم با کیفیت غذای خوبی مواجه بودیم اما متاسفانه هرچه از این سال ها گذشت کیفیت غذا بشدت افت کرد.

او ادامه می دهد: سالادها تمیز نبود ، ماست و دوغ ها هم که اکثرا" از تاریخ گذشته ، وقتی به رئیس دانشگاه موضوع را انتقال می دادیم آن ها پیمانکار را بهانه می کردند.

داوری عنوان می کند: با آمدن سلف آزاد،کیفیت غذاها به مراتب بهتر از غذاهای دولتی بود اما دانشجو باید هزینه بیشتری را پرداخت می کرد.

او می گوید: برعکس سلف ها که از سطح بالایی برخوردار نبود اما خوابگاه ها موقعیت نسبتا خوبی را داشتند و از لحاظ بهداشت نیز همه چیز در خوابگاه ها رعایت می شد .

داوری می افزاید: تنها عیبی که خوابگاه های دانشجویی داشت سرد بودن اتاق ها بود که گرم کردن آن ها سخت و هیچکس به این مسئله آن طور که باید توجه ای نمی کرد.

او تشریح می کند: وسایل گرمایشی در همه کلاس های درس هم خوب کار نمی داد و بعضی از کلاس ها سرد بود .

این دانشجو دانشگاه شهرکرد تصریح می کند: 80 درصد خوابگاه ها اینترنت پرسرعتی داشتند اما حجم آن کم بود .

او ادامه می دهد: دیتا در همه دانشکده ها به خوبی جواب نمی داد اما برخی دانشکده ها سرعت دیتا بالایی داشت .

داوری از وضعیت کتاب خانه  این دانشگاه نیز می گوید: اکثر اساتید به ما جزوه ارائه می دادند و کمتر کتاب معرفی می کردند، اما سطح کتاب خانه ها متوسط بود و باید کتاب هایی با چاپ های جدید تر را در کتاب خانه بیاورند که دانشجویان بتوانند از آن ها استفاده کنند.

انتهای پیام/

 

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۴:۱۷

شناسه خبر: 93600

مطالب مرتبط :
مشکلات دانشجویان

انتقاد دانشجویان دانشگاه آزاد از وضعیت آموزش آنلاین

به گفته دانشجویان این دانشگاه "دانشگاه آزاد مشکلات ریشه ای دارد که کرونا آن را تشدید کرده است. فضای آنلاین دانشجو را از فضای آموزش حضوری دور کرده و سطح سواد ها پایین آمده چرا که مبنای آموزش در دانشگاه آزاد حضوری است و اساتید اهتمام لازم برای آموزش های غیر حضوری و مجازی را ندارند. سیاست دانشگاه آزاد بر مبنای قبولی حداکثری است، اگر در دانشگاهی آمار قبولی پایین بیاید مدیریت زیر سوال می رود از این رو به اساتید گفته میشود که به اصطلاح با دانشجو راه بیایند و این موضوع خیلی هم برای دانشجو نامطلوب نیست ولی در کل سطح سواد دانشجو را پایین می آورد."

ی

تحول در نظام آموزش مجازی محسوس است

بسیاری از رشته های دانشگاهی کاربردی و نیازمند تخصص و آموزشهای عملی هستند و با وجود مشکلات یک سال اخیر در حوزه آموزش مجازی ، تحول در نظام آموزش مجازی دانشگاهها بشدت احساس می شود .

علمی پژوهشی و فناوری سپاه

تشریح برنامه های معاونت علمی پژوهشی و فناوری سپاه استان مرکزی

خبرنگار علم و فناوری استان مرکزی بمناسبت هفته بسیج و به بهانه روز علم و فن آوری به گفتگو با معاون علمی پژوهشی و فن آوری سپاه استان مرکزی پرداخته است.

سس

افزایش ظرفیت ۷۵ هزارنفری به خوابگاه‌های دانشجویی وزارت علوم

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت:۱۲ هزار ظرفیت جدید در سال تحصیلی جدید به خوابگاه‎های دانشجویی اضافه شده است و امیدواریم امسال با اتمام پروژه‎ها، ۷۵ هزار ظرفیت به خوابگاه‎های دانشجویی وزارت علوم اضافه شود.

۱

یکسان بودن رویه تدریس و دروس، مشکل اصلی دانشگاه‌های ایران

عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت و وزیر اسبق ارتباطات گفت: یک مشکل اصلی دانشگاه‌های ایران یکسان بودن رویه تدریس و دروس است و تفاوتی بین درسی که در دانشگاه‌های مختلف داده می‌شود نیست تا متناسب با تمام نیاز‌های صنعت نیرو تربیت شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب